پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

درد و دل های رکورد دار آملی کباده جهان ;
برای رکورد شکنی ام شهردار تهران آمد اما مسئولین آملی نیامدند
رکورددار کباده جهان گفت: اداره ورزش آمل و هیئت زورخانه ای این شهرستان هیچ حمایتی از من برای برگزاری مراسم رکوردشکنی کباده نکردند، ولی در مراسم حضور داشتند و با من عکس گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

طلای مسابقات قهرمانی ترکیه سال ۲۰۱۱، طلای مسابقات قهرمانی گرجستان۲۰۱۱، مدال برنز فستیوال ووشو ارمنستان بدون باخت، طلای جهان ایتالیا۲۰۱۴، طلای بازی های حرفه ای استانبول۲۰۱۶ که تنها بخشی از افتخارات این ورزشکار است، مجابم کرد تا سه سال قبل از وی مصاحبه بگیرم.

وقتی در مسابقه با هرکول ترکیه پیروز شده بود، سن و سالی نداشت، اما درد ودرل هایش زیاد بود، دوست داشت بادیگارد شود، امروز بعد از آزمون های سخت مدرک بادیگارد بین المللی vip  دارد ، اما همچنان متواضع و بی ریا است و می توان مهربانی را در هیکل تنومندش دید.

از شش سالگی ورزش را شروع کرد و بعد از تکواندو، ووشو، کاراته، کشتی، کیک بوکسینگ به سمت ورزش زورخانه ای رفت، تا مرام و منش پهلوانی را در ورزش تمام کند.

در نهایت بدون هیچ مربی توانست رکورد کباده دنیا را بشکند، او سامان بویکا یا همان سامان قلی پور، جوان ۲۴ ساله آملی است، که اگر لقب نابغه قدرت را به او بدهیم، چیزی گذاف نگفته ایم.

سامان قلی پور در گفتگو با خبرنگار مازندرانه با اشاره به رکورد شکنی کباده دنیا گفت: رکورد را بدون مربی و در مدت زمان تمرینی کوتاهی زدم، حتی وسایل باستانی را با هزینه شخصی از اصفهان خریدم و به خاطر هزینه های سنگین ماشینم را فروختم، در حالی که خریداری وسایل در حیطه وظیفه من نبود.

وی در خصوص ورزش زورخانه ای کباده عنوان کرد: این ورزش از ایران شروع شد و امروز بیش از صد کشور جهان در این ورزش فعالیت می کنند و سال گذشته در سروستان، رومانی قهرمان اروپا شد.

این ورزشکار جوان آملی با بیان اینکه ورزش زورخانه در همه جا رایگان است، اظهار کرد: اما در زورخانه آمل اینطور نیست، حتی  یکی از ورزشکارانش که طلای جهان را دارد، پول دریافت می کرد که با واکنش رسانه ها روبه رو شد، اما بسیاری از ورزشکاران گمنام هستند که از این گود زده می شوند، در حالی که استعدادهای زیادی دارند و اگر کمی به آنها توجهی شود می توانند مدال های خوبی برای کشورمان بگیرند، که می توانم به جرات بگویم عدد آن به صد نفر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: از برخی افراد در زورخانه آمل هیچ منش پهلوانی ندیدم، در حالی که با فعالیت در ورزش کینگ بوکسینگ در میان همه مشت و لگدهایش منش پهلوانی بیشتری دیدم.

چوب لای چرخ های ورزشکار

قلی پور از حرف ها و کنایه های دیگران ابراز ناراحتی کرد و افزود: با وجود اینکه بسیار حرف های تلخی شنیدم، اما تمام توانم را برای رکورد زدن گذاشتم، تا لحظه های آخر استرس برگزاری مراسم بر دوش ام بود و این آشفتگی متولیان ورزش آمل را نشان می دهد که حتی برای یک مراسم هیچ حمایتی انجام نمی کنند.

وی از سنگ اندازی هیئت زورخانه ای آمل گله کرد و یادآور شد: خیلی اذیت کردند، حتی نگذاشتند مراسم کباده در زورخانه برگزار شود، همه از اینکه قرار است یک رکورد جهانی در سرای مهر برگزار شود، متعجب شدند و این واقعا تاسف بار است.

این نابغه ورزش آمل تصریح کرد: هیئت زورخانه ای آمل از من هیچ حمایتی برای برگزاری مراسم نکردند، ولی در مراسم حضور داشتند و با  عکس یادگاری گرفتند.

وی ادامه داد: عموما رئیس سازمان جهانی IMARO استاد حمید قلی زاده  برای ثبت رکورد ها ناظر می فرستند، ولی بخاطر اینکه رکوردم دو برابر رکورد جهانی بود، برای دقت بیشتر به این مراسم آمد و این اولین بار بود که رئیس فدراسیون بین المللی به شهرستان آمل می آید.

قلی پور ادامه داد: بعد از رکوردشکنی، رییس سازمان جهانی IMARO مسئولیت این سازمان را در مازندران به بنده محول کرد و از این پس با این عنوان فعالیت خواهم کرد.

شهردار تهران آمد، آمل نیامد

وی از بی توجهی برخی مسئولین به ورزشکاران تاسف خورد و خاطرنشان کرد: علی جعفری شهردار تهران، برای این مراسم آمد، اما مسئولین آملی جز چند نفر  بیشر نیامده بودند و این ناراحت کننده است، که هیچ حمایتی برای برگزاری مراسم رکورد زنی جهانی، صورت نگرفت، حتی برای رئیس فدراسیون مکانی درنظر نگرفتند و شاید خنده دار باشد که برای بنر خوشامدگویی خودم هزینه دادم و در ساعت های نزدیک به مراسم مشغول نصب بنر بودم.

بویکا تصریح کرد: دعوت از مهمان ها بر عهده اداره ورزش آمل بود، اما متاسفانه جز یکی دو نفر از مسئولین شهر که خودم دعوت کرده بودم، هیچ کس حضور نداشت.

وی  از تمام افرادی که برای برگزاری مراسم حمایت کردند تشکر کرد و افزود: به تمام دوستان گفتم که بنر نزنند و هزینه آن را صرف خانواده های فقر کنند.

مصاحبه: سمانه قلی پور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.