پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال شد
جلسه اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال برای انتخاب سرمربی جدید به زودی برگزار می‌شود و گرایش بیشتر اعضاء انتخاب یک مربی خارجی خوب برای تیم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

قرار است این بار اما کمیته فنی در انتخاب مربی خارجی نقش داشته باشد. کمیته فنی که بعد از عدم استقبال شفر از نظرات آنها کمرنگ و شاید هم محو شده بود اما با جدایی شفر قرار است دوباره فعالیت هایش را از سر بگیرد.

پرویز مظلومی، سخنگوی باشگاه استقلال در خصوص وضعیت فصل آتی کادر فنی تیم استقلال می گوید:« گزینه اصلی استقلال برای سرمربیگری فصل بعد یک مربی خارجی است. در جلساتی که با اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه داشتیم ۵ مربی خارجی مدنظر هستند که مطمئناً از میان آنها یکی انتخاب خواهد شد.»

 

علاوه بر پرویز مظلومی، بهتاش فربیا دیگر عضو کمیته فنی باشگاه استقلال هم مربی فصل بعد باشگاه استقلال را خارجی دانست و یکی دو عضو هیات مدیره هم در این خصوص صحبت هایی داشتند. این حرف ها در حالی مطرح می شود که استقلال هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا به همراه فرهاد مجیدی ارایه گر بازی های خوبی بوده است و نتایج نسبتا خوبی هم گرفته است. نمونه اش در آخرین بازی لیگ برتر تیم استقلال در حالی سپیدرود را دو بر یک شکست داد که یک پنالتی هدر داد و داور هم اشتباهات فاحشی به ضرر استقلال داشت و تیم در آخرین گام در لیگ قهرمانان آسیا هم تیم العین را دو بر یک در امارات شکست داد و  دراین بازی هم ضربه پنالتی هدر داد. این نمایش برخی از اعضای هیات مدیره را بر آن داشته تا برنامه هایی برای دفاع از سرمربیگری فرهاد مجیدی در نشست آتی داشته باشند و در این باره بحث کنند.

 

طرح سرمربیگری فرهاد مجیدی در جلسه آتی هیات مدیره استقلال شاید نتیجه مثبتی به دنبال نداشته باشد اما به نظر می رسد به طور جدی مطرح می شود. پیشنهادی که اگر با فرهاد مجیدی مطرح شود حتما آن را خواهد پذیرفت، کما اینکه در پایان بازی با سپیدرود فرهاد از ساختن یک تیم قوی برای فصل آینده خبر داده بود و مصاحبه او حتی منجر به این شد برخی از کانال های خبری از فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی فصل آینده استقلال یاد کنند. این موضع می تواند چالش جدی جلسه آتی اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال باشد. فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟

 

در روزهای اخیر اما مهدی تاج در نشست با مدیران عامل باشگاه ها توصیه های جدی به آنها در مورد صرفه جویی در هزینه های باشگاه داشت. رییس فدراسیون فوتبال از باشگاه ها خواست تا جایی که امکان دارد مربی و بازیکن خارجی جذب نکنند و حتی البسه خود را از تولیدات داخلی فراهم کنند. حتی تیم های لیگ برتری از سفر به کشورهای خارجی برای برپایی اردوی تدارکاتی منع شده اند و اگر تیمی خواهان برپایی اردوی تدارکاتی باشد فدراسیون فوتبال درخواست آن باشگاه را برای شورای برون مرزی نمی فرستد. با این حال عدم جذب بازیکن و مربی خارجی در تضاد با قوانین حرفه ای حاکم بر فوتبال و حتی آیین نامه برگزاری بازی های لیگ برتر است و فدراسیون فوتبال نمی تواند این موضوع را برای باشگاه ها الزام کند. کما اینکه خود هم اکنون به دنبال مربی خارجی برای تیم ملی است.

 

تیم استقلال با هدایت فرهاد مجیدی در هفته های اخیر ۵ بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا انجام داد که حاصل آن سه پیروزی و دو تساوی بوده است .ضمن اینکه در بازی با صنعت نفت هم می توانستیم استقلال را برنده میدان بدانیم اگر داوری در صحنه گل روح الله باقری مرتکب اشتباه نمی شد.

فرهاد مجیدی یا مربی خارجی؟ پاسخ این سوال را در روزهای آتی و بعد از برگزاری نشست اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال خواهیم گرفت. هر چند به نظر می رسد در جمع اعضای هیات مدیره باشگاه طرفداران مربی خارجی بیشتر باشند،بخصوص که در این مورد فشار بیرونی هم روی آنها وجود دارد و همچنین به این دلیل که فرهاد مجیدی درابتدای راه بوده وبرخی اعضای هیات مدیره معتقدند که نباید سرمایه سوزی کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.