پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دو روزنامه‌نگار ناپدید شده اردنی و یمنی در بازداشت عربستان سعودی هستند
سازمان «گزارشگران بدون مرز» از بازداشت دو خبرنگار اردنی و یمنی در عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 سازمان «گزارشگران بدون مرز» اعلام کرد که دو روزنامه‌نگار اردنی و یمنی که از ماهها پیش به یکباره در عربستان ناپدید شده بودند در بازداشت نیروهای امنیتی این کشور هستند.

در گزارش این سازمان جهانی آمده است «مروان المریسی» روزنامه‌نگار یمنی که از ژوئن ۲۰۱۸ ناپدید شده بود و «عبدالرحمن فرحانه»  خبرنگار اردنی شبکه الجزیره که از فوریه گذشته ناپدید شده در بازداشت مأموران سعودی به سر می‌برند اما مکان بازداشت آن‌ها نا مشخص است.

خبرگزاری رویترز نیز نوشته است که با مسئولان سعودی تماس گرفته اما آن‌ها حاضر به گفت‌و‌گو در این زمینه نشدند.

همسر «مروان المریسی» هفته پیش در صفحه توئیتر خود نوشته بود که شوهرش برای اولین بار از زمان ناپدید شدنش با او تماس گرفته و گفته است که زنده است و همچنین ابراز امیدواری کرده که به زودی آزاد می‌شود.

خانواده «عبدالرحمن فرحانه» روزنامه‌نگار ۶۰ ساله اردنی شبکه الجزیره نیز که در شهر «الدمام» در شرق عربستان سکونت دارد، به سازمان «گزارشگران بدون مرز» گفته‌اند نهادهای امنیتی سعودی به سفارت اردن در ریاض حبر داده‌اند که فرحانه به زودی آزاد می‌شود و بدین صورت به بازداشت وی اذعان کرده‌اند.

این خبرنگار اردنی تا پیش از بحران میان قطر و عربستان سعودی برای شبکه الجزیره کار می‌کرد و عمده نوشته‌های وی در خصوص حقوق فلسطینیان بود.

دلیل بازداشت این دو روزنامه‌نگار و همچنین مکان بازداشت آن‌ها کماکان نامشخص است و سازمان «گزارشگران بدون مرز» نوشته است که تا کنون آزادی ۲۹ روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای را از حاکمان سعودی درخواست کرده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.