پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

زاکانی‌: برخی قوانین موجب چپاول سرمایه‌های ملی شده است/ برنامه‌های پنج ساله کشور دچار مشکلات اساسی است
نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه برخی قانون‌گذاری‌ها موجب شده تا تعداد معدودی فرصت‌طلب با راه‌های میان‌بُر و دور زدن قانون‌ها سرمایه‌های ملی را چپاول کنند، گفت: متأسفانه قانون‌گذاری ما دچار از هم‌گسیختگی فراوانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که با موضوع “گام دوم و وظیفه رسانه‌های انقلاب” صبح امروز (چهارشنبه اول خرداد) برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: وقتی صحبت از گام دوم می‌شود، در حقیقت هدف ساخت جامعه الگو است.
وی افزود: ما باید راه طی شده تا امروز را نگاه کنیم، بیانیه گام دوم سه جز را به مخاطب منتقل می‌کند، یک روایت درست از راه طی شده دوم تبیین شرایط موجود و سوم بیان اولویت‌ها برای ارتقای ظرفیت‌ها است.

زاکانی گفت: ما نباید احساس کنیم که هم‌اکنون در بُن‌بست هستیم و در حوزه‌های مادی و معنوی سرمایه‌های خود را به خوبی در نظر گرفته و به سمت جامعه نمونه پیش برویم، بی‌شک ایران اسلامی باید به‌گونه‌ای عمل کند که سرآمد کشورهای جهان شود.

وی ادامه داد: وقتی ترامپ می‌گوید خطرناک ترین دشمن آمریکا ایران است به این دلیل است که شیاطین دنیا جامعه‌ای را دشمن خود می‌دانند که تجلی‌بخش رشد و تعالی معنوی بشریت باشد، ما در ساختن جامعه اسلامی باید به حوزه‌های مختلفی چون فکر و اندیشه، نظریه‌پردازی، قوانین، ساختارها و آیین‌نامه‌ها و برنامه‌ها و نیروی انسانی کارآمد توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده سابق مجلس اضافه کرد: در بخش فکر و اندیشه انقلاب ما انفجار نور بود و حوزه‌های ما در اول انقلاب حرکت عظیمی را در راستای علمی شکل دادند، در بخش نظریات ساختن یک نظام همگون نیاز به نظریات کاربردی دارد در حالی که متأسفانه نظریاتی که از ابتدای انقلاب مطرح شده، هنوز به شکل درست و بنیادین تبیین نشده است.

زاکانی خاطرنشان کرد: در بخش نظامات، ما در حوزه معرفی و پیاده‌سازی نظام ولایت مطلقه فقیه عملکرد خوبی داشتیم که برکات آن را در کشور مشاهده می‌کنیم، اما در حوزه نظامات اقتصادی، آموزش و پرورش و برخی دیگر از حوزه‌ها به دلیل عدم توجه مناسب مشکلات زیادی داریم.

وی گفت: در حوزه قانون‌گذاری که از ۱۱۳ سال پیش آغاز شد، مشکلات زیادی وجود دارد، برخی قانون‌گذاری‌ها موجب شده تا تعداد معدودی فرصت‌طلب از راه‌های میان‌بُر و دور زدن قانون‌ها سرمایه‌های ملی را چپاول کنند. متأسفانه قانون‌گذاری ما دچار از هم‌گسیختگی فراوانی است که یکی از دلایل آن عدم کمک‌گیری قوه‌مقننه کشور از حوزه و دانشگاه برای قانون‌گذاری است، در بخش برنامه‌ها ما برنامه دقیقی بر مبنای خاستگاه انقلاب اسلامی نداریم، برنامه‌های پنج ساله کشور دچار مشکلات اساسی است که نیاز به تغییر و تحول جدی دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در بخش نیروی انسانی نیز باید تغییرات اساسی در کشور صورت گیرد، یادآور شد: اگر در گذشته نیروهایی نداشتیم که بتوانند کشور را به درستی اداره کنند، امروز نیروهای پا به کار و نخبه و جوانی داریم که آماده هستند تا ظرفیت‌های خود را در اختیار اعتلای کشور قرار دهند.

این خبر تکمیل می‌شود…

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.