پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی ساری خبر داد;
احداث شهرک دامپروری ۲۸ هزار راسی در ساری
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: شهرک دامپروری پشرت با ظرفیت 28 هزار راس دام مولد سبک در این شهرستان در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا پورفلاح اظهار کرد: شهرک دامپروری پشرت با ظرفیت ۲۸ هزار راس دام مولد سبک شامل گوسفند نژاد روم و لاکن، بز نژاد سانن و آلپاین در حال احداث است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با تاکید بر حمایت و پیگیری احداث این شهرک، گفت: این شهرک دامپروری با ظرفیت ۱۴ هزار راس دام مولد شامل ۱۰ هزار راس گوسفند مولد و چهار هزار راس بز مولد در منطقه کوهستانی این شهرستان قرار دارد.

وی افزود: فاز اول احداث این واحد شامل دو سوله با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد برای چهار هزار راس بز سانن، بز آلپاین و گوسفند رومن در حال اتمام است.

این مسوول با بیان اینکه فاز دوم احداث این واحد شامل ۶ سوله دیگر بر اساس تیپ و نقشه در دست اقدام است، اعلام کرد: فاز سوم احداث با طراحی و نقشه ده سوله در حال پیگیری است.

پورفلاح تصریح کرد: تلاش های خوبی برای حمایت از واحدهای دامپروری صورت گرفت و انتظار می رود مجری طرح با اخذ مجوزهای لازم نسبت به پیشرفت عملیات پروژه مطابق جدول زمانبندی و کتابچه طرح اقدام کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری در پایان خاطرنشان کرد: این شهرک پایگاه خوبی برای پرورش و اصلاح نژاد، توزیع و ترویج دام پربازده در آینده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.