پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران خبر داد;
اولین رویداد استارتاپ در حوزه آسیب های اجتماعی شهریور ۹۸ در مازندران برگزار می شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: برای کاهش و حل این آسیب ها، باید با بهره گیری از ایده های نو و تفکر خلاق جوانان اهل علم و اندیشمندان فرصتی برای اشتغال و ایجاد کسب و کار فراهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری در نشست هم اندیشی اولین رویداد استارتاپ در حوزه آسیب های اجتماعی با اشاره به این موضوع که معضلات اجتماعی روند توسعه پایدار را با چالش جدی مواجه می کند، بیان داشت: برای کاهش و حل این آسیب ها،  باید با بهره گیری از ایده های نو و تفکر خلاق جوانان اهل علم و اندیشمندان فرصتی برای اشتغال و ایجاد کسب و کار فراهم کرد.
سمیه قاسمی طوسی همچنین بیان داشت: فقدان مهارت زندگی ریشه بسیاری از آسیب هاست و موضوع مهارت های زندگی و زنان سرپرست خانوار در کنار سایر محورها از قبیل حاشیه نشینی، کودکان کار،  طلاق و خشونت خانوادگی، اعتیاد و … به طور ویژه در این رویداد دیده شود.
مدیر کل امور بانوان با بیان این که دولت تدبیر و امید بطور جدی به مساله کنترل و مقابله با آسیب های اجتماعی ورود کرده است، افزود: توجه دولت به مساله اشتغال و اختصاص اعتبارات کم بهره به مشاغل خرد و خانگی و طرح های کارآفرینی و ایجاد اشتغال بویژه طرح های اشتغالزایی روستایی نیز بسیار ویژه بوده است.


رئیس دانشگاه پیام نور مرکز استان نیز در این جلسه با بیان این نکته که کنترل آسیب های اجتماعی یک ضرورت است، برگزاری رویداد استارتاپ در حوزه آسیب های اجتماعی را که برای اولین بار در استان اتفاق خواهد افتاد را فرصتی برای اشتغالزایی با کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
دکتر حسین نازک تبار با اشاره به اینکه کاهش آسیب های اجتماعی و نیز ارتقای آگاهی های عمومی و ترویج این اندیشه که پیشگیری از جرم و انواع آسیب اجتماعی یک مسئولیت همگانی است ، دانشگاه با حمایت استانداری و همکاری دستگاههای اجرایی برگزاری اولین رویداد استارتاپ در حوزه آسیب های اجتماعی را با بررسی ایده های جدید فناوری و روشهای تجاری سازی ایده ها با تاکید بر اشتغالزایی و حل معضلات اجتماعی در دستور کار دارد.
حسین نازک تبار همچنین سایت رویداد استارتاپ آسیب های اجتماعی را به آدرس زیر معرفی کرد. www.mpsw.ir

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.