پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رکورد دار کباده جهان مطرح کرد;
برای ثبت رکورد جهانی ماشین شخصی خودم را فروختم/ پیشنهاد ۸ میلیاردی امارات را به خاطر خاک مقدس کشورم قبول نکردم
سامان قلیپور ملکشاه گفت: جانبازان و شهدای ۱۳، ۱۴ ساله ی ۵۰ و ۶۰ کیلویی پا روی مین گذاشتند تا من ۲۴ ساله ۱۶۰ کیلویی بتوانم پا روی زمین بگذارم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سامان قلی پور ملکشاه متولد ۸ فروردین ۱۳۷۴ ملقب به بویکا در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه گفت: از ۶سالگی وارد ورزش شدم و لقب بویکا(شکست ناپذیر) را حدود ۱۲سال پیش مردم به خاطر شکست حریف روسی در ۳۳ ثانیه که قهرمان دور قبل مسابقات بود، به من دادند.

وی در ادامه بیان کرد: اولین مقام خود را در سال ۲۰۰۹ در رشته MMAکسب کردم و همچنین ۲ دوره در مسابقات برون مرزی ترکیه، یک دوره در ایتالیا، یک دوره در ارمنستان و یک دوره در گرجستان شرکت کرده و توانستم در تمامی این مسابقات به مقام قهرمانی برسم.

قلی پور با اشاره به سختی این رشته ورزشی تصریح کرد: در فینال مسابقات برون مرزی ایتالیا با دست شکسته سر غیرت بازی کردم و با همان دست شکسته مدال طلا را گرفتم.

وی در ادامه تاکید کرد: ضرباتی که به سرم در طول مسابقات وارد شد، باعث بروز مشکلات اعصاب و روان در من شده بود و تحت نظر روانپزشک روزی ۲۷ عدد داروی اعصاب مصرف می کردم.

ورزشکار آملی گفت: همین موضوع منجر شد تا مسیر زندگیم تغییر کند و به راه های درگیری کشیده شدم ولی خیلی زود به لطف خدا به خودم آمدم و یک یا علی گفتم و دوباره ورزش را شروع کردم.

وی افزود: پس از مدتی وارد رشته ی باستانی شدم، و توانستم در مدت زمان کمتر از ۳ماه رکورد کباده دنیا را جا به جا کنم ، ورزشی که ۴۵۰۰سال قدمت دارد و رشته پهلوانانی چون پوریا ولی و جهان پهلوان تختی،…بود.

قلی پور ملکشاه ادامه داد: قبل از من رکورد کباده ۲۸ بود که این رکورد را به ۴۲ ارتقا دادم و دوباره رکورد جهانی خود را به ۶۰ رساندم.

وی بیان کرد: دکتر سجادی نائب رئیس فدراسیون پهلوانی کشور گفت که امکان دارد این رکورد تا قرن ها باقی بماند و هیچ کسی نتواند حتی با دوپینگ هم این رکورد را جابه جا کند.

رکورد دار کباده جهان گفت: نماینده ی سازمان جهانی ایمارو بابت ثبت رکورد جهانی بنده مقرر شد به آمل بیاید تا به عنوان اولین ایرانی رکورد کباده دنیا را بزنم و در صورت تحقق این موضوع، کمربند و بازوبند قوی ترین مرد کباده دنیا به من تعلق میگیرد.

وی تصریح کرد: برای ثبت رکوردم که ۶۰ میلیون تومان هزینه داشت مجبور شدم ماشین شخصی خود را بفروشم، حتی کباده ای که سفارش دادم هم با هزینه شخصی خودم بود و هیچ حمایتی نشدم .

قلی پور ادامه داد: پیشنهاد ۸ میلیاردی از کشور امارات داشتم تا رکورد را به اسم آنها ثبت کنم ولی به عشق رهبرم، مردم، شهدا، جانبازان و خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران دست رد به سینه آنها زدم تا این رکورد را با نام عزیز میهنم ایران ثبت کنم.

این ورزشکار فروتن در خصوص شعار خودش گفت: جانبازان و شهدای ۱۳، ۱۴ ساله ی ۵۰ و ۶۰ کیلویی پا روی مین گذاشتند تا من ۲۴ ساله ۱۶۰ کیلویی بتونم پا روی زمین بگذارم.

وی از آرزوهایش گفت: آرزوی من این است که دشمنان داخلی نظام دستشان هر چه زودتر رو شود و به سزای اعمال خود در خیانت به مردم برسند و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز بدانند که ما ۱۰۰ساله دیگر هم سنگر خالی نمی کنیم و هر چقدر در شرایط بد اقتصادی باشیم پا پس نمیکشیم.

سامان قلی پور ملکشاه در پایان ضمن تشکر از میثم یوسفی، رضا ارجین و مجید رحیمی گفت: امیدوارم روزی برسد که همدیگر را قضاوت بیجا نکنیم چرا که قاضی فقط خداست.

خبر: سحر صالحی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.