پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ضرورت تربیت داروساز متخصص شرایط بحران
رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله گفت: همانطور که بخش‌های نظامی، دانشکده دافوس را داریم در بخش بهداشت و درمان نیز نیازمند دانشکده‌های تخصصی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالمجید چراغعلی رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله در پنجمین همایش داروسازی نظامی و شرایط اضطرار اظهار کرد: اولین گروه فارغ‌التحصیلان این دانشکده در سال ۹۹ خواهند بود. در ابتدای کار یک مشکل اساسی داشتیم. تصور ما این بود که بخش‌های مختلف نیروهای مسلح از فارغ‌التحصیلان این دانشکده استقبال کنند اما هنوز اهمیت نیروی انسانی متخصص در حوزه داروسازی درک نشده است.

چراغعلی اظهار کرد: شاید این تفکر باشد که از سایر داروسازان فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی استفاده کنیم اما این تفکر اشتباه است چرا که داروسازان بیرون سازمانی با رفتارهای سازمانی آشنا نیستند از سویی دیگر برخی معتقدند گرفتن دانشجو باعث بزرگ شدن سازمان می‌شود در صورتی که اینطور نیست.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله با اشاره به ضرورت تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه بهداشت و درمان نیروهای مسلح بیان کرد: همانطور که بخشهای نظامی، دانشکده دافوس را داریم در بخش بهداشت و درمان نیز نیازمند دانشکده‌های تخصصی هستیم. سیل اخیر نشان داد اگر نیروهای بهداشت و درمان نیروهای مسلح حضور نداشتند وزارت بهداشت و هلال احمر به تنهایی نمی‌توانستند از پس ارائه خدمات درمانی برآیند. با این شرایط خلاء داروساز تخصص بحران و شرایط نیز دیده شد که مطمئنا تربیت نیروی انسانی متخصص در دانشکده داروسازی دانشگاه بقیهالله می‌تواند این خلاء را پر کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.