پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

انهدام باند سارقان گوشی قاپ
معاون مبارزه با جرائم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری دو سارق و چهار مالخر گوشی‌های موبایل مسروقه سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در مورخه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷  فرد جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۳۹ مرزداران اعلام کرد که گوشی تلفن همراهش از سوی ۲ جوان موتورسوار بسرقت رفته است، با توجه به وقوعات مشابه در محدوده غرب و شمال غرب، پرونده جهت شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ در خیابان مرزداران در حال صحبت با گوشی موبایل بودم که ناگهان ۲ پسر جوان سوار بر موتور آپاچی سفید اقدام به سرقت گوشی موبایلم کرده و به سرعت متواری شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته کارآگاهان با بررسی و اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی هویت یکی از سارقین بنام مسعود ۲۴ ساله  شده و در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ این متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری یکی دیگر از همدستانش بهروز را که از سارقان سابقه دار است به کارآگاهان معرفی کرد.

با شناسایی دومین متهم پرونده به نام بهروز، کارآگاهان ضمن شناسایی دقیق محل تردد این شخص واقع در شهرستان شهریار، در ساعت ۲۰ مورخه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷  در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

متهمان پس از دستگیری به ده‌ها فقره سرقت گوشی قاپی با موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ در سطح شهر اعتراف کردند و تا کنون بیش از ۱۵ نفر مالباخته متهمین را سارق گوشی خود شناسایی کرده، سارقین در ادامه تحقیقات به کارآگاهان اظهار داشتند: گوشی‌ها را پس از سرقت به شهرستان شهریار برده و به افرادی به نام‌های صابر، حافظ، نادر و ابراهیم می فروختیم، لذا جهت بررسی صحت اظهارات متهمین یک تیم مجرب از کارآگاهان به محل مراجعه که با بررسی و تأیید گفته‌های متهمین که افراد فوق به صورت گسترده اقدام به خرید و فروش و اوراق گوشی‌های مسروقه می‌کنند.

با توجه به اطاعات بدست آمده کارآگاهان به شهرستان شهریار اعزام و در مورخه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ طی یک اقدام پلیسی هر چهار مالخر دستگیر و ده‌ها تلفن همراه مسروقه سالم بهمراه ۱۵ گوشی تلفن همراه اوراق شده از ید مالخران کشف و ضبط شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با جرائم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمین به ده‌ها فقره سرقت گوشی قاپی و خرید و فروش اموال مسروقه، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.