پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کشف پرونده سرقت ۵ کیلوگرم طلا از بازار سبزه میدان
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف پرونده سرقت 5 کیلوگرم طلا از مغازه‌ای در سبزه میدان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در مورخه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ سرقت از یک مغازه طلافروشی در بازار بزرگ طلا در بازار سبزه میدان به کلانتری ۱۱۳ بازار اعلام شد.

با حضور مأموران در محل سرقت واقع در یک مغازه طلافروشی و تأیید خبر اولیه، پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مغازه طلافروشی تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با حضور در محل سرقت و بررسی صحنه‌ی سرقت اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقین، بدون هرگونه تخریب درب ورودی مغازه و یا گاوصندوق! اقدام به سرقت بیش از ۵ کیلوگرم طلا در داخل مغازه به ارزش تقریبی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کرده و از محل سرقت خارج شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان بررسی فرضیه داخلی بودن سرقت را در دستور کار خود قرار دادند؛ در ادامه، کارآگاهان با تحقیق از مالباخته و دیگر افراد مرتبط با وی اطلاع پیدا کردند که یکی از همکاران مالباخته به نام رامین. ب ۴۵ ساله از مدتی پیش درگیر مشکلات شدید مالی شده و پس از مدت کوتاهی از زمان سرقت نیز دیگر هیچگونه تماس یا ارتباطی با مالباخته نداشته است.

در تحقیقات از مالباخته مشخص شد رامین حدود ۵ سال با مالباخته ارتباط نزدیک کاری داشته و همین موضوع باعث شده بود تا مالباخته کلید مغازه‌ی خودش را در اختیار رامین قرار دهد بگونه‌ای که بسیاری از اوقات و در غیبت مالباخته، رامین به تنهایی در مغازه حضور داشته است.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از اظهارات مالباخته و دیگر اقدامات پلیسی، شواهد و دلایل بدست آمده نشان از انجام سرقت توسط رامین داشت که بلافاصله هماهنگی لازم با بازپرس شعبه ۱۴ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران انجام و کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به محل سکونت و کار رامین در شهرستان اصفهان اعزام، ضمن دستگیری رامین در بازرسی از مغازه طلاسازی‌اش موفق به کشف ۴ کیلوگرم و ۷۵۰ گرم از طلاجات مسروقه شدند.

رامین که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت صراحتاً به سرقت دسته کلید مغازه مالباخته در حدود دو ماه پیش از سرقت با سوء استفاده از غیبت مالباخته در مغازه، اعتراف کرد و عنوان داشت که به واسطه بدهی دو میلیارد تومانی سرقت از مغازه مالباخته را طراحی و به تنهایی انجام داده است.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت بیش از ۵ کیلوگرم طلاجات، قرار چند میلیاردی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی جهت کشف دیگر طلاجات مسروقه در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.