پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
بیمه ۳۸۰۰ هکتار از شالیزارهای آمل
مدیر جهاد کشاورزی آمل از بیمه 3 هزار و 800 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان در سال زراعی جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی گفت: بیمه تنها راهکار حفاظتی از کشاورزان در برابر حوادث غیرمترقبه و جبران کننده بخشی از خسارات وارده احتمالی است که می تواند کشاورزان را به تولید دلگرم و امیدوار کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با تأکید بر ضرورت افزایش و گسترش پوشش بیمه‌ای در بخش کشاورزی، گفت: علیرغم عدم استقبال مناسب بهره برداران از مقوله بیمه، توسعه سطح بیمه محصولات کشاورزی از سیاست‌ها و اولویت‌های این مدیریت بوده و سعی شده با تمرکز فعالیت‌های آموزشی ترویجی و همایش‌های دهیاران و اعضای شورای اسلامی در این راستا گامی موثر برداشته شود.

اسلامی با بیان اینکه سطح تحت پوشش بیمه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته و به بیش از دو برابر رسیده است، افزود: در حال حاضر سه هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی در پایان بر اهتمام و تعهد کارشناسان پهنه در اطلاع رسانی و توجیه بهره برداران در زمینه اهمیت بیمه تاکید و اظهار کرد: تمام کشاورزان باید برای بیمه کردن محصولات کشاورزی خود اقدام کنند چراکه تنها اهرم حمایت از کشاورزان و بهره برداران در مواقع بحران و حوادث، بیمه محصولات کشاورزی است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.