پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خدمات هلال احمر به ۷۰۰ هزار گردشگر نوروزی
مدیرعامل جمعیت هلال مازندران از ارائه خدمات این احمر جمعیت به بیش 700 هزار نفر گردشگرنوروزی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 مجتبی اکبری طی گفت و گویی اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در۲۴ اسفند۹۷ تا روز شانزدهم فروردین ۹۸ ، ۷۰۰ هزار نفراز خدمات طرح های نوروزی هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی هلال احمراستان در حوزه امدادونجات گفت: در این مدت عوامل امدادی استان موفق شدند ضمن اجرای ۶۱۱عملیات امدادی به بیش ۱۵هزارنفر از مصدومان حوادث جاده‌ای، کوهستان و مراجعین حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات خدمات لازم را ارائه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال مازندران گفت: ارائه خدمات امدادی به ۱۱۰ حادثه جاده ای ،۵۱حادثه شهری ،۳۹۳ مراجعه حضوری ،۵۷حادثه متفرقه ، خدمات درمان سرپایی به هزارو ۲۸۷ نفر و انتقال ۱۳۳نفر از مصدومان به مراکز درمانی و همچنین ارائه خدمات اسکان اضطراری به ۵۶۸ نفر از جمله خدمات امدادی به متاثرین از سوانح مختلف بوده است.

این مسئول گفت: در این عملیات‌ها ۷۸۰تیم امدادی متشکل از دوهزارو۹۰۰امدادگر و نجات‌گر با بکارگیری ۳۷۳دستگاه آمبولانس و سایر خودروهای امدادی مشارکت داشتند.

اکبری همچنین از خدمت رسانی این جمعیت به بیش از ۷۰۰ هزار نفر از گردشگران نوروزی درقالب طرح ایمنی و سلامت مسافران خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال مازندران اظهار کرد: در این مدت بیش از ۷۹هزار نفر با مراجعه به ایستگاههای سلامت،۲۷هزار نفر با مراجعه خیمه های نماز،۳۸هزارنفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و همچنین ۷هزارنفر نیز در قالب طرح سحاب از خدمات لازم برخوردار شدند.

این مسئول گفت: در این مدت حدود ۶۰۰هزار بسته فرهنگی و بروشورهای اطلاع رسانی نیز توزیع شد.

اکبری گفت:در حوزه داوطلبان نیز امسال تلاشهای بسیار ارزشمندی در دست اقدام است که تهیه و توزیع ۳هزارو ۳۰۰بسته معیشتی حمایتی با بهره وری ۸ هزارو۸۰۰ نفر به ارزش حدود چهار میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است.

وی گفت: اجرای طرح نیابت با مشارکت ۲۰۷داوطلب و بهره وری ۴۱۵نفر و همچنین اجرای طرح ملی خدمات داوطلبانه با اجرای ۹۲۶برنامه و مشارکت دوهزارو۶۰۰نفر داوطلب و بهره وری ۳۰هزار نفر از دیگر اقدامات حوزه داوطلبان هلال احمراستان درایام نوروز بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال مازندران گفت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح های نوروزی با تجهیز ۱۰۲ پایگاه امدادونجات و پست ایمنی و سلامت به میهمانان ومسافرین نوروزی خدمت رسانی کرد.

این مسئول افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر پایگاههای ثابت ،۷۵پست سیار موتوری ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی نیز مشارکت داشتند تا به فوریت های امدادی میهمانان نوروزی استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.

اکبری ادامه داد: در طرح نوروزی امسال حدود سه هزار نفراز امدادگر ان،جوانان و داوطلبان جمعیت استان حضور فعال دارند.

وی گفت: همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی بکارگیری می شوند، تا خدمت رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام پذیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال مازندران تصریح کرد: طراحی ربات تلگرامی رسام (راهنمای سفرایمن مازندران) و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت پاسخگویی سریع به نیازهای امدادی گردشگران در هرمکان و زمان و همچنین فعالیت سامانه ارتباطی ۱۱۲ ندای امداد که بصورت شبانه روزی فعال است و استفاده از تیم سحاب(سامانه حرکتهای امدادی بشردوستانه) از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.