پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد;
صدور ۸ مورد اخطار کتبی به متخلفان زمین در آمل/پیش بینی خسارت ۴۵ میلیاردی سیلاب به کشاورزی آمل
مدیر جهاد کشاورزی‌ شهرستان آمل از صدور 8 مورد دیوارکشی و اخطار کتبی از پنجم تا سیزده فروردین سال 98 در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار کرد: گشت‌زنی و بازدید میدانی حفاظتی در راستای حفظ قانون کاربری زمین های کشاورزی شهرستان آمل در روستای بلیران، آبسرفت، کمانگرکلا، شهنه‌کلا، کته‌پشت، زیارو، مرانده، پلک، درمه‌کلا، انجه‌پل و ساییچ‌محله در روزهای پنجم تا سیزدهم فروردین فعال بود.

وی افزود: اکیپ گشت ۱۳۱ امور اراضی این شهرستان با انجام اقدامات ترویجی و صدور هشت مورد اخطار کتبی، از ادامه فعالیت دیوارکشی اراضی زراعی در حوزه این شهرستان جلوگیری کرد.

اسلامی با بیان اینکه هرساله با فرارسیدن تعطیلات نورزوی تبلیغات کاذب و فعالیت‌های سودجویانه در زمینه خرید زمین و ویلاسازی و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی شدت می گیرد، خاطرنشان کرد: افراد هنگام خرید ملک مراقب سودجویان باشند چرا که تغییر کاربری مزرعه و باغ بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی ممنوع است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل در بازدید از برخی مناطق که به دلیل سیل آسیب دید، افزود: رسیدگی به مردم سیل‌زده و حل مشکلات ناشی از آن و جبران خسارت‌ها در اولویت کاری قرار دارد و کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان میزان خسارات وارده در بخش های مختلف و زیرساخت‌ها را بطور دقیق بررسی می کنند.

اسلامی عنوان کرد: کارشناسان این شهرستان، میزان خسارت وارده در حوزه آب و خاک و امور زیربنایی و باغی و زراعی و دامی را ۴۵ میلیارد ریال برآورد کردند و بررسی ها همچنان ادامه دارد.

وی بر انجام اقدامات پیشگیرانه به ویژه لایروبی و پاکسازی انهار و مسیل ها، ترمیم کانال‌ها به ویژه در مناطقی از روستاها که در سیل‌های اخیر آسیب دیدند، تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.