پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مبعث پیامبر اسلام(ص) فرصت بزرگ همدلی مسلمانان
کارشناس مسائل مذهبی گفت: نظامی که پیامبر(ص) بر پایه توحید بنا نهاد بسیار مستحکم بنا شده است به طوری که حتی با طوفان کربلا هم فرو نریخت و ثمره آن اتحاد و پیروزی های پی در پی مسلمانان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام رضا تاج آبادی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه مبعث حضرت رسول اکرم(ص) عاملی بسیار مهم در وحدت مسلمانان دنیاست گفت: بعثت تمام انبیا در درجه اول برای مبارزه با طاغوت و سپس برقراری حکومت بوده است و مسئولیت پیامبران متناسب با برهه ای از زمان که در آن قرار داشتند ویژگی های خاص خود را داشته است.

وی با بیان اینکه رسول خدا(ص) آخرین فرستاده و پیام آور خداوند برای بشر بود تصریح کرد: به همین علت ایشان باید با تشکیل یک حکومت جهانی با تمامی طاغوت های زمان خود و آینده مبارزه کند و هدفی جهان شمول و متناسب با همه زمان ها و همه مکان ها داشته باشد تا بتوان نیازهای تمامی انسان ها در تمامی زمان ها را پاسخگو باشد.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه اصلی ترین عامل تشکیل چنین حکومتی در دنیا اتحاد مسلمانان است عنوان کرد: تشکیل چنین حکومتی با چنین ویژگی هایی جز با اتحاد بین تمامی مسلمانان جهان، هر چند به صورت اندک محقق نمی شود چرا که همانطور هم که در قرآن آمده است چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند.

تاج آبادی با اشاره به اینکه اگر مسلمانان به امداد های غیبی و قدرت لایزال الهی ایمان داشته باشند قطعا پیروز خواهند شد تاکید کرد: رسول خدا نظام توحیدی را در شهر مدینه که طالب و تسلیم او بودند و ایمان به او داشتند طرح ریزی کرد که این نظام همه را تحت تاثیر خود قرار داد و شیفته خود کرد.

وی با اشاره اینکه این نظام تشکیل شده توسط پیامبر که«اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِی السَّماء» است، حتی طواغیت را هم شیفته خود کرد، افزود: اما این جماعت طاغوت به خاطر استکبار و حرص و طمعی که دارند نتوانستند تسلیم پیامبر شوند و با پیامبر مبارزه کرده و بغض او را در دل داشتند، و این رویه امروز هم به طریقی دیگر خود را نشان می دهد به طوری که استکبار جهانی با اینکه خود معترف به حق بودن اسلام است اما حاضر به پذیرش آن نیست.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه ثمره تشکیل چنین نظامی توسط پیامبر اسلام، اتحاد مسلمانان است تشریح کرد: این نظام توحیدی بسیار مستحکم بنا نهاده شد به طوری که حتی با طوفان کربلا هم فرو نریخت و ثمره آن اتحاد و پیروزی های پی در پی مسلمانان در همه اعصار است. به طوری که نظام های بر پایه توحیدی که امروز شکل گرفته اند با وجود فاصله ۱۴۰۰ ساله از بعثت رسول اکرم(ص)، خوش درخشیده و روز به روز سایه شان گسترده تر می شود و همین باعث می شود دل های مومنان روز به روز بیشتر به یکدیگر جلب شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.