پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

لزوم برخورد دستگاه قضایی کشور با مسئولانی که در بحران سیل کم‌کاری کرده‌اند/ ستاد بحران کشور فعال نیست/ تحقیق و تفحص درباره علل سیل اخیر کشور کلید می‌خورد
لزوم برخورد دستگاه قضایی کشور با مسئولانی که در بحران سیل کم‌کاری کرده‌اند/ ستاد بحران کشور فعال نیست/ تحقیق و تفحص درباره علل سیل اخیر کشور کلید می‌خورد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 

حیدر علی عابدی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از سیل اخیر این نتیجه را می گیریم که ما با طبیعت نتوانستیم کناربیاییم، کسانی که در این خصوص کوتاهی کرده اند مسئولیت شدید دارند و سیستم قضایی کشور باید به حسابشان رسیدگی کند.

حیدر علی عابدی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص سیلاب های اخیر در کشور و کم کاری برخی از دستگاه های اجرایی اظهار داشت: در ابتدا ما باید آمادگی خود را در برابر اینگونه اتفاقات بالا ببریم در ضمن یکسری واقعیت ها وجود دارد که ما هیچ وقت نمی خواهیم آنها را بپذیریم مثلا اگر در جایی مسیل وجود دارد باید بدانیم که این مسیل یک روز فعال می شود ممکن است این اتفاق در دوران مدیریت ما نیافتد اما حتماً در دوارن مدیریت دیگری این اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: از سیل اخیر این نتیجه را می گیریم که ما با طبیعت نتوانستیم کنار بیاییم، کسانی که در این خصوص کوتاهی کرده اند مسئولیت شدید دارند و سیستم قضایی کشور باید به حسابشان رسیدگی کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حتحضور فعال نیروهای مسلح سپاه و بسیج در مناطق سیل زده گفت: ما شاهد بودیم که در ساعات ابتدایی وقوع سیل مقام معظم رهبری دستورلازم را دادند و بعد از آن نیرو های مسلح وارد عمل شدند و همه تلاش خود را کردند.
عابدی افزود: مجلس در نظر دارد که توسط تعدادی از نماینده ها نامه تقدیر و تشکر از اقدامات نیروهای مسلح تهیه کند و این کمترین کاری است که مجلس می تواند در پاسخ به زحمات آنها انجام دهد.
وی با انتقاد از ناکارآمدی ستاد بحران کشور تصریح کرد: متاسفانه ستاد بحران کشور ما ستاد فعالی نیست.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: مقاله ای که مربوط به پنج سال پیش می شود در آن پیش بینی شده بود که اگر سیل بیایید آق قلا را آب میگیرد که من خودم این مقاله را برای معاون پارلمانی وزارت کشور فرستادم حال باید از ستاد بحران توضیح بخواهند که چرا نسبت به این موضوعات بی تفاوت است.
عابدی ادامه داد: وقتی در شیراز مسیل را تبدیل به جاده می کنند باید شاکی اصلی ستاد بحران باشد همان زمان می رفتند و شکایت می کردند که چرا مسیل را به جاده تبدیل کرده اند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس بی توجهی دستگاه‌های اجرایی را به عدم لایروبی مسیل ها را پیگیری می کند، در ضمن مجلس باید تحقیق و تفحصی بگذارد که چرا این اتفاقات به وجود آمده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.