پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سخنرانی ظریف در دانشگاه ملی استرالیا: سرنوشت سوریه توسط مردم این کشور تعیین می شود نه دیگران
وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر حل بحران سوریه از طریق راه حل سیاسی گفت: سرنوشت سوریه توسط مردم این کشور تعیین می شود نه ما و نه دیگران.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز سه شنبه در دانشکده موسیقی دانشگاه ملی استرالیا به ایراد سخنرانی پرداخت و به سوالات حاضران در این نشست که از دانشجویان و صاحبنظران و دیپلمات های خارجی مقیم استرالیا بودند، پاسخ داد.
وی درباره بحران سوریه و سوال یکی از حاضران درباره اینکه آیا ایران در حمایت از بشار اسد اشتباه بزرگی را مرتکب نشد؟ بر حل این بحران از طریق سیاسی تاکید کرد و گفت: سرنوشت اسد و آینده سیاسی سوریه توسط مردم سوریه تعیین می شود نه ما و نه دیگران.
وزیر خارجه در بخش دیگری از سخنانش درباره بحران های منطقه عنوان کرد: کشت و کشتار در منطقه برای همه ما در جهان شرم آور است.
ظریف همچنین به تشریح روند مذاکرات هسته ای پرداخت.
وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی با اشاره به حضور مردم در انتخابات مجلس عنوان کرد: مردم ما این امکان را داشتند که حمایت خود را از نمایندگانشان نشان دهند.
ظریف به تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران اشاره کرد و افزود: این در حالی است که برای هیچ یک از کشورهای همسایه که حقوق بشر را نقض می کنند گزارشگری تعیین نشده است.
وی در پاسخ به سوالی درباره مناسبات ایران و عربستان با بیان اینکه ایران و عربستان در یک منطقه جغرافیایی قرار دارند و با ذکر این نکته که عربستان نمیخواست ایران نقش مثبتی در منطقه ایفا کند، اظهار داشت: عربستان باید درک کند که ایران یک واقعیت است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.