پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس سازمان اورژانس کشور
خدمت‌رسانی به بیش از یک میلیون نفر در عملیات نوروزی/ ارائه خدمات درمانی به سیل‌زدگان ادامه دارد
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۱۳ نفر به مراكز درماني و بيمارستاني مراجعه داشته اند كه از اين تعداد ۲۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر بستري شدند و تا به الان تعداد ۳۳ هزار و ۷۹۹ نفر مورد عمل جراحي اورژانسي قرار گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در خصوص خدمات‌رسانی نیروهای اورژانس از ابتدای طرح عملیات نوروزی تاکنون اظهار داشت: در این مدت زمان در بخش اورژانس پیش بیمارستانی تاکنون ۱۶۳۵۹۹ مورد خدمت به هموطنان ارائه شده است.

وی گفت: تاکنون ۲۲۱۵۶ مصدوم ناشی از حوادث ترافیکی به مراکز درمانی توسط نیروهای اورژانس اعزام و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کولیوند با بیان اینکه تعداد ۲۹۰۸۳ مورد مراجعه به کمپ‌های سیار اورژانس مسقر در مسیرها داشته‌ایم تصریح کرد: تعداد ۱۴۹۱۲۱۳ نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه داشته اند که از این تعداد ۲۴۸۷۴۹ نفر بستری شدند و تا به الان تعداد ۳۳۷۹۹ مورد عمل جراحی اورژانسی و تعداد ۱۶۰۰۷ مورد عمل جراحی الکتیو انجام شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در این بازه زمانی تعداد ۶۳۲۲ نفر در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های کشور بستری وتحت مراقبت قرار گرفته‌اند.

وی بیشترین علت مراجعه به مراکز درمانی را بیماری‌های قلبی، گوارشی، تنفسی ومغزی عنوان کرد.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: آمارهای مذکور نشان از حضور نیروهای فوریت‌های پزشکی با تمام توان دارد و آمار بستری ها و اعمال جراحی الکتیو واورژانس نشان از حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های کشور دارد.

وی تاکید کرد: خدمات فوریت‌های پزشکی و سلامت برای سیل زدگان همچنان با تمام توان ادامه دارد و اورژانس هوایی یکی از فعالترین این واحدهاست که تاکنون توانسته افراد زیادی را از مرگ حتمی نجات دهد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.