پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد
معدوم‌سازی بیش از ۶۲۲ هزار کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی تا ۶ فروردین
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب‌شده را ۱۶۴۳ مورد اعلام کرد و گفت: مقدار مواد غذایی غیربهداشتی معدوم‌شده در این مدت، ۶۲۲ هزار و ۲۶۳ کیلوگرم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حمید انصاری، مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت:تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی تا روز ششم فروردین در سراسر کشور به ۳۴۸ هزار و ۳۳۰ مورد رسیده است.

وی ادامه داد:  طی این مدت بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی و مراکز و مدارس اسکان مسافران نوروزی ۱۰۲هزار و ۱۴ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز، اماکن و رستوران‌های بین راهی ۱۶ هزارو ۲۷۱ مورد و کل بازرسی‌های بهدشت محیطی ۴۶۶ هزارو ۶۱۵ مورد بوده است.

وی ادامه داد: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی ۶۰۹۶ مورد بوده که از این تعداد ۴۹۷ مورد مربوط به مراکز و رستوران‌های بین راهی است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۱۶۴۳ مورد اعلام کرد که ۲۷۳ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بوده است. همچنین مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۶۲۲ هزارو ۲۶۳کیلوگرم است.

وی گفت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۲۸۲ هزارو ۷۰۲ مورد بوده است و از آغاز برنامه سلامت نوروزی تاکنون تعداد کلرسنجی آب ۲۸۹ هزارو ۵۵۳ مورد انجام شده است.

انصاری ضمن اشاره به حضور گسترده کارشناسان بهداشتی در مناطق سیل زده افزود: کارشناسان امور بیماری ها ،بهداشت محیط و کارشناسان سلامت روان در مناطق حضور داشته و در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند.

وی گفت: کارشناسان بهداشت محیط معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی استان های مناطق سیل زده بهداشت مواد غذایی ، آب آشامیدنی و اماکن را بصورت روزانه کنترل می کنند.

انصاری اظهار کرد: سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی درباره تخلفات بهداشتی در سراسر کشور است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.