پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

گفتگو با رئیس کمیته رباتیک آمل؛
جوانی که در رباتیک مازندران یکه تازی می کند
رئیس کمیته رباتیک شهرستان آمل گفت:رقابت در این علم همیشه به روز بودن و دانش بیشتری است، به همین خاطر با وجود اینکه با ساخت یک ربات حس غرور و موفق بودن به انسان دست می دهد ولی همان لحظه به فکر ساخت برای ساخت رباتی بهتر هستم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 

شاید یک روز، ساخت رباتها یک رویا به شمار می رفت و فقط در داستان های تخیلی به حقیقت می پیوست، ابزارهای هوشمندی که می توانند انسان را در فعالیتهایشان یاری کند.

ربات ها، نقش موثری در پیشرفت دنیای امروز دارند، تکنولوژی، دنیای ماشین ها را تسخیر کرده است و هر چه به سمت جلو پیش می رویم در کهکشان علم بیشتر غوطه ور می شویم.

پیشرفت روز افزون کشورمان و حرکت به سمت توسعه یافتگی در زمینه رباتیک نیز استثنا نبوده و شاهد افتخارآفرینی های زیادی از جوانان این سرزمین هستیم.

محمد جواد ابراهیمی مقدم، دانشجوی کارشناسی مهندسی نرم افزار، همراه با تیم اش توانست در مسابقات کشوری رباتیک _ دانشگاه اصفهان، چهار رتبه کسب کند و نشان بارمان کاپ را اخذ نماید، وی همچنین رئیس کمیته رباتیک شهرستان آمل است.

رئیس کمیته رباتیک شهرستان آمل، محمدجواد ابراهیمی مقدم در گفتگو با خبرنگار مازندرانه اظهار کرد: خوشبختانه در این چند ماه اخیر که کمیته رباتیک به من محول شده توانستم، رباتیک را به جایگاه خوبی در آمل برسانیم و به خوبی توانستیم استعداد های این رشته را شناسایی کنیم.

وی از عملکرد کمیته رباتیک بیان کرد: کسب ۴ کاپ در مسابقات کشوری، کسب کاپ نماینده برتر استان ها در مسابقات کشوری، برگزاری دوره رباتیک در مدارس مطرح شهرستان ، برگزاری۴غرفه در نمایشگاه دستاورد های انقلاب اسلامی، برنامه ریزی مدون دوره های رباتیک برای سنین مختلف بخشی از فعالیت های بود که در این چند ماه اخیر صورت گرفت.

رئیس کمیته رباتیک شهرستان آمل خاطرنشان کرد: دنیای ربات ها، دنیای شگفتی ها و جذابیت است، اتفاقاتی که شاید بظاهر دور از ذهن  خواهد بود، اما با دستهای انسان ساخته می شود و این باعث شد علاقه خاصی به ساخت ربات ها داشته باشم و البته با رشته تحصیلی ام، نرم افزار هم مرتبط است و از شاخه های این علم است.

وی با اشاره به برنامه های سال آینده تصریح کرد: رشته الکترونیک را بخوبی آموزش دهیم،  چارت درسی اصولی منظم برای دوره ها در نظر گرفتیم، حضور بیشتر در مسابقات  کشوری و برنامه های زیادی که در حال بررسی است.

ابراهیمی ابراز کرد: برای یکسال آینده در تلاش هستم که مسابقات استانی و نمایشگاه استانی به بهترین نحو ممکن برگزار شود و هچنین علم رباتیک در شهر آمل به بهترین شکل ممکن رواج یابد.

وی با اشاره به رقابت زیاد در علم رباتیک عنوان کرد:رقابت در این علم همیشه به روز بودن و دانش بیشتری است، به همین خاطر با وجود اینکه با ساخت یک ربات حس غرور و موفق بودن به انسان دست می دهد ولی همان لحظه به فکر ساخت  برای ساخت رباتی بهتر هستم.

این مدرس جوان با بیان اینکه افزایش آموزش ساخت رباتیک یک معضل   دانست و افزود: خانواده ها نباید به هرکسی برای یادگیری فرزندانشان اعتماد کنند، موارد بسیاری شنیده ام که در کلاس های آموزش رباتیک، بسته های رباتیک را فقط سر کلاس به دانش آموزان می دهند و هیچ بسته ای را نمی توانند به خانه ببرند و آموزش آنها را محدود می کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: همه این را باور دارند، رباتیک یعنی خلاقیت، و بردن بسته ها خلاقیت برای ساخت ربات ها را افزایش می دهد و باعث می شود تا با آزمون و خطا بیشتر تجربه کسب کنند، اما ای کاش برخی از همکارانم  دست از افکار اقتصادی صرف بردارند و به درستی علم رباتیک را اجرا کنند.

ابراهیمی در پایان تصریح کرد: از مسئولین شهرخواهش می کنم تا برای برگزاری مسابقات و نمایشگاه همکاری کنند، تا بتوانیم یک مراسمی آبروند برای آمل برگزار کنیم و کمک ها در حد حرف نباشد؛ بلکه به عمل برسد، که این قبیل مراسمات نه تنها آمل را در کشور بعنوان پایلوتی برای مسابقات رباتیک مطرح خواهیم کرد ، بلکه به نخبگان این شهرستان خواهیم افزود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.