پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرکل بهزیستی استان مازندران مطرح کرد:
۱۰۶ کودک کار در ساری شناسایی شدند
مدیرکل بهزیستی استان مازندران گفت: شناسایی کودکان کار فراهم کردن پل ارتباطی است تا زمینه ای برای توانمندسازی آن ها را فراهم کند، آسیب های این کودکان را پیگیری کنیم و فرصت کودکی را به آنها بدهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید آرام، مدیرکل بهزیستی استان مازندران با بیان اینکه جمع آوری متکدیان گستردگی زیادی دارد، عنوان کرد: سازمان بهزیستی با توجه به احساس مسئولیتی که در حوزه آسیب های اجتماعی انجام می دهد، در زمینه متکدیان نیز همکاری می کند.

وی جمع آوری متکدیان را وظیفه شهرداری دانست و تصریح کرد: ساماندهی و جمع آوری توسط شهرداری صورت می گیرد، با توجه به شرایط متکدیان به دستگاه های چون بهزیستی، کمیته امداد، قوه قضائیه و اگر اتباع خارجه ارجاع داده می شود.

آرام به ۲ مرکز ساماندهی متکدیان در استان اشاره کرد و گفت: ساری و آمل مرکز متکدیان وجود دارد، اما اگر بخواهیم کل استان رااز حضور متکدیان پاک کنیم ، باید در کل شهرهای استان این مرکز را دایر کنیم، هر چند مثلا مرکزی که در شهرستان آمل وجود دارد، نه تنها برای شهر آمل بلکه متکدیان تور، محمودآباد و بابل را نیز جمع آوری می کند و خدمات می دهد.

وی با بیان دومین مرکز کودکان کار در آمل خاطرنشان کرد: باید میان کودکان کار  و متکدیان تفاوت قائل شد، کودکانی که گل می فروشند و یا کاری انجام می دهند، متکدی نیستند، افرادی هستند، که دارای خانواده هستند و به خاطر شرایط اقتصادی مجبور به کار کردن می شوند.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران ابا شاره به شناسایی ۱۰۶ کوک کار در ساری اظهار کرد: هدف از تاسیس این مرکز ، شناسایی کودکان کار فراهم کردن  پل ارتباطی است تا زمینه ای برای توانمندسازی آن ها را فراهم کند، آسیب های این کودکان را پیگیری کنیم و فرصت کودکی را به آنها بدهیم.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.