پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برق سالن رفت، مدال را به استکی دادند! فرجی:جام مکران رزومه خوبی برای فدراسیون شد
مربی تیم ملی بوکس گفت: روزبهانی پس از سه سال دوری و جراحی که روی گردن خود داشت موفق شد روی رینگ برود و این یک اتفاق خوب بود چرا که ما اصلا تصور نمی‌کردیم او بتواند مبارزه کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجتبی فرجی در پاسخ به این سؤال که نخستین مرحله تورنمنت بین‌المللی جام مکران در چابهار برگزار شد، از نگاه مربی تیم ملی شرایط فنی مسابقات و میزبانی ایران در این رقابت‌ها چطور بود، گفت: انصافا مسابقات از نظر من در سطح بسیار خوبی برگزار شد. میزبانی هم در حد توان خود ظاهر شد و برگزاری مسابقات از نگاه همه کشورهای حاضر در این تورنمنت قابل قبول بود. در این رقابت‌ها کشورهای خوبی مثل مجارستان، قزاقستان، هند، ترکمنستان و… تیم‌های خوبی را اعزام کرده بودند و بچه‌های ما هم با مبارزاتی جذاب نتایج خوبی را در پایان این مسابقات کسب کردند. به تیم بزرگسالان، امید و تیم چابهار خسته ‌نباشید می‌گویم و مبارزات خوبی را در این رقابت‌ها به نمایش گذاشتند.

وی در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: برگزاری تورنمنت جام مکران رزومه خوبی برای مسئولان فدراسیون بوکس بود، چرا که آنها برای اولین بار این رقابت‌ها را برگزار کردند که همه چیز به خوبی و خوشی به پایان رسید.

مربی تیم ملی بوکس در پاسخ به انتقادهای علیرضا استکی مربی بدنساز سابق تیم ملی که مدعی شده که مربی فعلی تیم ملی با این تیم نتوانسته طی دو سال اخیر نتیجه خوبی را کسب کند، گفت: برایم خیلی عجیب است که استکی به عنوان کارشناسی اظهار نظر می‌کند. او اصلا کارشناس بوکس نیست که بخواهد در مورد بوکس اظهار نظر کند. استکی در مورد احسان روزبهانی اظهار نظر کرده که باید به او بگویم روزبهانی در این رقابت‌ها یکی از بهترین بازی‌های خود را به نمایش گذاشت. او پس از سه سال دوری و جراحی که روی گردن خود داشت موفق شد روی رینگ برود و این یک اتفاق خوب است. اصلا ما تصور نمی‌کردیم او بتواند مبارزه کند. احسان در ۹۱ کیلوگرم اگر چند مبارزه خوب دیگر انجام دهد برای قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک قطعا آماده خواهد شد. به نظرم کادر فنی در مورد احسان روزبهانی بهترین تصمیم را گرفت؛ چرا که او برند بوکس ایران است.

فرجی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چه دلیل دارد استکی در مورد کادر فنی همیشه چنین اظهارنظرهایی می‌کند، گفت: استکی همیشه در مورد کادر فنی و روزبهانی مغرضانه اظهار نظر می‌کند. این ادعای پوچ همیشگی استکی است. هیچ کسی بهتر از من در ایران استکی را نمی‌شناسد. او به هیچ عنوان نمی‌تواند در مقابل من چنین ادعاهایی را داشته باشد. من ۱۰ سال عضو تیم ملی بودم. در طول ۶ یا ۷ سال از آن ۱۰ سالی که من عضو تیم ملی بودم،‌ به هیچ عنوان به یاد ندارم در سنگین وزن فدراسیون در آن مقطع نماینده‌ای را به مسابقات اعزام کند! استکی بارها گفته من ۱۰ سال عضو تیم ملی بوکس بودم. او اگر مدعی است ۱۰ سال در تیم ملی حضور داشته پس به ما بگوید چند بار در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته است؟ متاسفانه او همیشه به خاطر شرایط فنی ضعیفی که داشت به مسابقات برون مرزی اعزام نمی‌شد. حالا اینکه مدام در مورد سنگین‌وزن‌ها و مربیان تیم ملی اظهار نظر می‌کند برای ما عجیب است.

وی در واکنش به این سؤال که اما استکی یک دوره در مسابقات قهرمانی آسیا حضور پیدا کرده و حتی مدال هم کسب کرده است، گفت: بله او تنها یک دوره در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد. در آن مقطع همایون اردلان در داوری آسیا ارتباطات فوق‌العاده خوبی داشت. به همین دلیل در آن رقابت‌ها استکی موفق به کسب مدال شد. کاملا به یاد دارم او تنها یک مبارزه با نماینده هند داشت و در طول مسابقات برق سالن قطع شد و در نهایت به خاطر همایون اردلان بازی را به استکی دادند. به این نکته توجه کنید. برق سالن مسابقات قطع شد و به خاطر اینکه میزبان نتوانست مشکل قطعی برق را حل کنند، بازی را به خاطر همایون اردلان به استکی دادند. در آن مقطع مشکلات سیاسی هند و پاکستان بسیار شدید بود و پاکستان به خاطر همین موضوع که مشکل سیاسی با هند داشتند به احترام اردلان استکی را برنده مسابقات اعلام کردند. متاسفانه او در مرحله بعدی به مصاف بوکسور ازبکستان رفت و بازی را یکطرفه واگذار کرد و به مدال رسید. او پس از آن مدعی بوکس ایران شد.

مربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که به نظر شما چه کار باید کرد، این مشکلات حل و فصل شود و هر کسی به کار تخصصی خود مشغول باشد، گفت: مهمترین نکته این است که او نباید در مورد کادر فنی اظهار نظر کند. تاریخ بوکس ایران هنوز فراموش نکرده که در دوران ناطق نوری استکی سرمربی تیم ملی (ب) بود و با یک لشکر بوکسور به مسابقات کسب سهمیه المپیک رفت و در پایان ناکام مطلق لقب گرفت و هیچ سهمیه‌ای بوکس ایران نتوانست بگیرد اما کسی از او انتقاد نکرد. حالا ما نباید مغرضانه در مورد اکبر احدی و احسان روزبهانی صحبت کند. ضمن اینکه برگزاری تورنمنت چابهار یک فرصت بسیار بزرگ برای فدراسیون بوکس ایران  بود تا هم توانایی خود را ثابت کند و هم اینکه ۳۰ بوکسور در یک تورنمنت بین‌المللی وارد رینگ شوند. این کار بزرگی بود که نباید تخریب شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.