پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تولید کننده جوان آملی مطرح کرد:
صادرات بهترین فرصت برای شرایط اقتصادی کنونی است
مدیر شرکت میوه آرا خاطرنشان کرد: نوسان شدید قیمت ها و کمبود نقدینگی، تولید کنندگان را در فشار مالی زیادی قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عارف مومنی دانشجوی دکتری مکانیک از دانشگاه تربیت مدرس از شروع فعالیت هایش اظهار کرد: بخاطر علاقه زیادی که به کار تولید داشتم از سال گذشته، صنایع تبدیلی را با فرآورده میوه جات شروع کردم.

وی با اشاره به انگیزه اش برای شروع این کار عنوان کرد: در فصل برداشت میوههای زیادی از بین می روند، به همین خاطر به فکر خشک و بسته بندی این میوه ها در فصل برداشت افتادم تا از خراب شدن این نعمت خدادادی جلوگیری کنم.

مدیر شرکت میوه آرا با بیان اینکه ۷ نفر به صورت مستقیم و ۳ نفر به صورت غیرمستقیم در این مجموعه فعالیت می کنند، تصریح کرد:۹ تن میوه تازه وارد شرکت می شود که به یک تن میوه خشک تبدیل خواهد شد، که با حمایت های مسئولین می تواند به حجم بیشتری دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر مسئولین حمایت کنند در نظر داریم، فاز دوم و فاز سوم را هم اضافه کنیم، که فاز دوم، در زمینه سبزیجات و فاز سوم آبمیوه خواهد بود.

مومنی از بخش های مختلف محصولاتی تولیدی این شرکت اشاره کرد و گفت: لواشک و چیپس میوه است، که در فرآیند خشک شدن میوه جات موادی اضافه نمی شود؛ چرا که خود خشک شدن مواد نگهدارنده دارد و به همین خاطر بسیار مفید است، ۹۵ درصد ویتامین های و مواد مغذی آن سالم می ماند و می تواند جایگزین خوبی برای تنقلات باشد.

وی شرایط فعلی اقتصادی را برای صادرات مناسب دانست و بیان کرد:بخاطر افزایش قیمت دلار، صادرات می تواند راه حل مناسبی برای مشکلات اقتصادی باشد، در حال حاضر صادرات به کشورهای روسیه و حاشیه خلیج فارس داریم که در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

دانشجوی دکتری مکانیک خاطرنشان کرد: یک میلیارد هزینه برای این تولیدی هزینه شده است، با وجودی که بسیاری از دستگاه ها را خودمان طراحی کردیم و ساخته ایم.

وی از مشکلات تولید کنندگان بیان کرد: نوسان شدید قیمت ها و کمبود نقدینگی، تولید کنندگان را در فشار مالی زیادی قرار داده است.

این کارآفرین جوان میزان تلف شدن محصولات باغی را از زمان تولید تا به مصرف به طور متوسط ۳۰ درصد خواند و تصریح کرد: اگر بخواهیم از افزایش حجم این خسارت بکاهیم باید به سمت صنایع تولیدی بریم که نه تنها تبدیل به محصولات باارزش است، بلکه به اشتغال زایی هم کمک کرده و گامی در جهت اقتصاد مقاومتی می باشد.

وی با بیان اینکه مسئولین باید به وضعیت واحدهای تولیدی و اقتصادی رسیدگی کنند، عنوان کرد: اینکه اقتصاد مقاومتی در سخنرانی ها مطرح شود خوب است، اما زمانی کمک کننده خواهد بود که در عمل باشد و باعث رشد شود.

این تولید کننده آملی خاطرنشان کرد: هر فعالیتی اقتصادی که شکل می گیرد باید براساس منطقه باشد، تا با قیمت کمتر و کیفیت بهتری انجام شود، به ظرفیت های منطقه باید توجه کرد و با برنامه ریزی یک فعالیت اقتصادی را شروع کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.