پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بازیکن تیم والیبال نشسته آمل بیان کرد;
فقط رییس اداره بهزیستی آمل از ما حمایت می کند/آرزویم پوشیدن پیراهن تیم ملی است
به مناسبت روز 12 آذر ماه همزمان با روز معلولین به سراغ جوان معلول 13 ساله ی آملی رفتیم که در نوجوانی، عضویت در تیم بزرگسالان والیبال نشسته آمل را تجربه می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به مناسبت روز ۱۲ آذر ماه همزمان با روز معلولین به سراغ جوان معلول ۱۳ ساله ی آملی رفتیم که در نوجوانی، عضویت در تیم بزرگسالان والیبال نشسته آمل را تجربه می کند.

عباس بابایی متولد ۱۳۸۳،کوچکترین عضو والیبال نشسته استان مازندران در گفت وگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: ۴سال در رشته والیبال نشسته مشغول فعالیت هستم و توسط آقای حبیب رحمانی وارد این رشته شدم.

وی گفت: قبل از ورود به والیبال نشسته به دلیل معلولیت جسمی بسیار گوشه گیر و افسرده بودم، اما با ورود به این رشته دیدگاهم به زندگی تغییر کرده و با انگیزه بیشتر، روند جدیدی برای زندگی ام در پیش گرفتم.

کوچکترین عضو والیبال نشسته آمل از علاقه زیادش به این رشته گفت و افزود: تمام روزهای هفته را منتظر شنبه‌ ها و چهارشنبه ها می نشینم و با ذوق و شوق وارد سالن برای انجام تمرین والیبال می شوم، حتی با علاقه زیاد از مهمانی ها و تمام مراسمات خود میزنم تا سر تمرین حضور داشته باشم.

عباس بابایی از خاطرات تلخ و شیرین زندگی اش بیان کرد: یکبار سر تمرین والیبال نشسته بر اثر ضربه شدید توپ ،دستم آسیب دید و تا ۴جلسه نتوانستم سر تمرین حضور داشته باشم که این موضوع تلخ ترین اتفاق زندگیم بود.

وی همچنین از خاطرات شیرینش چنین گفت: یکی از روزهای تحصیل در زنگ ورزش به همراه همکلاسی هایم به بازی فوتبال پرداختم که توانستم با کمک هم تیمی هایم ۳ گل بزنم و مورد تشویق دانش آموزان و معلم ورزشم قرار بگیریم و این موضوع تا مدت ها انرژی خوبی در وجودم تزریق کرد.

این ورزشکار آملی با اشاره به مشکلات جسمی خود تصریح کرد: من نیز مانند تمامی معمولان در راه رفتن و دویدن هنگام مواجه با خطر ضعف های زیادی دارم، اما مسئولان می توانند با مناسب سازی پله های ادارات، نهادها، بانک ها و … کمی از مشکلات ما را کم کنند.

وی درخصوص مشکلاتی که در مدرسه با آن روبه رو است خاطر نشان کرد: در محیط مدرسه فضایی فراهم نیست تا بچه های معلول در کنار هم جمع شوند و ورزش کنند; آموزش و پرورش کاری کند تا بچه های معلول با رده های سنی خودشان در رشته مورد نظر بتوانند به فعالیت بپردازند.

بابایی از عدم توجه مسئولین شهر به این رشته اظهار ناراحتی کرد و گفت: دوست داریم امسال در لیگ دسته یک شرکت کنیم، اما متاسفانه اسپانسری نداریم و مسئولین هیچ کمکی نمی کنند و در این بین تنها مسئولی که حمایتمان می کند، خانم اسفندیاریان رییس اداره بهزیستی آمل می باشد و غیر از ایشان هیچ مسئولی به بازیکنان تیم والیبال نشسته سری نزده است.

وی در پایان بزرگترین هدف و آرزویش را رفتن به تیم ملی عنوان کرد و افزود: هدفم برای آینده رفتن به تیم ملی است و از جناب میثم یوسفی روزنامه نگار خوب ورزشی شهرم و دیگر دوستان اصحاب رسانه خواستارم تا از تیم ما حمایت کند.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. حسین حمزوی گفت:

    عالی واقعا به این بچه ناحقی میشود او اینده روشنی خواهد داشت برایش ارزو موفقیت میکنم

  2. عباس بابایی گفت:

    خیلی ممنون که در راه موفقیت مرا یاری میکنید

  3. امیر اومران گفت:

    چرا به او نا حقی میشود او اینده خوبی دارد براش ارزوی موفقیت دارم

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.