پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پاسخ شاهین‌طبع به استرالیایی‌ها؛ از حدادی تا بانوان!
پاسخ شاهین‌طبع به استرالیایی‌ها؛ از حدادی تا بانوان! سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: قطعا این بازیکنان در بازی بعد با فیلیپین بهتر از امروز خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مهران شاهین‌طبع که در تهران با وجود غیبت چند بازیکن کلیدی در اردوی تیم ملی امیدوارانه درباره بازی با استرالیا صحبت می کرد، بعد از شکست با اختلاف زیاد در این بازی اعلام کرد استرالیا بهتر از ایران بازی کرده است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از شکست ۷۶ بر ۴۷ به استرالیا در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ با خبرنگاران استرالیایی به گفت و گو نشست.

 

در ۳ امتیازی و ریباند ضعیف بودیم

شاهین طع درباره شکست ایران در ابتدا اینگونه توضیح داد: «همه از قدرت استرالیا خبر دارند و ما هم از این موضوع باخبر بودیم. استرالیا در این بازی هم از ما بهتر بود. ما روی ریباندها و شوت های ۳ امتیازی عملکرد ضعیفی داشتیم؛ اما برعکس استرالیا از شرایط میزبانی خود استفاده کرد و برنده این بازی شد. آنها در مجموع در این مسابقه بهتر از ما عمل کردند و حقشان برد بود.»

 

سفر طولانی روی کارمان تاثیر داشت

سرمربی ایران سفر طولانی و اختلاف ساعتی را در کار شاگردانش تاثیرگذار دانست: «سفری که از غرب به شرق داشتیم، روی کار بازیکنان ایران تاثیرگذار بود. به هر حال ما زمان کمی داشتیم تا با اختلاف ساعت و شرایط آب و هوایی استرالیا هماهنگ شویم. البته این موضوع هم بهانه ای برای شکست ما نیست چون استرالیا از ما بهتر بازی کرد. آنها بازیکنان خیلی خوبی دارند و توانستند برنده این بازی باشند.»

 

حدادی به دلایل شخصی با ما نبود

وقتی یک خبرنگار استرالیایی از شاهین طبع درباره غیبت حامد حدادی سوال کرد، او اینگونه پاسخ داد: «در پنجره پنجم ما تصمیم گرفتیم چند تغییر در ترکیب تیم خود بدهیم. حامد حدادی به دلایل شخصی همراه ما نبود. برخی از بازیکنان ما جوان و کم تجربه هستند و به مرور وضعیت بهتری پیدا می کنند.»

 

قطعا برابر فیلیپین بهتر بازی می کنیم

وی در ادامه به بازی بعدی با فیلیپین اشاره کرد: «ما باید بعد از این مسابقه به فیلیپین برویم و یک بازی سخت دیگر در پیش داریم. با همین تیم و همین نفرات کارمان را ادامه می‌دهیم. قطعا این بازیکنان در بازی بعد با فیلیپین بهتر از امروز خواهند بود. در آن مسابقه سعی می کنیم بازی بهتری را به نمایش بگذاریم و نتیجه خوبی هم بگیریم.»

 

بانوان در ایران به سالن بسکتبال می آیند

واکنش سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران به سوال خبرنگاری مبنی بر چرایی عدم ورود بانوان به ورزشگاهها در ایران اینطور بود: « من مربی‌ام، نه یک سیاست‌مدار. همه ما به تصمیم‌های دولتی احترام می‌گذاریم. به هر حال فرهنگ‌ها متفاوت است و باید به آن احترام گذاشت اما در ایران نیز بانوان زیادی وارد ورزشگاه می‌شوند. بانوان می‌توانند بازی‌های بسکتبال را تماشا کنند. با این حال ورزش یک چیز است و سیاست چیز دیگر.»

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.