پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استیضاح وزیر ورزش منتفی شد
استیضاح وزیر ورزش منتفی شد طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان تنها چند روز بعد از ارائه منتفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

چند روز قبل بود که طرح استیضاح وزیر ورزش با امضای ۱۵ نماینده مجلس ارائه شد و البته انتقادهایی را هم در پی داشت.

تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس، عدم توجه به رسالت وزارت ورزش در حوزه جوانان، عدم اجرای مصوبات مجلس در برنامه ششم، عدم تعادل پایدار توزیع امکانات ورزشی در مناطق کمتر توسعه یافته و ناعدالتی در تقسیم بودجه ورزشی به شهرستان‌ها و استان‌ها محورهای مطرح برای استیضاح وزیر ورزش بود که از سوی نمایندگان مجلس ارائه شد.

حالا بعد از گذشت چند روز خبر رسیده که طرح استیضاح وزیر ورزش به دلیل انصراف برخی از نمایندگان منتفی شده و مسعود سلطانی فر با خیال راحت می تواند به کار خود ادامه دهد.

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در این باره به مهر گفت: «به دلیل پس گرفته شدن امضای برخی از متقاضیان استیضاح و کاهش تعداد متقاضیان از حد نصاب قانونی، طرح استیضاح وزیر ورزش منتفی و پس گرفته شد. حداقل امضای ۱۰ نفر از نمایندگان لازم است تا طرح استیضاح وارد مرحله اجرا شود درحالی که طی روزهای گذشته با پس گرفته شدن امضای برخی از متقاضیان استیضاح سلطانی فر، تعداد آنها به کمتر از ۱۰ نفر کاهش پیدا کرد و به همین دلیل موضوع از دستور کار خارج شد.»

بدین ترتیب موضوع استیضاح وزیر ورزش خیلی زود مختومه شد تا مسعود سلطانی فر بتواند به کار خود در این وزارتخانه ادامه دهد. البته به نظر می رسد نشست های روزهای اخیر وزیر ورزش با برخی نمایندگان مجلس باعث منتفی شدن این استیضاح شده است.

گفته می شود سلطانی فر در این نشست ها با نمایندگان مخالف که طرح استیضاح او را امضا کرده بودند، قول داده تا مشکلات مدنظر آنها به زودی رفع شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.