پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به قلم مبینا ابراهیمی مقدم;
اکسین آمل ویدیوهایش را بتکاند
پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه،با توجه به انتشار ویدیوی تبلیغاتی منسوب به مجموعه اکسین، تبعیض های حاکم بر فضای تبلیغاتی و محدودیت های گزینشی این حوزه را بررسی میکند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عدالت و برابری از جمله ویژگی و شاخصه های مطلوب هر جامعه است و همه افراد جامعه،خواهان پیروی از اصول عدالت هستند اما در برخی موارد در مرحله اجرا،این اصول به فراموشی سپرده می شوند و در اعمال افراد اثری از برابری و عدالت خواهی دیده نمی شود.

در دنیای تبلیغات،چگونه معرفی شدن امری حساس و مهم است و تولید محتوای تبلیغاتی باید به گونه ای انجام شود که تابع اصولی که همه فروشگاه ها و شرکت ها و… برای تبلیغات رعایت می کنند،باشد زیرا هر جامعه و کشوری در هر حوزه ای خطوط و حدودی را برای فعالیت معین کرده است که حوزه تبلیغاتی هم از این اصل مستثنا نیست و تمامی افرادی که برای شغل یا هدف معین خود به تبلیغات رو می اورند باید اصول و موازینی را در زمره فعالیت خود قرار دهند.

چندی پیش شاهد انتشار ویدیویی منسوب به مجموعه اکسین شهرستان امل بودیم که مربوط به برگزاری مسابقات بولینگ در این مجموعه بود،کلیت این ویدیو تفاوت زیادی با واقعیت جامعه جوانان امروز ندارد اما در بحث تبلیغات و محتواهای تبلیغاتی،اصول مشخص و معینی که مخاطب انتظار می کشد در این ویدیو دیده نمی شود و فضای به شدت متفاوت این ویدیوی تبلیغاتی،مخاطب را با این سوال درگیر می کند که»تفاوت این مجموعه با مجموعه های دیگر در چیست؟« زیرا اگر مجموعه های کوچک تر اقدام به تولید محتوای تبلیغاتی با چنین فضایی می کردند،با یقین و اطمینان می توان گفت که انتقادات بسیاری به سمت و سوی انها روانه می شد،در حالی که مجموعه اکسین مورد هدف این انتقادات قرار نمی گیرد.

سوال دیگری که مخاطبان این ویدیوی تبلیغاتی را با خود درگیر می کند این است که »آیا گستردگی و وسعت یک مجموعه دال بر این است که می تواند هرگونه که بخواهد تولید محتوای تبلیغاتی و بصری داشته باشد؟ « ،پاسخ این سوال اگر مثبت باشد جلوه ای از نابرابری را به مخاطب انتقال می دهد که تلخ و آزاردهنده است زیرا اگر قرار است تبلیغات موازین و قوانینی داشته باشد،همه مجموعه ها و افراد باید تابع این موازین معین باشند تا تبعیض و نابرابری در جامعه تبلیغاتی بروز نکند.
انتظار می رود مجموعه اکسین که در تولیدات محتوایی اش تفاوت های بسیار زیادی نسبت به تولیدات تبلیغاتی دیگر مجموعه ها دیده می شود،نمایش دادن تفاوت ها و فواصل را کنار زند و مسئولین و افراد مربوطه رسیدگی های مربوط به این حوزه را افزایش دهند تا عدالت و برابری تبلیغاتی و رسانه ای در جامعه حاکم و نمایان شود.

به قلم مبینا ابراهیمی مقدم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.