پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

موگرینی: اتحادیه اروپا همچنان به اجرای برجام متعهد است
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی دیدار با وزیران خارجه کشور‌های آسیای مرکزی تاکید کرد علی‌رغم خروج آمریکا از برجام، این اتحادیه همچنان به اجرای مفاد این توافق پایبند است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه، روز جمعه پس از دیدار با وزیران امور خارجه کشور‌های آسیای مرکزی گفت اتحادیه اروپا به اجرای توافق هسته‌ای ایران همچنان متعهد است و تلاش کشور‌های این منطقه نیز به اجرای آن کمک می‌کند.

او پس از این نشست در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل گفت: من از وزیران امور خارجه (کشور‌های آسیای مرکزی) بابت حمایت آنان از توافق هسته‌ای ایران، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، که یک عنصر کلیدی نظام منع تکثیر هسته‌ای در جهان و عنصری حیاتی برای امنیت منطقه، اروپا، آسیای مرکزی و فراتر از آن است، تشکر کردم. اتحادیه اروپا همچنان به اجرای توافق هسته‌ای ایران متعهد است و تلاش‌های کشور‌های آسیای مرکزی نیز به تضمین اجرای کامل و موثر این توافق کمک بسیار زیادی می‌کند. ما امروز این مسئله را به اتفاق هر پنج وزیر امور خارجه کشور‌های آسیای مرکزی مورد تایید قرار دادیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: ما نشست بعدی وزارتی (اتحادیه اروپا-آسیای مرکزی) را در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ برگزار خواهیم کرد. ما بیانیه‌ای مشترکی تهیه کرده‌ایم که هنوز منتشر شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.