پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

توزیع داروی بیماران خاص به درب منازل
حریرچی گفت: وزارت بهداشت سعی دارد با توسعه اقداماتی مانند ارسال داروی بیماران خاص به درب منازل، جلوی قاچاق معکوس دارو گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برخی از داروهای فوق‌العاده گران مانند آمپول‌های ۳ میلیون تومانی تنها در داروخانه‌های بزرگ دولتی توزیع می‌شود زیرا داروخانه‌های خصوصی توانایی توزیع این نوع داروها را ندارند.

وی ادامه داد: داروخانه‌های خصوصی توانایی توزیع داروهای یک میلیونی را ندارند زیرا آنها بعد از مدتی می‌توانند مطالباتشان را از بیمه دریافت کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: برخی از داروها در کشور هستند که سالانه تنها ۵۰۰ نفر از مردم آن را مصرف می‌کنند و ما نمی‌‌توانیم همه این داروها را در تمام ۱۰ هزار داروخانه کشور توزیع کنیم زیرا ممکن است تاریخ مصرف‌ آن به دلیل تقاضای کم تمام شود.

حریرچی اظهار کرد: داروی شیمی درمانی تنها در شهرهایی که کار شیمی درمانی انجام می‌شود توزیع می‌شود و ما از مردم درخواست داریم برای اطلاع از موجود بودن داروی مورد نظرشان با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند

وی افزود: برخی از پزشکان داروهای خارجی خارج از فهرست کشور دارویی تجویز می‌کنند که از لحاظ قانونی این نوع داروها اجازه ورود ندارند و به همین دلیل مردم برای تهیه آن دچار مشکل می‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: برخی از پزشکان داروهای افلیبر تجویز می‌کنند و به دلیل آنکه این نوع داروها برای موارد خاصی استفاده می‌شود ما آنها را بر اساس تجویز اصلی توزیع می‌کنیم.

حریرچی گفت: توزیع داروهای بیماران خاص در داروخانه‌های معتبر توزیع می‌شود و برخی از آنها به درب منازل مبتلایان فرستاده می‌شود که این کار با هدف کنترل مصرف و قاچاق دارو انجام می‌شود.

وی یادآوری کرد: وزارت بهداشت سعی دارد ارسال داروی بیماران خاص را به درب منازل توسعه دهد و امیدوار هستیم این‌گونه اقدامات جلوی قاچاق معکوس دارو را بگیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.