پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آتش‌سوزی در کالیفرنیا به حاشیه بزرگراه‌ها رسید/ عبور خودروها از کنار شعله‌های آتش+فیلم
در پی آتش‌سوزی گسترده در کالیفرنیا، خودروها در برخی مناطق مجبورند برای رسیدن به مقصد از فاصله چندمتری شعله‌های آتش یا حتی از میان آنها عبور کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آتش‌سوزی جنگل‌ها در ایالت کالیفرنیای آمریکا که از جمعه گذشته (شش روز پیش) آغاز شده همچنان ادامه دارد و تمام تلاش‌ها برای خاموش کردن آن بی‌نتیجه مانده است.

آتش‌سوزی در کالیفرنیا به حاشیه بزرگراه‌ها رسید/ عبور خودروها از کنار شعله‌های آتش+فیلم

تصاویر هوایی جدیدی که از این آتش‌سوزی در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، حاکی از نزدیک شدن دامنه این آتش‌سوزی به بزرگراه‌ها و مناطق شهری است و به همین جهت تلاش‌ها برای اطفای آن سرعت بیشتری گرفته است.

آتش‌سوزی جنگل‌ها در کالیفرنیا طی سالهای اخیر به یک فاجعه عادی تبدیل شده اما رسانه‌های آمریکایی می‌گویند این مرگبارترین حریقی است که تاکنون در تاریخ این ایالت رخ داده است.

طبق گفته منابع رسمی، تا این لحظه دستکم ۵۶ نفر در اثر این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده و بیش از ۱۳۰ نفر نیز مفقود شده‌اند. در مناطق نزدیک به محل آتش‌سوزی، افرادی که به مناطق دیگر فرار کرده‌اند، عکس گمشدگان خود را برروی دیوارها چسبانده‌اند.

آتش‌سوزی در کالیفرنیا به حاشیه بزرگراه‌ها رسید/ عبور خودروها از کنار شعله‌های آتش+فیلم

آتش‌سوزی کالیفرنیا هوای این منطقه را نیز به شدت آلوده کرده است. در بسیاری از مناطق این ایالت مردم می‌گویند که بوی دود را به راحتی احساس می‌کند. حجم دود ناشی از این آتش‌سوزی به حدی است که بر اساس گزارش واشنگتن‌پست، مردمی که صد کیلومتر دورتر از محل آتش‌سوزی زندگی می‌کنند نیز مجبور به استفاده از ماسک شده‌اند.

فیلم‌هایی که از روز گذشته در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده، نشان می‌دهند که در بخشی از مناطق کالیفرنیا، خودروها در جاده‌ها و اتوبان‌ها مجبورند برای رسیدن به مقصد از فاصله چندمتری شعله‌های آتش یا حتی از میان آنها عبور کنند.

 

دانلود

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.