پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ربات‌هایی که با انسان فرقی نمی‌کنند +تصاویر
در این گزارش پنج رباتی که شباهت زیادی به انسان‌ها دارند، معرفی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی دستاوردها و اختراعات نوینی را رقم می‌زند که باعث حیرت همگان می‌شود. کشور چین و ژاپن کشورهایی هستند که توانسته‌اند به نهایت فناوری دست پیدا کنند و ربات‌های بی‌نظیری بسازند. این ماشین‌های متحرک شباهت بسیار عجیبی به انسان‌ها دارند، به قدری که مرز میان انسان و ربات را به حداقل‌ِ ممکن رساندند.

در ادامه ربات‌هایی را مشاهده می‌کنید که بیشترین شباهت را به انسان‌ دارند.

کوکورو (Kokoro):

اولین ربات استخدام شده در ژاپن در سال ۲۰۱۷ است. او با صدای مصنوعی قادر به صحبت  به دو زبان انگلیسی و ژاپنی بوده و شرکت‌هایی چون acapela group و Al سازنده آن بودند. وظیفه این ربات توضیح روش‌های بیمه در خارج از کشور و راهنمای ساعات پرواز است.

رباتهایی که با انسان مو نمیزنند+تصاویر

جمینوید دیکی (Geminoid DK) :

ساخت این ربات به دستان یک دانشمند دانمارکی رقم خورده است. این ربات با اتصال بر گوشی‌های اندروید  قابلیت کنترل از راه دور را دارد. از دیگر ویژگی‌های این ربات، نرم‌افزار ضبط حرکات صورت و اجراِ کردن بوده که در سر آن تعبیه شده است.

رباتهایی که با انسان مو نمیزنند+تصاویر

میرای مدوکا  ( Miray Madoka):

میرای مدوکا در یک آزمایشگاه ژاپنی ساخته شده که قادر به صحبت به سه زبان انگلیسی، چینی و ژاپنی بوده و حتی در هنگام بیان کلمات می‌تواند لبهایش را حرکت داده و پلک بزند.

رباتهایی که با انسان مو نمیزنند+تصاویر

جیا جیا (Jia Jia):

یک شرکت ژاپنی با فناوری جدیدی اقدام به ساخت روباتی به نام جیا جیا کرده که شباهت فوق‌العاده‌ای به انسان دارد و همچنین دارای احساس می‌باشد و در آینده با پیشرفت زیاد می‌تواند عضوی از خانواده شود.

رباتهایی که با انسان مو نمیزنند+تصاویر

یانگ یانگ(Yangyang):

یانگ یانگ ربات انسان‌نمای کاملا پیشرفته‌ای است در کنفرانس جهانی موبایل اینترنتی در چین پرده‌برداری شده است. این ربات می تواند لباس بپوشد، براساس افکار مختلف حالات صورت خود را تغییر دهد، می تواند صحبت کند، سر خود را حرکت دهد و دست های خود را نیز حرکت دهد. یانگ یانگ بسیار شبیه سارا پیلین فرماندار سابق آلاسکا ساخته شده است.

رباتهایی که با انسان مو نمیزنند+تصاویر


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.