پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

افزایش قیمت نفت به بشکه‌ای ۴۵ دلار در نیمه دوم سال ۲۰۱۶
موسسه گلدمن ساکس با پیش‌بینی افزایش قیمت نفت به بشکه‌ای 45 دلار در نیمه دوم سال 2016 اعلام کرد در آینده نزدیک شاهد جبران کاهش تولید نفت در آمریکا از سوی شرکت های نفتی این کشور خواهیم بود و افزایش کنونی قیمت نفت ناپایدار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از راشاتودی، موسسه بانکی گلدمن ساکس اعلام کرد در حال حاضر نشانه هایی از بهبود بازار نفت نمایان شده است.

بنا به گزارش این موسسه، کاهش تولید نفت آمریکا و اوپک می تواند تا حدودی مازاد عرضه موجود در بازار جهانی را برطرف کند.

گزارش اضافه می کند ذخایر نفتی کشورها همچنان در سطوح بالایی قرار دارد و طی چند ماه آینده بازار نفت همچنان شاهد مازاد عرضه خواهد بود و همین امر نوسان و پایین ماندن قیمت نفت را رقم خواهد زد.

گلدمن ساکس در گزارش خود تأکید می کند در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ قیمت نفت از ۲۰ تا ۴۰ دلار در هر بشکه در نیمه اول به ۲۵ تا ۴۵ دلار افزایش خواهد یافت.

این موسسه قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت را برای سال ۲۰۱۷ حدود ۵۷ دلار در هر بشکه پیش بینی کرد.

از سوی دیگر گلدمن ساکس در گزارش خود می افزایش افزایش اخیر قیمت نفت ناپایدار است و این احتمال وجود دارد که قیمت نفت در چند هفته آینده به شدت کاهش یابد.

این موسسه دلیل این مدعای خود را جبران سریع کاهش تولید آمریکا از سوی شرکت های نفتی این کشور طی هفته های آینده عنوان کرده است.

این موسسه معتقد است در نیمه دوم سال جاری تولید اوپک و روسیه افزایش قابل توجهی نخواهد داشت اما تقاضا در بازار به صورت پایدار افزایش می یابد.

گلدمن ساکس در گزارش خود می افزاید که به طور قطع در صورتی که در سال ۲۰۱۶ قیمت نفت پایین بماند ذخایر نفتی در جهان افت خواهند کرد.

پیشتر رئیس جمهور روسیه از برنامه این کشور برای ثابت نگهداشتن نرخ تولید نفت خود در میزان متوسط تولید شده در ماه ژانویه این کشور خبر داد.

پس از اعلام روسیه، ۱۵ کشور تولید کننده نفت نیز از آمادگی خود برای اجرای سیاست مشابه خبر دادند.

از زمان اعلام این تصمیم و با توجه به برنامه تولید کنندگان نفت برای برگزاری نشست بین ۲۰ مارس تا ۱ آوریل، قیمت نفت روندی صعودی را در پیش گرفته است.

سیاست تثبیت تولید نفت در کشورهای تولید کننده این حامل انرژی از سوی قطر، روسیه، عربستان، و ونزوئلا ارائه شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.