پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کاندیداهای سری جدید ایموجی‌های iOS
روز سه شنبه، یونیکد ۲۳۶ مورد از ایموجی‌های جدید برای پلتفرم iOS ۱۳ و macOS ۱۰.۱۵ را رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ایموجی یا شکلک (Emoji) در واقع تصاویر مفهومی و صورتک‌هایی هستند که در پیام‌های مجازی و تارنماهای جهانی استفاده می‌شود. ایموجی در واقع به معنای خط تصویری است. کلمه اموجی در زبان ژاپنی به معنای تصویرنگاشت است و از دو بخش (e) تصویر + (moji) شخصیت ساخته شده است.

یونیکد تعدادی از جدیدترین کاندیداهای ایموجی‌ برای پلتفرم iOS 13 و macOS 10.15 را معرفی کرده است. تعداد این ایموجی‌ها ۲۳۶ عدد است. این ایموجی ها قرار است در صورت تأیید و نهایی شدن در سال آینده میلادی منتشر شوند.

یک سری از این ایموجی‌ها روی رنگ پوست‌های مختلف برای کاراکترهای متفاوت تمرکز دارد. این امر برای کنار گذاشتن نژادپرستی‌های باقی مانده در دنیا ساخته شده است. ۵۰ مورد از ایموجی‌ها که شامل رنگ‌ها و جنسیت‌های مختلف است درباره معلولیت هستند. برای مثال، زنی که روی یک ویلچر نشسته است.

کاندیداهای سری جدید ایموجی‌های iOS

تعداد دیگر از ایموجی‌هایی که قرار است در نسخه آینده اضافه شود، شامل دست و پای روباتیک (مصنوعی)، سگ راهنمای نابینایان و سمور کوچک بانمک است. همچنین تعدادی ایموجی لباس جدید نیز مانند لباس ساری هندی و کفش های باله در این لیست وجود دارند. علاوه بر این خوردنی‌های متنوع تر از جمله پیاز، سیر و وافل نیز به لیست ایموجی‌ها اضافه شده اند. تعدادی ایموجی دیگر مانند دایره‌ها و مربع‌های رنگی نیز در این لیست وجود دارند که چندان جالب توجه به نظر نمی‌رسند.

باقی ایموجی‌های جذاب و بامزه شامل خرس تنبل (Sloth)، فلامینگو، بادبادک و یک قلب سفید است. Emoji 12.0 تا پس از نشست بعدی کمیته فنی کنسرسیوم در ماه ژانویه برای کاربران قابل استفاده نخواهد بود. استفاده از این ایموجی‌ها برای ماه مارس برنامه ریزی شده است. در واقع اپل برای دو ماه آینده امسال باید از نسخه ای که در حال حاضر کاربران از آن استفاده می‌کنند پشتیبانی کند. در iOS 12.1 تعداد ۷۰ کاراکتر به لیست ایموجی‌ها اضافه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.