پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بازی سلبریتی پرحاشیه با آبروی «دنیا ویسی»
یک کودک معصوم زیر آوار جان می سپارد، خانم سلبریتی فریاد وا اسفا بر می آورد که مردم بیایید که به دخترک بی گناه تجاوز کرده اند، مدافع حقوق کودک می شود و زمین و زمان را به کودک آزاری و نقض حقوق بشر متهم می کند اما گویا فراموش کرده است که همسرش با وارد کردن شیر خشک فاسد با جان هزاران کودک بازی کرده است؛ خانم بازیگر عمل همسرش را کودک آزاری نمی داند و بارها به دفاع از وی برخاسته تا از این اتهام او را تبرئه سازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ظهر روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه بود که محمد سعید کنعانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ سنندج درباره فوت دنیا ویسی بر اثر ریزش بخشی از دیوار حیاط مدرسه‌اش در روستای گرماش به‌علت فرسوده بودن بنا اینگونه توضیح داد: یکی از دانش‌آموزان پایه اول دبستان به‌ نام دنیا ویسی مصدوم و توسط مدیرآموزگار و پدرش به بیمارستان بعثت سنندج برده شد، اما متأسفانه براثر جراحات وارده این کودک فوت کرد.

 

مدتی از انتشار خبر جان باختن این کودک ۷ ساله نگذشته بود که هدیه کیمیایی روزنامه‌نگار روزنامه قانون با انتشار پستی در حساب کاربری توئیتر خود زمینه ساز انتشار گمانه‌زنی‌هایی درباره علل فوت این کودک در فضای مجازی شد. این پست در فضای مجازی و در بین کاربران واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشته است.

 

برخی از کاربران و سلبریتی ها نیز بدون در نظر گرفتن صحت و سقم چنین ادعایی دست آن را بازنشر کردند. از جمله این افراد، مهناز افشار بود که بار دیگر نسنجیده به چنین اقدامی دست زد. افشار بدون آنکه منتظر بماند و ببیند این ادعا تا چه اندازه صحت دارد، تلاش کرد بذر ناامیدی را در دل مخاطبان خود بکارد و البته گوشزد کرد اینکه دائما بلا بر سرمان می‌آید، ریشه در فقر دارد.

این ادعا در حالی توسط این روزنامه نگار اصلاح طلب مطرح شد و کاربران و برخی سلبریتی‌ها بر آن دامن زدند که حاضران در این روستا از چنین موضوعی کاملا بی‌اطلاع بودند. به دنبال انتشار این شایعه، دادستان سنندج  به پزشکی قانونی دستور بررسی و معاینات لازم را داد. امروز پدر دنیا ویسی شایعات مربوط به قتل و تجاوز را رد کرد و توضیح داد دنیا، هنگام آوردن توپ از تونل ایجاد شده در دیوار، سرش به آجری خورده و دیوار فرو ریخته است. پس از این ماجرا روزنامه ‌نگار مذکور، پست جنجالی خود در توئیتر را بی‌سر و صدا و بدون هیچ عذرخواهی از حساب کاربری‎اش پاک کرد، اما تشویش اذهان عمومی و انتشار این دست شایعات که در بعد ملی و  فراملی تاثیرگذار است، صرفاً با پاک کردن پست‌ فراموش نمی‌شود.

 

در ادامه ماجرا اما پدر دنیا ویسی شایعات مطرح شده در مورد چگونگی مرگ دخترش را تکذیب کرد. پدر دنیا می گوید: ادعای تجاوز به دخترم و قتل وی کذب محض است و به هیچ عنوان صحت ندارد. اکنون بعد از مراسم ختم دخترمان قطعا از کسانی که با آبروی دخترم بازی کردن و شایعه ساختن شکایت میکنم و پیگیری های قضایی را انجام خواهم داد.

وی در پایان از مردم و تمامی کسانی که در اطلاع رسانی دستی بر آتش دارند خواست تا نگذارند افراد از خدا بی خبر با افتادن اتفاقاتی در شهر و دیار ما بتوانند با آبروی مردم بازی کنند و مردم و جامعه را با این شایعات دل آزرده و ناراحت کنند.

 

سرانجام خانم هنرمند مدافع حقوق همگان، از خانواده دنیا عذرخواهی می کند اما آیا این عذرخواهی التیام دهنده روح زخم خورده این خانواده داغدار می تواند باشد؟ آیا راحت تر نیست که این به ظاهر هنرمند دلسوز به جای اظهار فضل در مورد تمام مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه دندان بر جگر گذارد و خموشی را پیشه کند تا هم مردم را از شر زبان خویش مصون بدارد و هم خود را در معرض شرمندگی قرار ندهد؟

 

یک کودک معصوم زیر آوار جان می سپارد، خانم سلبریتی فریاد وا اسفا بر می آورد که مردم بیایید که به دخترک بی گناه تجاوز کرده اند، مدافع حقوق کودک می شود و زمین و زمان را به کودک آزاری و نقض حقوق بشر متهم می کند.

این ادعای مهناز افشار در حالی است که پیش از این رسانه های زیادی از واردات شیر خشک فاسد توسط همسر مهناز افشار خبر داده بودند به طوری که در این رسانه ها آمده بود همسر مهناز افشار با وارد کردن شیر خشک فاسد با جان هزاران کودک بازی کرده است؛ این ادعا در پی پرونده چند سال گذشته شکایت هلال‌احمر از یاسین رامین، پررنگ شد؛ سایت تابناک در این خصوص می نویسد:  «این موضوع حاشیه‌های زیادی پیدا کرد و گفته شد فرزند محمدعلی رامین، ‌با استفاده از نفوذ پدرش در دولت احمدی‌نژاد توانسته محموله‌ عظیمی از شیرخشک‌های فاسدشده را وارد و توزیع کند که سود کلان برای خودش داشته و ضررهای جبران‌ناپذیر برای بعضی خانواده‌ها.»

مهناز افشار هم یک سال پیش در این باره توضیحاتی ارائه کرده و در برنامه ای زنده گفته بود: همسر من هفت ماه بابت پرونده‌ای که برایش تشکیل شده به زندان رفته و پرونده او هنوز باز است و با این فضاهایی که علیه او درست شده بعید نیست محکوم هم بشود ولی اجازه بدهید محکوم بشود بعد ببینید به چه چیزی محکوم شده.

 

این اتفاق در شرایطی رخ داده که به نظر می رسد یکبار برای همیشه باید با اینگونه شایعه پراکنی های هدف دار که منجر به از بین رفتن آبروی یک فرد یا بخشی از جامعه می شود برخورد قانونی صورت گیرد. این در شرایطی است که همین چند روز پیش خبر حکم زندان حسن عباسی به جرم اهانت به رئیس جمهور منتشر شد و حالا با وقوع این ۲ اتفاق در کنار یکدیگر، این سوال در اذهان عمومی به وجود آمده که چرا با این سلبریتی های شایعه افکن برخوردی صورت نمی گیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.