پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آب نبات چوبی محبوب‌ترین نسخه از آندروید شد
عرضه اطلاعات به روز شده در مورد میزان استقبال از نسخه‌های مختلف سیستم عامل آندروید نشان می‌دهد که آب نبات چوبی یا Lollipop محبوب‌ترین نسخه از سیستم عامل یاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آماری که توسط گوگل منتشر شده نشان می دهد ۳۶٫۱ درصد از کاربران از Lollipop استفاده می کنند و نسخه کیت کت با محبوبیت ۳۴٫۳ درصدی در رتبه دوم است.

آمار مذکور که مربوط به اواخر ماه مارس است نشان دهنده نزول نسخه کیت کت است که تاچندی قبل از نظر محبوبیت در دررتبه اول بود.

Lollipop که ۱۶ ماهی از عرضه آن می گذرد، احتمالا در ماه های آینده باید با رقیب تازه خود یعنی نسخه Marshmallow آندروید دست و پنجه نرم کند که ۵ ماهی است از سوی گوگل در دسترس کاربران قرار گرفته است. تعداد کاربران این نسخه از اندروید ظرف یک ماه اخیر دوبرابر شده و به ۲٫۳ درصد افزایش یافته است. پیش بینی می شود با عرضه گسترده گوشی های پرچمدار جدید شرکت های ال جی و سامسونگ که مجهز به تازه ترین نسخه از آندروید هستند، سهم آن هم در میان کاربران بیشتر شود.

بعد از کیت کت و لولیپاپ ، نسخه Jelly Bean با سهم ۲۲٫۲ درصدی در رتبه سوم است و Gingrbread، Icecream و Froyo با سهم های ۲٫۶، ۲٫۳ و ۰٫۱ درصدی در رتبه های بعدی هستند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.