پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

صدور “ویزای اربعین” از امروز آغاز شد
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره برخی مشکلات که مانع از آغاز فرایند صدور ویزای متقاضیان اربعین شده بود، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی ستاد مرکزی اربعین و با دستور سفیر عراق، عملیات صدور ویزای زائران اربعین از امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهریار حیدری در گفت‌وگویی درباره روند صدور ویزای اربعین اظهار کرد: عملیات ثبت‌نام متقاضیان ویزای اربعین از روز چهارم مهر ماه جاری از طریق سامانه سماح آغاز شده است و تا به امروز حدود ۱۶۰ هزار نفر از این طریق ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که علت عدم صدور ویزا برای افراد متقاضی ویزا که مراحل ثبت‌نام خود را در سماح انجام داده بودند و با وجود گذشت ۱۰ روز هنوز ویزای آنها صادر نشده است، گفت: بین زمان آغاز ثبت‌نام متقاضیان در سماح تا زمان آغاز فرایند صدور ویزاها از سوی دفاتر کنسولگری عراق در ایران، وقفه و فاصله‌ای چند روز وجود دارد که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی ستاد مرکزی اربعین و با دستور سفیر عراق، کاردار عراق در این دفاتر مستقر شده است و عملیات صدور ویزای زائران اربعین از امروز آغاز شد.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین درباره زمان تحویل ویزای افرادی که از روزهای گذشته در سماح ثبت‌نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد افرادی که طی روزهای گذشته در سماح ثبت‌نام کرده‌اند و عملیات صدور ویزا عملاً از امروز آغاز شده است، نهایتاً ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده، ویزای متقاضیان از طریق آژانس‌ها زیارتی مربوطه به آنها تحویل خواهد شد.

حیدری یادآور شد: امسال ۲۴ دفتر از سوی دولت عراق در ایران، عملیات صدور ویزای زائران اربعین را بر عهده دارند که از این تعداد ۲۰ دفتر موقت خاص ایام اربعین است و ۴ کنسولگری عراق در ایران نیز این وظیفه را بر عهده دارند.

وی درباره آخرین وضعیت بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین متذکر شد: هنوز وضعیت بازگشایی این مرز مشخص نشده و در حال پیگیری بازگشایی مرز خسروی از سوی دولت عراق هستیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.