پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مالباختگان به پلیس مراجعه کنند
این زن، سارق بود نه مسافر! + عکس
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی سارق خبر داد که در پوشش مسافر و با طرح دوستی اقدام به سرقت از رانندگان می کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی سارق خبر داد که در پوشش مسافر و با طرح دوستی اقدام به سرقت از رانندگان می‌کرد.

سرهنگ عزیزخانی در توضیح این خبر گفت: ساعت ۱۶:۳۰ مورخه ۲۶ شهریور۱۳۹۷ فردی در خیابان قزوین درحالیکه مانع از متواری شدن یک خانم شده بود با مراجعه به واحد گشت کلانتری کلانتری ۱۱۲ ابوسعید به مأمورین اعلام کرد که این خانم اقدام به سرقت از داخل ماشینش کرده است.

با انتقال راننده خودروی مسافرکش و همچنین زن دستگیر شده به اتهام سرقت، راننده در طرح شکایتش عنوان داشت : این خانم را به عنوان مسافر از میدان انقلاب و به مقصد میدان قزوین سوار ماشین کردم؛ در میدان قزوین این خانم از ماشین پیاده شد اما پس از طی مسیر کوتاهی متوجه سرقت محتویات داخل داشبورد ماشین خود شدم؛ سریعا به میدان قزوین برگشتم و با کمی چرخیدن در محدوده میدان قزوین موفق به شناسایی این خانم شدم؛ این خانم به محض مشاهده بنده قصد متواری شدن از محل را داشت که با کمک شهروندان دستگیر شد.

در تحقیقات اولیه ، متهم خودش را بنام سوگند معرفی کرده بود اما پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار بنام پروانه شناسایی شد.

بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که وی طی سال های گذشته بارها به اتهام ارتکاب مختلف سرقت های متعدد از داخل خودرو ، مشارکت در سرقت مسلحانه و تحصیل مال مسروقه ، دایر کردن مراکز فساد و نگهداری مواد مخدر ، از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۴ بارها دستگیر و روانه زندان شده است .

متهم که پس از شناسایی هویت واقعی و کشف چند گوشی تلفن همراه دارای سابقه سرقت به شیوه مشابه ( سرقت از رانندگان مسافرکش ) چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به دهها فقره سرقت به شیوه جیب بری و سرقت از داخل خودرو در پوشش مسافر اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : به عنوان مسافر سوار خودروهای مسافرکش می شدم ؛ ابتدا سعی می کردم تا در صورت امکان اقدام به سرقت محتویات داشبورد و … نمایم و در ادامه با [ چرب زبانی و طرح دوستی ] تلاش می کردم تا اعتماد رانندگان را جلب کرده و آنها را فریب دهم؛ اگر شرایط برای سرقت مهیا می شد ، در یک لحظه از غفلت رانندگان استفاده کردم و با سرقت پول و گوشی تلفن همراه راننده ها به سرعت از ماشین پیاده شده و از محل دور می شدم.

سرهنگ کارآگاه عزیزخانی ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام سرقت های مشابه از رانندگان مسافرکش و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با دادیارشعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۱تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم پرونده انجام شده است.

وی از همه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت کرد تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.