پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جهانبخش – زابالتا؛ از مینیرائو تا آمکس در ۵۲ ماه
جذاب ترین لژیونر این روزهای فوتبال ایران در حال انجام اولین بازی فیکس عمر خود در جذاب ترین لیگ دنیا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دفتر جام جهانی ۲۰۱۴ برای ایرانی ها از روی جلد تفاوت خیلی زیادی با سه دوره حضور قبلی آنها ندارد؛ یک امتیاز از سه بازی و قرار گرفتن در رده چهارم جدول گروه. اما یک صفحه درخشان در این مجموعه، باعث خاص شدن این حضور در میان بزرگان است. دومین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل مقابل آرژانتین، تیمی که چند هفته بعد به فینال جام جهانی رسید، یک بازی تاریخی شد و ۹۰ دقیقه خاطره از درماندگی یاران لیونل مسی مقابل مدافعان سخت کوش ایران از آن به جا ماند.

البته یادگار های آن بازی خاص، تنها به شجاعت مدافعان محدود نیست و جسارت های نیروهای تهاجمی ایران هم لحظاتی ماندگار از نبرد با آلبی سلسته بر جای گذاشت. در کنار باتجربه هایی مثل دژاگه، گوچی و شجاعی که در نیمه دوم آن دیدار در بین ستاره های آرژانتین مانور می دادند، تیم ایران یک بازیکن جذاب خود را نیز در دقایق پایانی به زمین فرستاد.

 

 

فرصت اندک بازی باعث نشد جهانبخش در میان آن همه ستاره گم بشود و در یک حرکت تماشایی عیار خود را در سن ۲۱ سالگی نشان داد. سر توپ زیبای او به پابلو زابالتا و پاس در عمقی که زمینه ساز موقعیت تک به تک قوچان نژاد شد، یکی از صحنه های ویژه نبرد ایران و آرژانتین بود.

 

این جوانِ سال ۲۰۱۴، حالا پس از پایان ماجراجویی هایش در هلند، با افتخار بزرگی همچون آقای گلی این لیگ پا به جذاب ترین مسابقات قاره سبز گذاشته و تصمیم گرفته رویاهایش را در لیگ جزیره ادامه دهد. جهانبخش که رکورد نقل و انتقالات تاریخ باشگاه جدیدش یعنی برایتون را شکسته، بر خلاف پیش بینی ها فرصت زیادی برای بازی پیدا نکرده و در ۷ بازی گذشته لیگ تنها ۹۷ دقیقه به میدان رفته بود. امشب اما این ستاره فوتبال ایران نخستین حضور فیکس خود در رقابت های لیگ انگلیس را تجربه کرده و از ابتدا در ترکیب برایتون مقابل وستهام قرار گرفته است.

 

 

از قضا اولین بازی فیکس علیرضا در لیگ جزیره، یک خاطره ویژه را برای او زنده کرده است. وینگر چپ تیم برایتون امشب رو در روی پابلو زابالتا، مدافع راست وستهام بازی می کند؛ مدافعی که چهار سال و چهار ماه پیش در بلوهوریزونته از علیرضای ۲۱ ساله، استعداد تازه کشف شده ی فوتبال ایران، یک درییل زیبا خورده بود. حالا این دو بازیکن، یکی پخته تر از ۲۰۱۴ در اولین ماه های حضور در جزیره و دیگری در آخرین سال های بازیگری پس از افتخارات دوران من سیتی، در استادیوم آمکس به هم رسیده اند تا ۹۰ دقیقه برابر هم جدال کنند.

 

 

پابلو زابالتا امشب حتما بهترین فردی است که پیشرفت خیره کننده مهاجم فوتبال ایران را لمس می کند. بازیکن تعویضی تیم ملی ایران، پس از چهار سال به عنوان آقای گل لیگ هلند پا به بهترین لیگ دنیا گذاشته و آرزوهای بسیار بزرگی در سر دارد، شاید به بزرگی افتخاراتی که زابالتا در دوران حرفه ای اش با آرژانتین و منچستر سیتی کسب کرده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.