پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

محل فرود پنالتی عباس‌زاده: کره ماه!
تیمی که شب گذشته در ضربات پنالتی مقابل سپاهان شکست خورد، امید زیادی به موفقیت در جام حذفی داشت که پنالتی آخر تمام آرزوی‌های آن‌ها را نقش برآب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

وقتی به تراژدیک ترین پنالتی‌های تاریخ رجوع می‌کنیم، پیوند آن‌ها با بازیکنان محبوب را با پوست و گوشت احساس خواهیم کرد. به مانند روبرتو باجو که سه جام جهانی را با ایتالیا تجربه و در هر سه با شکست در ضربات پنالتی حذف تلخی را تماشا کرد. تلخ ترین آن هم به جام جهانی ۱۹۹۴ بازمی‌گردد. جایی که ایتالیا با نمایش‌های تیمی خوب به فینال راه یافت و حریف برزیل قدرتمند شد. آن مسابقه پس از کسب نتیجه تساوی در مدت قانونی به وقت اضافه رفت و از قضا فرانکو باره‌سی و دانیل ماسارو پنالتی‌های خود را از دست دادند تا ضربه روبرتو باجو تبدیل به مرگ و زندگی برای سرزمین چکمه‌ها شود.  بودای کوچک لاجوردی‌ها پشت این ضربه ایستاد و به خوبی توانست تافارل را فریب دهد اما این کافی نبود و شوت او از بالای دروازه به میان ابرها رفت و فرشتگان چهارمین جام را بعد از ۲۴ سال به مردانی از سرزمین قهوه تقدیم کردند.

دیگر نمونه‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد به سال ۲۰۱۲ و جدال رئال مادرید و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان بازمی‌گردد. مصاف شاگردان مورینیو و هاینکس به تساوی رسید و ضیافت پنالتی‌ها یکی از تیم‌های حاضر در فینال را مشخص می‌کرد. باواریایی‌ها سوپرمنی مثل نویر در دروازه داشتند که با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو و کاکا میان طرفداران رئال خودنمایی می‌کرد. از طرف مقابل کهکشانی‌ها هم بتمنی به نام کاسیاس داشتند که با لباس سیاهش میان مادریدی‌ها دلبری می‌کرد. او هم با مهار پنالتی تونی کروس و فیلیپ، ریش و قیچی را در اختیار سرخیو راموس قرار داد تا با گل کردن پنالتیش شانس رئال را برای حضور در فینال پر رنگ کند. اما شماره چهار تنومند و مغرور رئالی‌ها پنالتی خود را به جایگاه تیفوسی‌ها فرستاد و با همان قیچی در دست رشته امید طرفداران برای قهرمانی در اروپا را پاره کرد.

 

*امید شهر خسته به ساق‌های لرزان شاه!

شاه؛ تنها لقبی است که هواداران نساجی از ته دل برای کاپیتان خود در نظر گرفته‌اند. کاپیتانی که بی اغراق الگوی فوتبالی جوانان عاشق قائمشهری است و آرزوی آن‌هاست که روزی مثل عباس‌زاده جلوتر از تمامی اعضای تیم محبوبشان تشویق شوند. به خصوص اینکه با رجوع به گذشته این حقیقت را درمیابیم که این مهاجم بومی رویای حضور سرخپوشان مازنی در لیگ برتر را بعد از ۲۴ سال به واقعیت رسانده است.

برای اثبات این حقیقت فلش بک می‌زنیم به اوایل نیم فصل دوم مسابقات سال گذشته در لیگ یک. جایی که عباس‌زاده در سایپا عضویت داشت و به هنگام تعطیلات نیم فصل با انتشار پستی احساسی در صفحه مجازی خود، از شهریار فوتبال ایران خواست تا اجازه جدایی او را صادر و به وی کمک کند هواداران نساجی را به آرزوی دیرینه‌ای که دارند، برساند. رضایتی که پس از کش و قوس فراوان صادر شد و با بازگشت کاپیتان به خانه همراه بود. زمان مثل برق و باد گذشت و عباس‌زاده با گل‌هایی که به ثمر رساند علاوه بر صعود به رده دوم جدول برترین گلزنان طی نیم فصل، به وعده‌اش نیز عمل کرد و بیش از بیش محبوب شهر خسته شد.

 

حالا او با گذر از پیچ و خم سختی‌ها پشت ضربه پنالتی سرنوشت ساز نساجی برابر سپاهان ایستاد. اگر کمی به چهره عباس‌زاده دقت کنید به این نکته پی خواهید برد که روحیه و تمرکز روانی لازم برای گل کردن این پنالتی در او وجود ندارد؛ حقیقتی که با گذشت تنها پنج ثانیه بعد ثابت شد. کاپیتان محبوب نساج‌ها پنالتی آخر تیمش را به جای اینکه به تور بچسباند به آسمان اصفهان تقدیم کرد و در نقطه مقابل مهدی کیانی ماموریتی که باید عباس‌زاده انجام می‌داد را به پایان رساند، اما با پیراهن سپاهان!

اعضای تیم نساجی که امید زیادی به خلق شگفتی در اصفهان و صعود به مراحل بالاتر جام حذفی داشتند حالا به جای برپایی جشن صعود به سمت عباس‌زاده گریان رفته و او را دلداری می‌دهند. کاپیتانی که مغموم از این حذف سرش را زیر پیراهنش پنهان کرده تا چشم در چشم هواداران مازنی حاضر در استادیوم نشده و شرمنده آن‌ها نشود.

این پنالتی یادآور پنالتی راموس به بایرن بود که مدت‌ها سوژه ترول سازان فضای مجازی قرار گرفت. پنالتی‌ای که آن‌ها محل فرودش را کره ماه اعلام کردند!

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.