پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی: افتخارات حزب‌الله با مصوبات شرم‌آور پنهان نمی‌شود/ رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب شده است
حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: با توجه به اینکه گروهی از سران عرب سرسخت‌ترین دشمن رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند، می‌توان گفت اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: تمام نعمت‌ها و مواهب الهی آفت‌هایی دارد که باید مراقب آفت آن باشیم، نعمت‌هایی مانند ایمان،‌ علم، قدرت، ثروت، زیبایی و قهرمانی دارای آفت است.

وی خاطرنشان کرد: باید همیشه مراقب این آفت‌ها باشیم، مبادا این آفت‌ها نفوذ کند و نعمت از انسان گرفته شود، بنابراین باید از خدا بخواهیم لحظه‌ای ما را به خود واگذار نکند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در شرایط امروز و وجود رسانه‌ها بیشتر باید خود را به خدا بسپاریم، گفت: اگر خدا ما را به خود واگذار کند، گرفتار آفت می‌شویم.

وی عنوان کرد: لازمه عقل این است که انسان بردبار باشد، آفت این است که انسان در مجلس گناه شرکت کند، با دوستان ناباب رفیق شود، در سایت‌ها و رسانه‌های آلوده خود را گرفتار کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: بخشش خوب است، ولی نباید به حد اسراف برسد، یکی از بلاهای امروز اسراف‌کاری است، در گوشه‌ای از دنیا عده‌ای می‌میرند و در گوشه دیگر اسراف‌کاری صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دشمن دین و ایمان انسان، هواپرستی است، گفت: در طول تاریخ مشاهده کردیم، اشخاصی در مسیر صحیح بودند ولی یک لحظه هواپرستی آنها را در پرتگاه بدبختی انداخت، بنابراین باید خود را به خدا بسپاریم تا آفت دین و ایمان ما را تهدید نکند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مدعیان دروغی اسلام گفت: یکی از عجایب از سوی جمعی از سران عرب این است که تصویب کردند که حزب‌الله لبنان جزو گروه‌های تروریستی است،‌ حزب‌اللهی که در تاریخ عرب شجاعت و شهامت آنها بی‌نظیر است و افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را درهم شکست.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی فورا از این مصوبه استقبال کرد و گفت این گروه از سران عرب پیشنهاد جالبی کردند، یکی از روزنامه‌های معروف نوشته بود جمعیت سران عرب سرسپرده اسرائیل شدند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اکنون رژیم صهیونیستی دبیرکل اتحادیه عرب به طور غیررسمی است و بهترین نشانه این است که سرسخت‌ترین دشمنان رژیم صهیونیستی یعنی حزب‌الله را تروریست نامیدند.

وی با اشاره به آیه ۲۲ سوره مجادله گفت: ای پیامبر آنهایی که طرح دوستی با دشمنان پیامبر می‌ریزند، ایمان به خدا و روز قیامت ندارند، اگر ایمان به خدا و روز قیامت داشتند با کسی که قبله اول را گرفته و سرزمین‌ها را غصب کرده و قتل و غارت می‌کند، طرح دوستی نمی‌ریختند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: آنها بدانند هرگز نمی‌توانند با مصوبات شرم‌آور افتخارات حزب‌الله را پنهان کنند، حزب‌الله همچنان قهرمان می‌ماند و آنها نام ننگی برای خود به جای می‌گذارند.

وی در پایان عنوان کرد: از خدا می‌خواهیم به عظمت اسلام ریشه رژیم صهیونیستی و نوکران آنها را قطع کرده، عالم اسلام را از شر این نوکران رژیم صهیونیست رها و آتش‌هایی که در کشورهای اسلامی روشن شده خاموش کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.