پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس نیروی انتظامی شهرستان آمل مطرح کرد:
پلیس یعنی شرافت این مرز و بوم/ شهید حمزه حاجی زاده لیاقتش شهادت بود
رئیس نیروی انتظامی شهرستان آمل گفت: بیش از 345 کیلو مواد مخدر در آمل کشف شد که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش کشف داشتیه ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امنیت اصلی ترین نیازی است که وجودش باعث جریان داشتن زندگی می شود و اگر نباشد جایی برای زندگی کردن نخواهد بود، تأمین امنیت پایدار و همه‌‏جانبه به دست ابرمردان سبزپوشی است که مظهر عدالت، مبارزه با ظلم و قانون‌‏گریزى است.

بی‌قانونی، سایه های کابوس‌های است که حتی زمانی که از کیلومترها آن طرف تر می شنویم باز هم وحست زده می شویم، به مناسب روز نیروی انتظامی با یکی از این سبزپوشان بی ادعا به گفتگو پرداختیم.

نعمت الله آزادی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آمل گفت: پلیس یعنی شرافت این مرز و بوم، اگر پلیس کارش را بخوبی انجام دهد، می توان آن را بعنوان پاک ترین شغل دید، شغلی که از جان و ناموس افراد جامعه محافظت می کند و در پس کارهایش باید خلوص و رضای خدا باشد.

وی درباره این شغل اظهار کرد: در نیروی انتظامی باید زحمت زیادی بکشید، اما عشق و علاقه ای که در این کار وجود دارد باعث می شود که با وجود مشکلات زیاد باز هم این حرفه را ادامه دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی آمل ادامه داد: در زمانی که همه مردم جامعه مشغول فعالیت های روزانه شان هستند یا در مراسمات شاد، مذهبی و در اوقات فراغتشان، بیشترین زمان های سختی کار ما خواهد بود و درمراسمات خاص ساعتها از خواب محروم هستیم.

وی آمل را شهری با پیشینه تاریخی خواند و بیان کرد:این شهرستان پتانسل بالایی در شمال کشور دارد، مردمان مهربان، طوائف بسیار بزرگ که در مراسمات مذهبی بیشتر خود را نشان می دهد، در اتفاقاتی نظیر زلزله کرمانشاه کمک های فراوانی انجام دادند و این نشان از عظمت مردمان این شهر و منش مردم آن است.

آزادی با ۲۸ سال سابقه در ناجا خاطرنشان کرد: دو منطقه پر خطر در آمل وجود دارد که با کمک ارگان های دیگر بیشتر به جنبه های فرهنگی این مناطق خواهیم پرداخت و برای بالا رفتن پیشینه های فرهنگی طرح هایی اجرا شد که باعث کم شدن معضلات اجتماعی شده است.

وی با بیان افزایش کشف ۸ درصدی مواد مخدر در آمل نسبت به سال گذشته عنوان کرد: بیش از ۳۴۵ کیلو مواد مخدر در آمل کشف شد که بیش تر آن تریاک بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آمل از خاطره تلخ و شیرینش گفت: خاطره تلخ زیادی دارم، یکی از این خاطره ها که خیلی مرا تحت تاثیر قرار داد و جزء بدترین خاطراتم قرار گرفته است، قتل دو زن در رمضان سال ۷۵ بود که به صورت فجیعی در یکی از استانهای مرکزی کشور کشته شده بودند، با مواجهه این صحنه خیلی متاثر شدم، بعد از ۵ سال با وجودی که تمام کاراگاهان شهر ناامید شده بودند با یک سرنخ و کار اطلاعاتی زیاد قاتلین را پیدا کردیم و آن روز شیرین ترین اتفاق زندگی خدمتی من بود.

وی هر لحظه از شغلش را خاطره دانست و تصریح کرد: همزمان با قبولی در ناجا، رشته باستان شناسی دانشگاه تهران قبول شده بودم ولی بخاطر عشقی که در این حرفه داشتم، با وجود اینکه برادرم پلیس بود و با سختی های این شغل آشنا بودم ولی علاقه ام نگذاشت رشته دیگری را انتخاب کنم.

نعمت الله آزادی از دستاوردهای نیروی انتظامی آمل بیان کرد: در قرارگاه جهادی آموزش که به اموزش تیراندازی، دفاع شخصی و مهارت های فنی پلیس می پردازد، امسال از رتبه دهم به رتبه اول رسیدیم و در کاهش تصادفات، پلیس فتا، کشف و معرفی مواد مخدر در استان اول شدیم.

وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ نفر حافظ قرآن در کارکنان و خانواده پلیس آمل تصریح کرد: سه سال متوالی در مسابقه حفظ و مفاهیم قرآن کارکنان و خانواده نیروهای انتظامی استان مازندران رتبه نخست را کسب کردیم و همچنین توانستیم رتبه اول را در مسابقات اذان به دست آوردیم.

آزادی از خاطره اش با شهید مدافع وطن آملی حمزه حاجی زاده گفت: وقتی در مرزبانی ناجا بودم، به تمام مرزهای کشور سر می زدم; در ادامه بازدیدها یکبار به پاسگاه جاسک رفتم که بنا به دلائلی توقف ما در پاسگاه طول کشید.

وی ادامه داد: شهید حمزه حاجی زاده در آن پاسگاه خدمت می کرد; جوانی پرشور، با اخلاق، خوش مشرب و با ایمان بود; روحیه بالایی برای خدمت داشت که حتی راغب شدم به ستاد بیاید و با ما خدمت کند این همه خوبی ها باعث شد از هویتش بپرسم که خودش را معرفی کرد و گفت از استان مازندران و شهرستان آمل هستم.

آزادی از شخصیت شهید حاجی زاده بیان کرد: وقتی بعد از چند ماه به من خبر دادند در آن منطقه کسی شهید شده است، گفتم حاجی زاده بود؟ اطرافیان تعجب کردند که چطور می دانستم ولی بنظرم او لیاقت شهادت را داشت، خیلی مودب و دوست داشتنی بود و هر چند وقت به خانه اش می روم و خانواده اش را می بینم.

گفتگو از :سمانه قلی پور

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.