پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سکانس پنجم: ضعیف‌ترین نمایش ژاوی مقابل ایرانی‌ها
شاید ضعیف ترین عملکرد ژاوی برابر ایرانی ها در لیگ قهرمانان 2018 شب گذشته و در ورزشگاه جاسم بن حمد رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرخپوشان پایتخت که با لشکری از مصدومان و محرومان به مصاف یاران ژاوی رفته بودند، توانستند با هوشیاری ۹۸ دقیقه ای او را کنترل کنند. قرمزها اجازه ندادند ژاوی در پاس گل هت تریک کند و همچنین بسیاری از پاس های او را قطع کردند و اجازه ندادند بین این ستاره و بغداد بونجاح ارتباط همیشگی شکل بگیرد.

 

ژاوی و تیم های ایرانی ۵ بار در این فصل برابر هم صف آرایی کرده اند که نتیجه اش ۲ پیروزی برای ایرانی ها، یک تساوی و ۲ برد برای یاران ژاوی بوده است. حالا مقایسه ای از عملکرد کاپیتان سابق کاتالان ها در ۵ بازی برابر پرسپولیس و استقلال را می توانید بخوانید:

 

* السد ۳ پرسپولیس ۱

 

پاس: ۶۹ (۸۷%)
درصد پاس صحیح در زمین حریف ۸۴٫۴%
دوئل: ۵ (۵)
شوت: ۱ (۰)
سانتر: ۴ (۳)
پاس گل: ۱
خلق موقعیت: ۵
توپ ربایی: ۳
گرفتن خطا: ۳

 

 

اولین تقابل ژاوی و تیم های ایرانی در ورزشگاه جاسم بن حمد رقم خورد. پرسپولیسی ها که سرخوش از برد مقابل نسف قارشی به مصاف السد رفته بودند مقهور هنر ژاوی در موقعیت سازی و فرصت طلبی بغداد بونجاح شدند. ژاوی ۵ موقعیت خلق کرد که یکی تبدیل به گل شد و بقیه هم با بی دقتی السدی ها از دست رفت. نکته جالب حضور هافبک شماره ۶ در کارهای دفاعی بود که منجر به ۳ توپ ربایی شد. ستاره سابق تیم بارسلونا در زمین پرسپولیس بیش از ۸۴ درصد پاس صحیح داد که خود گویای آشفتگی خط دفاعی این تیم است.

 

 

* پرسپولیس ۱ السد ۰

 

پاس: ۵۸ (۸۹٫۷%)
درصد پاس صحیح در زمین حریف: ۷۳٫۲%
دوئل: ۳ (۲)
شوت: ۴ (۰)
سانتر: ۵ (۰)
خلق موقعیت: ۱
دفع توپ: ۳
دور کردن توپ: ۱
گرفتن خطا: ۲

 

 

عملکرد ژاوی در تهران تا حدی تضعیف شد. او نتوانست مثل بازی رفت و در زمین پرسپولیس جولان دهد و سرخپوشان تا حدی این بازیکن را کنترل کردند. هیچ کدام از سانترهایش موفقیت آمیز نبود و با ۵۸ پاس، تنها یک موقعیت خلق کرد. ژاوی که کمی عصبانی هم به نظر می رسید، سراسیمه تلاش می کرد نتیجه را عوض کند اما تمام تلاش هایش ناموفق بود و نتوانست السد را به سرگروهی برساند؛ این دومین ناکامی ژاوی برابر ایرانی‌ها پس از شکست در پلی آف مقابل استقلال بود.

 

 

* استقلال ۱ السد ۳

 

پاس: ۵۲ (۸۸٫۵%)
درصد پاس صحیح در زمین حریف: ۷۲٫۷%
دوئل: ۳ (۱)
شوت: ۲ (۰)
سانتر: ۱۰ (۴)
پاس گل: ۱
خلق موقعیت: ۲
تکل: ۱
دفع توپ: ۱
توپ ربایی: ۱

 

 

ژاوی ارناندس در مرحله یک چهارم برای دومین بار مقابل استقلال قرار گرفت و برای سومین بار به تهران آمد تا بازی برابر ده ها هزار هوادار ایرانی را بازهم تجربه کند. او این بار با ۱۰ سانتر رکوردزنی کرد و یک پاس گل هم داد و ۲ موقعیت نیز ایجاد کرد. ژاوی به خوبی از تجربه بالایش استفاده کرد و ضمن برتری در دوئل، کنترل بازی را در اختیار گرفت. البته نباید از نقش گابی در کنار او گذشت، او وظیفه پشتیبانی را به خوبی انجام داد.

 

 

* السد ۲ استقلال ۲

 

پاس: ۷۰ (۹۴٫۳%)
درصد پاس صحیح در زمین حریف: ۸۸٫۷%
دوئل: ۹ (۳)
شوت: ۲ (۱)
سانتر: ۵ (۲)
خلق موقعیت: ۵
دفع توپ: ۱
گرفتن خطا: ۱
خطا کردن: ۲

 

 

در زمین جاسم بن حمد، کاپیتان السد یکی از بهترین روزهایش را سپری کرد. او ۹۴٫۳% پاس صحیح را به ثبت رساند که آمار عجیب و غریبی است. او همچنین در ۹ دوئل با آبی ها شرکت کرد که در ۳۳ درصدشان پیروز بود. وی ۳ موقعیت بیشتر از بازی رفت خلق کرد و همچنین تنها شوت در چارچوبش برابر ایرانی ها را در همین بازی به ثبت رساند. نکته جالب آمار ۸۸٫۷% پاس صحیح در زمین استقلال بود.

 

 

* السد ۰ پرسپولیس ۱

 

پاس: ۶۴ (۸۴٫۴%)
درصد پاس صحیح در زمین حریف: ۶۸٫۷%
دوئل: ۳ (۱)
شوت: ۱ (۰)
سانتر: ۱۴ (۳)
خلق موقعیت: ۳
آفساید: ۱
دفع توپ: ۱
گرفتن خطا: ۱

 

 

بدترین عملکرد ژاوی برابر ایرانی شب گذشته رقم خورد. سرانجام درصد پاس صحیح او در زمین نمایندگان ایران به کمتر از ۷۰ درصد رسید و آمار سانتر موفقیت آمیزش به ۲۰ درصد تنزل یافت! با این حال پلی میکر سابق تیم ملی اسپانیا که در ۳۸ سالگی به دنبال قهرمانی آسیا است، ۳ موقعیت خلق کرد. در بازی دیشب پرسپولیسی ها به جای کنترل ژاوی، راه های انتقال پاس او به هم تیمی هایش را بسته بودند و خلاقیت این بازیکن را تحت تاثیر قرار داده بودند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.