پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مداح هئیت باب الحوائج (ع) آمل بیان کرد;
هیچ حمایتی از مداحان جوان و هیئت ها نمی شود
موسی حداد مداح هئیت باب الحوائج (ع) آمل گفت: متاسفانه در این چند سال اخیر اداره تبلیغات اسلامی آمل، هیچ حمایتی از مداحان جوان و هیئت ها نمی کند،و از لحاظ مالی، اردویی و..فعالیتی صورت نمی گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محرم که می شود، بوی چای نذری و نوای روضه ها حال آدم را عوض می کند، می برد تا سبک تر شوی، تا آرامش عمیقی یابی، گفتگویی داریم با یکی از مداحان اهل بیت(ع) شهرستان آمل که ماه عسل آن را می بینید:

خودتان را مختصر معرفی کنید?

موسی حداد هستم، متولد آمل و لیسانس حسابداری دارم، ساکن محله امت آباد آمل و در حال حاضر فرمانده پایگاه و مدیر کانون این محل هستم.

چند سال ذاکری اهل بیت (ع) می کنید؟

حدود ۱۲ سال است که  در محله امت آباد و هئیت باب الحوائج(ع) هر هفته چهارشنبه ها بطور ثابت و بعضی مواقع نیز در سایر هیئت ها در سایه الطاف اهل بیت(ع) مداحی می کنم.

از وضعیت هیئت تان برایمان بگویید؟

بخاطر وجود مشکلات اجتماعی در این محل با اراده و حمایت خانواده ها و هیئت های دیگر توانستیم هیئت باب الحوائج را در سال ۸۴ افتتاح کنیم و همیشه تلاشمان این بوده  که این سنگر را حفظ کنیم و جوانان را تشویق کنیم .

در حال حاضر آسیب های عزاداری از نگاه شما چه چیزهایی می باشد ؟

متاسفانه در این چند سال اداره تبلیغات اسلامی آمل، هیچ حمایتی از مداحان جوان و هیئت ها نمی کند، چه از لحاظ مالی، اردویی و..فعالیتی صورت نمی گیرد و دلیلشان این است که هئیت ها باید توسط مردم اداره شوند .

مداحی برای اهل بیت(ع) چه حس و حالی دارد؟

شاید از هر مداحی بپرسید بگویید نمی تواند این حس را توصیف کند، بخاطر حمایت نکردن اهالی محل از هیئت چند بار قصد کنار گذاشتن مداحی را داشتم، ولی انکار کسی یا چیزی نمی گذاشت این را رها کنم و امیدوارم می کرد تا این راه را ادامه دهم و خدا روشکر می کنم تا به امروز در زیر سایه اهل بیت مداح هستم.

ویژه ترین اتفاقی که تا به حال برای شما در ماه محرم رخ داد چه بود؟

همیشه آرزوی رفتن به کربلا را داشتم که در اربعین ۹۴ این اتفاق برایم رخ داد و همراه خانواده  و چند نفر از اهالی محل عازم کربلا شدیم و برای اولین بار خیلی حس خوبی داشتم.

اگر حرف خاصی در پایان دارید بفرمایید؟

تنها آرزویم این است که بتوانم، شخص مفیدی برای، شهرم و منطقه زندگی ام باشم، جوانان و نوجوانان را به مسیر اهل بیت راهنمایی کنم و بتوانیم مسجد نیمه کاره ای که در محل وجود دارد را با کمک مردم به اتمام برسانیم تا جوان های محل در آن به کارهای فرهنگی و مراسمات بپردازند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.