پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مداح هئیت یا زهرا (س) آمل بیان کرد;
افتخار روضه خوانی در منزل شخصی رهبر را داشتم
عبدالله مهدوی مداح هئیت یا زهرا (س) شهرستان آمل گفت: جلسات هفتگی هیئت یا زهرا (ع) در طول ماه به مناسبت های مختلف ولادت ها ،شهادت ها و .. تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالله مهدوی مداح هئیت یا زهرا (س)شهرستان آمل گفت: از سال ۱۳۷۰تا کنون مشغول نوکری سیدالشهدا هستیم.

وی هئیت مقدسه یا زهرا(س) را متشکل از جوان ها، نوجوان ها و عزیزانی که پیرغلام سیدالشهدا هستند خواند و بیان کرد: جلسات هفتگی هیئت یا زهرا (ع) در طول ماه به مناسبت های مختلف ولادت ها ،شهادت ها و .. تشکیل می شود و وابسته به نهاد خاصی نیستیم.

مداح اهل بیت اظهار کرد:حدود ۳ سالی هست که در حسینیه امام محمد باقر(ع) واقع در آزادگان ساکن شدیم که این مکان مقدس با کمک مجموعه هئیت یا زهرا (س) با هزینه ای حدود ۱۴میلیون تومان ساخته شده است.

وی در خصوص مراسمات دهه اول و دوم محرم مطرح کرد: برخی بیشتر در دهه اول محرم مراسم عزاداری میگیرند، اما چند سالی است در دهه دوم مراسم را برگزار می کنیم و معتقدیم عزاداری واقعی از دهه دوم به بعد شروع میشود و این برای مردم بسیار رضایت بخش بوده است.

مهدوی از خاطرات دوران مداحی خود یاداور شد: در شروع کار مداحی توفیق آن را داشتم که خدمت حضرت علامه مشرف شوم و حضرت آقا ته کیسه ای به من دادند که این اتفاق در ایام فاطمیه رخ داد و من شروع به خواندن روضه کردم.

وی از بهترین خاطرات اش عنوان کرد: هر سال پیاده به حرم امام خمینی (ره) با کاروان می رویم و این مسافت ۷روز طول می کشد، یکبار توفیق این را داشتم که خدمت امام خامنه ای برسیم و در منزل خصوصی ایشان روضه بخوانم.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.