پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عضو هیات امنای تکیه مشایی آمل گفت;
برگزاری کلاس های آموزشی و ماموگرافی رایگان در طایفه مشایی
مسعود نیک پور عضو هیات امنای تکیه مشایی گفت: زمان تاسیس تکیه مشایی به سالیان دور یعنی حدودا بیش از 300 سال می رسد، که در مجاورش مسجد جامع شهر که شناسنامه هر شهر می باشد قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسعود نیک پور عضو هیات امنای تکیه مشایی با بیان اینکه حدود سی و پنج سال است که به عنوان عضو هیات امنای تکیه مشائی مشغول به فعالیت می باشد، گفت: زمان تاسیس تکیه مشایی به سالیان دور یعنی حدودا بیش از ۳۰۰ سال می رسد، که در مجاورش مسجد جامع شهر که شناسنامه هر شهر می باشد قرار دارد.

وی در خصوص شهر آمل افزود: آمل یکی از منطقه هایی است که بدون شمشیر وزور گویی های اعراب مسلمان شد، که از همین رو به این شهر ، شهر علویان نیز می گویند.

نیکپور در ادامه به نقل از پدرش اظهار کرد: در سال ۱۲۹۳ یک آتش سوزی مهیبی بروی سقف یکی از خانه ها رخ داد و ابتدا بامش که از جنس گَوَن بود آتش گرفت که به همراه آن باد گرمی نیز به راه افتاد و موجب شداین آتش به بخش و حتی به محل های دیگری نیز سرایت کند ، از جمله: نیاکی محله ، قادی محله ، و محله شاهاندشتی ها نیز به دام این حریق وحشتناک افتادند و حتی این آتش به خیابان امام رضا نیز کشیده شد و آن منطقه را هم نیز سوزاندو عملا آمل به یک شهر سوخته تبدیل شده بود، که پس از هشت الی ۱۰ سال وقفه این تکیه را دوباره بازسازی کردیم.

عضو هیات امنای تکیه مشایی بیان کرد: مرحوم حاج محمد علی شفیع زاده تکیه مشایی را ساختند و جزء اولین افردی بودند که اقدام به ساخت کردند و پس از بازسازی این مکان به دست علامه جوادی آملی افتتاح شد.

وی تصریح کرد: حدود ۲سال و نیم قبل، حاج ولی الله عالی نژاد زمینی به مساحت ۳۰۰ متر تجاری که در مجاورت تکیه می باشد و در قلب بازار قرار دارد را در اقدامی ارزشمند و خداپسندانه به این تکیه اهدا کرد.

مسعود نیکپور گفت: کار بسیار خوبی که طائفه مشایی انجام داده است ، برگزاری کلاس های آموزشی و ماموگرافی به صورت رایگان می باشد ، که سال هاست در اختیار انجمن بیماری های سرطانی بوده و این یک کار ارزنده ای بود که اولین بار در یک مجموعه مذهبی انجام شده است.

وی در پایان افزود: سقاخانه تکیه مشایی را نیز برای برگزاری کلاسهای ترک اعتیاد در اختیار افراد متقاضی قرار می دهیم.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.