پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شهردار بابل مطرح کرد:
تکنولوژی فرایند شیرابه زباله به آب کشاورزی در بابل
شهردار بابل گفت: تسویه خانه شیرابه زباله فرایند شیرابه را تبدیل به آب کشاورزی می کند که توانسته اثرات مثبتی بر آب های سطحی بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محسن کبود فیروزجایی شهردار بابل درخصوص پتانسیل بالای این شهرستان اظهار کرد: بابل با توجه به میزان جمعیتی حدودا ۲۶۰ هزار و جمعیت شهرستان در حدود۵۶۰ هزار نفر، دارای ظرفیت بالای منابع انسانی است.
وی با بیان ظرفیت سرانه نیروی انسانی این شهرستان عنوان کرد: در قدیم شهر بابل به بار فروش معروف بوده و این نشان از رونق اقتصادی این منطقه از گذشته تا به امروز داشته است، وجود تجار و بازرگانان بنام پتانسیل قوی بوده که باعث رونق اقتصادی برای شهرستان بابل شده است.
شهردار بابل در خصوص معضل زباله این شهرستان گفت: پسماند از گذشته مشکل بزرگ منطقه بوده و روزانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن زباله در هر روز توسط پیمانکار جمع آوری، حمل و نقل و دپو می شود که این انباشت زباله خطرات غیرقابل برگشتی به محیط زیست وارد خواهد کرد، به همین خاطر سایت پسماند که در جنوب بابل کنار واقع شده است با همکاری مهندسان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به تسویه خانه شیرابه زباله تبدیل شده است.


وی افزود: این تسویه خانه که فرایند شیرابه زباله را تبدیل به آب کشاورزی می کند توانسته اثرات مثبتی بر آب های سطحی بگذارد و همچنین این تسویه خانه ۱۰۰ تن کمپوست ظرفیت دارد که با تمهیداتی که به زودی انجام خواهد شد آن را به ۲۵۰ تن خواهیم رساند.
مهندس کبود فیروزجایی از اولویت های امسال شهرستان بابل بیان کرد: لایه برداری ، ساماندهی و طرح مطالعاتی بابل رود، ایجاد، احداث و ادامه جاده ساحلی در کنار رودخانه بابل رود که می تواند منجر به گردشگری در این منطقه شود، استفاده از ظرفیت مطالعاتی که از انتهای سال گذشته شروع شده است به توسعه اقتصادی و فرهنگی منطقه موثر خواهد بود.
وی ادامه داد: ساماندهی خیابان های پر تردد شهری برای کاهش بار ترافیکی، در بلوار مادر کمربندی نیمه کاره ای بود که توانستیم مشکل تملک را حل کنیم و در کمربندی غربی با ساماندهی توانستیم حجم ترافیک را کاهش دهیم و همچنین ورودی خیابان امام رضا(ع)، پل محمدحسن خان که متصل از ۶ بخش از شهرستان و جاده قدیم آمل به بابل است، هم از نظر بار ترافیکی و ترددها نگاه ویژه به آن داشته ایم تا به کاهش بار ترافیکی این مناطق منجر شود.
شهردار بابل به نقش کلیدی ورودی و خروجی شهر اشاره کرد و افزود: ورودی غرب و شرق، جلوه شهر را نشان می دهد و در واقع پیشانی هر شهر ورودی آن است که بسیاری از مسافران گذری را مجاب می کند به داخل شهر هم سری بزنند و از زیبایی های آن لذت ببرند.
وی افزود: پروژه ورودی به شهرستان بابل از غرب به مدت سه الی چهار ماه تکمیل و به بهره برداری رسیده و در ورودی شرقی حدود ۴۰ درصد بهسازی صورت گرفته است که با اجرای کامل این طرح نگاه خوبی به ورودی و خروجی شهر می توان پیشبینی کرد تا انگیزه خوبی برای ورود گردشگران به این شهر باشد.
شهردار بابل از پروژه های دیگر این شهرستان بیان کرد: پل محمدحسن خان در منطقه جنوب بابل میراث بی نظیری از نیاکان ماست و باید این گنجینه های با ارزش را حفظ کنیم به همین خاطر با میراث فرهنگی، تفاهم نامه ای حاصل شده که این ارثیه ی با ارزش در حال مرمت و بهسازی است.
وی با بیان ظرفیت بالای این شهرستان در جذب توریست گفت:بابل با توجه به قدمت و تاریخی بودن آن، وسعت جغرافیای و وجود رودخانه بابل رود از شمال به جنوب توانایی بالایی برای توریست پذیری دارد که از این رو به لایه برداری و ساماندهی و طرح مطالعاتی بابل رود پرداخته ایم و نگاه خاصی به بازارهای کمربندی ها و شاهراه ها خواهیم داشت.

خبر: سمانه قلی پور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.