پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مداح هئیت روضة الشهدا آمل گفت;
افتخار فعالیت های فرهنگی مذهبی حول محور ۵ شهید گمنام را دارم
حمزه اسماعیلی مداح هئیت روضة الشهدای شهرستان آمل گفت: افتخار این را دارم حول محور ۵ شهید گمنام مراسم های فرهنگی و عزاداری در داخل حسینیه مجاور مزار ۵ شهید گمنام برگزار کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حمزه اسماعیلی مداح هئیت روضه الشهدای شهرستان آمل گفت: افتخار این را دارم حول محور ۵ شهید گمنام مراسم های فرهنگی و عزاداری اعم از ایام محرم، ماه رمضان، جلسات هفتگی، یادواره شهدا، جشن تکلیف و عقدهای مذهبی را در داخل حسینیه مجاور مزار ۵ شهید گمنام برگزار کنم.

مداح اهل بیت بیان کرد: این مکان از ابتدا به حالت بقعه کوچکی از ۵ شهید گمنام بود و به کمک اداره میراث فرهنگی و اوقاف شهرستان آمل حسینیه ای بنا شد. یکی از دوستانی هم که سنگ بنا اینجا را نهاد شهید مدافع وطن روح الله سلطانی بود که هم عضو هیئت امنا حسینیه و هم از خادمین خوب بودند.

وی بیان کرد: از ۸ سالگی مداحی می خوانم و قبل از آن در دوران ابتدایی نفر اول اذان و اقامه استان مازندران بودم; اولین بار روز چهلم امام راحل بطور رسمی قرائت قرآن را انجام دادم.

اسماعیلی در ادامه گفت: به توصیه ی بزرگان کار ویژه ای را شروع کردیم که بحث وصیت نامه خوانی شهدا است و هر شب یک وصیت نامه شهید خوانده می شود و در برنامه هفتگی ما نیز هست.

مداح هئیت روضه الشهدای شهرستان آمل در پایان گفت: سال گذشته برنامه ای را در تهران با عنوان طرح وصال شروع کردیم. هیات هایی که مداح نداشتند از طریق دوستان ما شناسایی می شدند و به واسطه یک گروه ۲۰۰ نفره ای که تشکیل داده بودیم در آن هیات ها مداحی می کردیم و آن ها به جای سِلِه ای که می خواستند به ما بدهند وسیله ای می خریدند برای جهزیه یک خانواده بی بضاعت که این طرح بصورت جامع تر امسال به عنوان هر هیات یک جهیزیه مطرح شده است.

خبر : سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. خیبر گفت:

    حاج حمزه اسماعیلی یکی از مخلص ترین مداح هایی که میشناسم و ماشاالله صدای گرمی داره

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.