پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول هیئت امنای امامزاده قاسم (ع) آمل بیان کرد;
آستانه ی امامزاده قاسم (ع) در طی ۱۰ سال اخیر محجور بوده است
عباس اقوامی مسئول هیئت امنای امامزاده قاسم (ع) آمل گفت: با سینه زنی در حیاط امامزاده به دلیل ایجاد ترافیک شهری و آلودگی صوتی کاملا مخالفم و قطعا این حرکت ، فرهنگِ عزاداری سالار شهیدان نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عباس اقوامی مسئول هیئت امنای امامزاده قاسم (ع) آمل در گفتگو با خبرنگار مازندرانه بیان کرد: امامزاده قاسم (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است و این امامزاده یکی میراث های ملی کشور به حساب می آید ولی متاسفانه اداره میراث فرهنگی هیچ توجهی به این مکان تاریخی نمی کند تا جایی که سقف امامزاده در اثر بارش باران از بین رفته است و آخرین سازه ی این بنا متعلق به سال ۷۰۶ ه.ق از دوره قاجاریه است.

وی افزود: حسینه مجاور امامزاده نزدیک به یک قرن قدمت دارد و در سال ۱۳۸۷ توسط یک فرد خیر مرمت شده است و زمین محوطه ساختمان توسط قدرت اله ایزدی وقف امامزاده شده است.

اقوامی در خصوص برنامه های اجرایی امامزاده قاسم (ع) اظهار داشت: مجموعه فرهنگی مذهبی امامزاده قاسم (ع) در طول سال برنامه های متنوعی اعم از نماز جماعت ، برنامه های فرهنگی و ورزشی برای جوانان ، قرائت زیارت عاشورا در روز های جمعه ، برگزاری مراسمات روضه ائمه اطهار و اعیاد و همچنین اجرای طرح های سازمان اوقاف از قبیل خیمه معرفت، آرامش بهاری و بصیرت عاشورایی را در برنامه های خود داشتیم.

وی گفت: به واسطه خیرین دوراندیش شهر توانستیم در امر تامین جهیزیه ، تجهیز بیمارستان، کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت و کمک مالی برای بیماران فعالیت های گسترده ای داشته باشیم.

مسئول هیئت امنای امامزاده قاسم (ع) آمل در مورد عزاداری های ماه محرم مطرح کرد: با سینه زنی در حیاط امامزاده به دلیل ایجاد ترافیک شهری و آلودگی صوتی کاملا مخالفم و قطعا این حرکت ، فرهنگِ عزاداری سالار شهیدان نیست.

وی افزود: محرم یک دانشگاه است و باید از این ماه درس گرفته شود. امامزاده قاسم (ع) هر سال میزبان تمام دسته های عزاداری شهرستان آمل می باشد.

عباس اقوامی با تاکید بر فرهنگ سازی عزاداری حسینی بیان کرد: آستانه ی امامزاده قاسم (ع) در طی ۱۰ سال اخیر محجور بوده است و اما امسال به لطف خدا و تلاش های ما به عنوان هیات امنای نمونه کشوری معرفی شد.

وی در باره ی اجرای برنامه شام غریبان اذعان داشت: شب شام غریبان اغلب تکایا به اجرای مراسم سنتی روشن کردن شمع می پردازند اما ما برای شام غریبان بسته های فرهنگی آماده کرده ایم که در غالب خیمه معرفت با حضور یک روحانی این هدایا بین کودکان و نوجوانان شهر پخش می شود.

اقوامی در پایان تاکید کرد: این هدایا شامل پازل و کتاب که همه از سیره ائمه اطهار هستند در کنار نکته های قرآنی ، آموزش قرائت، تجوید و حفظ قرآن و فیلم های سینمایی که مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است می باشد.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.