پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

هیئت امنای تکیه ایرایی بیان کرد;
حدود یک میلیارد تومان ابزار آلات موسیقی داریم/روز عاشورا میزبان ۴ هزار نفر هستیم
علی محمد فیروزی هیئت امنا تکیه ایرایی گفت: با کمک خیرین ابوالفضلی ایرا فقط 5 درصد از کار آن مانده تا افتتاح شود و درمانگاه ایرا نیز با هزینه ای حدود ۳۰۰میلیون تومان به همت خیرین ایرایی در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی محمد فیروزی هیئت امنا تکیه ایرائی با بیان برنامه های ماه محرم در این تکیه اظهار کرد:۱۰ شب اول محرم مراسم شام دهی داریم،حدود ۴هزار نفر ناهار در روز عاشورا از عاشقان ابی عبدالله مهمان ما خواهند بود.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۴۵ وارد حسینیه ایرا شدم و بالای ۴۰سال هئیت امنا تکیه ایرائی هستم.

فیروزی در خصوص آلات موسیقی اظهار کرد:۱۰سالی هست چیزی حدود یک میلیارد تومان ابزار آلات موسیقی داریم و هرسال افزایش آلات موسیقی را داریم.

علی محمد فیروزی هیئت امنا تکیه ایرایی گفت: با کمک خیرین ابوالفضلی ایرا فقط ۵ درصد از کار آن مانده تا افتتاح شود و درمانگاه ایرا نیز با هزینه ای حدود ۳۰۰میلیون تومان به همت خیرین طائفه ایرایی در حال ساخت است.

وی در خصوص مراسمات در ییلاق ایرا اظهار کرد: حدود ۵۰۰نفر از افراد طائفه در ییلاق مراسمات محرم را ۱۰روز تمام شام و ناهار و صبحانه پوشش میدهند.

وی بیان کرد : صندوق تعاونی طائفه ایرایی داریم که به هر نفر ۵۰۰هزار تومان وام با سود کم تعلق میگیرد.

علاوه براین تعاونی کیان مهر داریم که حدود ۱۳۰۰عضو دارد و در این تعاونی با پول جمع آوری شده ماهانه،گوسفند خریداری شده و سرمایه گذاری میکنیم.

فیروزی در پایان از مراسمات شام غریبان طائفه ایرایی بیان کرد:مراسم شام غریبان با همت هئیت زنان طائفه ایرایی با برپایی خیمه درمحوطه تکیه ایرائی و آتش زدن آن شام غریبان برپا میکنند.

خبر: سحر صالحی زرخونی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.