پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

هنجار شکنی در یک شبکه تلویزیونی اینترنتی؛ انتشار اولین فیلم های عروسی سلبریتی‌ها با چاشنی رقص و آواز/ وقتی بی اخلاقی در یک تلویزیون اینترنتی به اوج می‌رسد
تی وی پلاس علیرغم اینکه ادعا می کند به دنبال طرح مشکلات و معضلات جامعه می رود، در حقیقت دنبال سلبریتی سازی بیشتر و اهمیت دادن بیش از حد به این افراد است؛ مصاحبه های ویدئویی با افرادی که اساساً هیچ تخصصی در مواردی که اظهار نظر می کنند ندارند کم کم به یک روند تبدیل شده و نه تنها مشکلی از مردم را حل نمیکند بلکه روز به روز آنها را سرخورده تر می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اولین تلویزیون ویدئویی ایران، نامی است که «تی وی پلاس» برای خود انتخاب کرده و در چند سالی که کار خود را آغاز کرده تمام تلاشش را برای کشاندن مردم پای ویدئوهای خود به کار بسته است؛ ویدئوهایی که با محوریت سلبریتی ها تهیه و پخش می شود.

در سال های اخیر گرایش مردم به سلبریتی‌ها زیاد شده است تا جایی که نظرات سلبریتی ها تا حد زیادی برای مردم اهمیت پیدا می کند که این افراد وارد عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و … هم شده و حتی نظرات غیر کارشناسی خود را به عنوان هدف به مردم و طرفداران خود تحمیل می کنند.

در سال های اخیر در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری هم شاهد این مساله بوده ایم و این افراد بدون پشتوانه تخصصی از کاندیدای مورد نظر خود یعنی روحانی حمایت کرده و امروز به خاطر دعوت مردم به رای دادن به روحانی از مردم عذرخواهی کرده اند.

تی وی پلاس علیرغم اینکه ادعا می کند به دنبال طرح مشکلات و معضلات جامعه می رود، در حقیقت دنبال سلبریتی سازی بیشتر و اهمیت دادن بیش از حد به این افراد است؛ مصاحبه های ویدئویی با افرادی که اساساً هیچ تخصصی در مواردی که اظهار نظر می کنند ندارند کم کم به یک روند تبدیل شده و نه تنها مشکلی از مردم را حل نمیکند بلکه روز به روز آنها را سرخورده تر می کند.

سطحی نگری اولین نکته ای است که در ویدئوهای این شبکه دیده می شود؛ مصاحبه با بازیگران و خوانندگان و به طور کلی سلبریتی‌ها، آن هم در موضوعاتی که اصلا ربطی به سلریتی ها نداشته و یا اینکه مسائل شخصی آنها ارتباطی با مردم ندارد کلیت محتواهای این شبکه را تشکیل می دهد.

آنچه که اخیراً بیشتر از ویدئوهای این رسانه بر می آید، جهت دهی سبک زندگی مردم به سمت سبک زندگی غربی و غیر اسلامی در لفافه محتواهای زردی است که تی وی پلاس تهیه و منتشر می کند. اگرچه ظاهر این ویدئو ها محتواهای زرد و شخصی بازیگران و سلبریتی هاست اما این برنامه به دنبال القای دیدگاه‌های کاملاً غربی و ضد اسلامی در بستر جامعهٔ اسلامی با تغییر در سبک زندگی است.

در یکی از اقدامات اخیر این شبکه اینترنتی بای اولین بار تصاویری از جشن ازدواج دو سلبریتی منتشر کرده است؛ مراسم عروسی ویژه تلویزیون میان سمانه پاکدل و هادی کاظمی منتشر شده است که همراه با موسیقی و لباس نامتعارف خانم سلبریتی چند صحنه رقص خانم بازیگر هم منتشر شده است.

تی وی پلاس اولین بار این ازدواج و فیلم آن را منتشر کرد در حالی که این اقدام اگرچه بد نیست اما چاشنی رقص و آواز این تصاویر یک هنجار شکنی محسوب می شود. هنجار شکنی های این شبکه اینترنتی البته پایان ندارد.

چندی پیش و در یکی از موارد حاشیه ساز تی وی پلاس، مجری یکی از برنامه‌های این رسانه، آقای «شاهین صمدپور» که قبلاً در قالب برنامه «شوک» تلویزیون مشهور شد، در مقابل چند زوج جوان قرار گرفت و سؤالاتی عجیب و ساختارشکن مطرح کرد و سپس این سؤالات با انتقادات و اعتراضات گسترده‌ای همراه شد. این مجری زنان را وادار می کرد که در مقابل همسران خود اعتراف کنند که قبل از همسرشان عاشق چه کسانی بوده اند.

پرداختن به موضوعات تخصصی از سوی کسانی که هیچ تخصصی ندارند در کنار ارائه سبک جدیدی از زندگی از سوی سلبریتی ها در حال پیش بردن عمدی خواسته و نیازهای جوانان به سمت و سویی غربی است؛ سبکی از زندگی که نه تنها در حد همه مردم نیست بلکه در صورت ورود مسیر و هدف مشخصی ندارد و جوانان زیادی را از راه اصلی دور می کند.

بسیاری از جوانان وقتی می بینند به چنین شرایطی نمی توانند دست پیدا کنند دچار سرخوردگی و افسردگی می شوند. این در حالی است که نوع زندگی که سلبریتی ها انتخاب کرده اند برگرفته از زندگی و فرهنگ غربی است.

روند فعلی این شبکه تلویزیونی اینترنتی در شرایطی ادامه دارد که مسئولان مربوطه نسبت به آن مسیر بی تفاوتی پیش گرفته اند، این رسانه در یکی از فیلم های تقطیع شده خود از خواهران منصوریان دروغ هایی را مطرح می کند که جنجال زیادی در رسانه ها به راه انداخت.

این شبکه با شدت و حدت تمام بدنبال قبح زدایی از معضلات فرهنگی است و ضمن مصاحبه و تبلیغ اشخاص بدنام به اشاعه خط خبری ضد ماهیت و اهداف مقدس حکومت جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف مانند موسیقی زیرزمینی و… می‌پردازد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.