پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ایثار وقت و هزینه برای آبادانی وطن; کارگران با “شیفت ایثار” به رزمایش خدمت پیوستند/خدمت‌رسانی رایگان باوجود فشار اقتصادی+تصاویر
امروز کارگران بسیجی کارخانجات و مراکز تولیدی با شرکت داوطلبانه در طرح "شیفت ایثار" بخشی از وقت خود را به صورت رایگان به خدمت‌رسانی در محل کار خود اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در دوران ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب ۱۴ هزار شهید از جامعه کارگری تقدیم انقلاب شده است؛ اکنون نیز کارگران در جنگ اقتصادی برای همراهی با انقلاب و کمک به اقتصاد کشور در اقدامی نمادین با انجام اضافه کاری بدون دستمزد با عنوان “شیفت ایثار” یا کمک به جمع‌آوری ضایعات کارخانه‌ها، تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها، ایمنی و بهداشت در مراکز کار و تولید سراسر کشور نشان‌ می‌دهند که همچون دوران دفاع مقدس در صف نخست خدمت به مردم و کمک به میهن حضور دارند.

بر همین اساس، امروز سه‌شنبه ۲۰ شهریور ماه رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی بسیج کارگری توسط کارگران بسیجی در کارخانجات و مراکز تولید سراسر کشور در حال انجام است.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور:
بسیج کارگری ۴۰۰هزار عضو دارد که ۱۰ درصد آنها در مانور شیفت ایثار به صورت داوطلبانه شرکت می‌کنند

علی حسین‌رعیتی فرد در خصوص رزمایش کارگران بسیجی می‌گوید: بسیج کارگری در امتداد اقشار مردم قرار دارد که در کارخانجات و مراکز تولیدی فعالیت دارد. وی افزود: رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج مربوط به سپاهان حضرت محمد (ص) امسال همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات افزود: با توجه به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، در واقع مراکز تولیدی و صنعتی خط مقدم و سنگر مقابله با تهاجم دشمن هستند و کارگران با لباس روحانی و خاکی در حکم همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند. رعیتی‌فرد گفت:‌ امسال همزمان با رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج کارگری و کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار در روز ۲۰ شهریور در سراسر کشور می‌کند که در این مانور ۴۰ هزار کارگر بسیجی به جای شرکت در رزمایش میدان رزمی در خود کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند.

وی افزود:‌ کارگران عضو بسیج در کارخانه‌ها علاوه بر وظایف معمولی و محوله خود در اوقات فراغت بدون چشم‌داشت اضافه کاری و یا دستمزد در مراکز تولیدی خود خدماتی انجام می‌دهند که در جهت تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید خواهد بود. ​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات افزود: با وجود اینکه کارگران از اقشار آسیب‌پذیر هستند و هجمه زیادی به تولید و کارگری در جنگ اقتصادی وارد می‌شود اما این کارگران بسیجی دل در گرو انقلاب دارند و در شیفت ایثار اقدام به کار و تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌کنند تا روحیه ایثارگری در کارخانه که به عنوان سنگر تولید در جنگ اقتصادی قلمداد می‌شود، احیا شوند.

رعیتی‌فرد در مورد اینکه چند نفر عضو بسیج کارگری هستند گفت: ۴۰۰ هزار نفر عضو بسیج کارگری کشور بوده که در مانور شیفت ایثار ۱۰ درصد آنها یعنی حدود ۴۰ هزار نفر در شیفت ایثار به صورت داوطلبانه شرکت می‌کنند و در همان مراکز صنعتی، معدنی و خدماتی و کارگاه‌های خود به صورت خودجوش با هماهنگی کارفرمایان اقدام به تولید می‌کنند.

 

وی افزود: به عنوان مثال کارگران بسیجی در معدن کوه‌بنان که روزانه ۱۰۰ تن ذغال‌سنگ تولید می‌کردند قرار است در روز شیفت ایثار ۱۱۰ تن ذغال‌سنگ تولید کنند و ۱۰ تن اضافه بدون چشم‌داشت اضافه‌کار و یا پاداش جهت خدمت به کشور انجام می‌شود. ​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات اظهار داشت: مهم احیای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت است، شاید خدمات کارگران بسیجی در شیفت ایثار ناچیز باشد، اما چون به صورت داوطلبانه و برای رضای خدا و در راستای احیای فرهنگ اسلامی ایثار و از خودگذشتگی است، قطعاً موثر خواهد بود.

رعیتی‌فرد با اشاره به جلسه امروز با سرپرست وزارت کار گفت: در این جلسه اعلام کردیم بسیج کارگری آماده است در کنار کارفرمایان و دولت کمک کند و مشکلات تولید و مشکلات کارگری با روحیه بسیجی و مدیریت جهادی حل شود.

وی در مورد اقتصاد مقاومتی گفت: در شرایط نابرابر برای مقابله با تکانه‌های اقتصادی باید به صورت پویا و سرزنده حرکت کنیم و بسیج کارگری کارگران را در خط تولید و کارخانه‌ها با همان لباس روغنی و خاکی همچون رزمندگان در خط مقدم جبهه می‌داند و برای پایدار ماندن تولید و افزایش بهره‌وری تلاش می‌کند.

​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات تأکید کرد: گاهی اختلافات کارگری و کارفرمایی و یا اختلافات کارخانه‌ها به خاطر بدهی به سازمان‌های دولتی مانند اداره آب، برق، گاز و یا تأمین اجتماعی با روش‌های کدخدامنشانه و مذاکره قابل حل است و قرار نیست مثلاً به خاطر ۳۰۰ میلیون بدهی یک کارخانه اقدام به پلمب کارخانه چند میلیاردی بکنیم، بلکه می‌توان با مهلت خواستن و یا تقسیط بدهی و فرصت دادن هم به ماندگاری خط تولید کمک کرد و هم به وصول مطالبات دولت یا تأمین اجتماعی اقدام کرد.

رعیتی‌فرد با بیان اینکه کشور اکنون در جنگ اقتصادی قرار دارد گفت: سنگر امروز و خط مقدم در کارخانه‌ها و پشت دستگاه‌های تولیدی قرار دارد. یک روز جنگ نظامی و اقتصادی بود، امروز با تولید وسایل امرار معاش مردم باید به جنگ اقتصادی برویم و کارگران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.

وی در مورد نقش قاچاق و تولید گفت: همان‌گونه که در جنگ نظامی عمده مردم در جهاد شرکت می‌کردند، اما عده اندکی به عنوان ستون پنجم دشمن بودند که گرا می‌دادند تا نقطه‌های آسیب‌پذیر به دشمن برسد، امروز هم عده‌ای قاچاقچی و یا واردکننده بی‌رویه کالا ظرفیت‌های تولید و اشتغال داخل را از چرخه انتفاع می‌اندازند، درحالی‌که کارگران با تمام تلاش خود سعی می‌کنند چرخ صنعت بچرخد. ​مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات اضافه کرد: هر شغلی که با قاچاق کالا از بین برود، درواقع حکم همان گرا دادن به دشمن در جنگ اقتصادی است.

رعیتی‌فرد تأکید کرد: در دیدار با سرپرست وزارت کار اعلام کردیم بسیجیان آماده هستند، در جهت کمک به کارگران و کارفرمایان و حفظ تولید اقدام کنند و از ظرفیت بزرگ بسیج برای انجام مأموریت‌های تولیدی استفاده کنند. وی در پایان گفت: شیفت ایثار گرچه از نظر عدد و رقم چشمگیر نباشد اما ایجاد روحیه ایثار و ازخودگذشتگی و فرهنگ کار و تلاش که برگرفته از فرهنگ اسلامی و به تأسی از رفتار پیامبر اسلام(ص) در بوسه زدن به دست کارگر نمود پیدا کرد و امیدواریم اجرای شیفت ایثار روحیه کمک جمعی را در کارخانجات احیا کند.

 

لرستان

برای مقابله با جنگ اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی؛
کارگران لرستانی در “شیفت ایثار” داوطلبانه خدمت می‌کنند

به گزارش سفیرافلاک، بسیجیان همیشه و در همه صحنه ها حضور داشته و برای اهداف انقلاب تا پای جان ایستاده اند و امروزرزمایش بزرگ خدمت رسانی بسیج کارگری”شیفت ایثار” توسط بسیجیان در واحدهای تولیدی در سراسر کشور اجرا شده است.

در دوران انقلاب و دفاع مقدس ۱۴ هزار نفر از جامعه کارگری به شهادت رسیدند و امروز کارگران در مقابل جنگ اقتصادی برای کمک به اقتصاد کشور و رونق تولید اقدام به اضافه کاری بدون دستمزد کرده اند.

“علی مقدسی” فرمانده بسیج کارگری بروجرد گفت: این رزمایش در ۲ واحد تولیدی بروجرد با حضور بیش از ۱۵۰ کارگر بسیجی انجام خواهد شد.

وی افزود: رزمایش امروز که کارگران کارخانه های داملران و اکسیر در این رزمایش یک شیفت کاری اضافه کاری می کنند و در قبال آن دستمزدی دریافت نخواهند کرد.

به گفته وی علاوه بر حضور کارگران بسیجی در این ۲ واحد تولیدی، تعدادی از کارگران بسیجی به روستای گیجالی خواهند رفت و در عملیات گاز رسانی خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.

مقدسی اظهار داشت: این رزمایش یک روزه بوده و امروز سه شنبه ۲۰ شهریور ماه برگزار می شود و کارگران بسیجی در این طرح با هدف خدمت بی منت و کمک به اقتصاد اقدام به اضافه کاری بدون حقوق می کنند.

 

کرمانشاه

مسئول بسیج کارگری سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه؛
آغاز رزمایش بزرگ خدمت‌رسانی «شیفت ایثار» در کرمانشاه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سرهنگ برزو شریفی در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور رزمایش خدمات رسانی بسیج کارگری سپاه نبی اکرم(ص) در قالب «شیفت ایثار» در سه کارخانه بزرگ جهان فولاد غرب، سیمان غرب و نیروگاه حرارتی بیستون انجام می شود.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای بهره وری و کمک به رونق تولید در زمینه بازیافت ضایعات تولیدات قابل بازیافت دانست.

مسئول بسیج کارگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در رزمایش خدمات رسانی، در بسیج کارگری بسیجیان با عشق و علاقه در قالب شیفت ایثار فی سبیل الله و بدون چشمداشت به بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این کارگران بسیجی با روحیه فرهنگ و تفکر بسیجی این اقدامات را انجام می دهند افزود: حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ بسیجی قشر کارگری در این رزمایش سهیم هستند.

سرهنگ شریفی که مسئول سازمان بسیج کارمندان استان کرمانشاه نیز می باشد از برگزاری این رزمایش در سطح بسیج کارمندان در قالب اردوهای جهادی خبر داد.

وی افزود: کارمندان بسیجی استان نیز به همراه کارگران در نهضت خدمات رسانی شیفت ایثار در نیروگاه بیستون حضور می یابند.

مسئول بسیج کارگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه این رزمایش در راستای کسب آمادگی کارگران و کارمندان بسیجی برای مقابله با شرایط جنگ اقتصادی در مراکز کار و تولید استان برگزار خواهد شد گفت: بسجیان استان کرمانشاه ثابت می کنند که با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان هرگز دست از کار و تلاش برنمی دارند.

 

تهران

۵هزار کارگر بسیجی استان تهران، امروز به صورت رایگان در خدمت تولید هستند

شاید تاکنون جوانانی را دیده باشید که در قالب گروه‌های مختلف برای کمک به مردم محروم کشورمان ماه‌ها از خانواده دور باشند تا دلی را شاد کنند.

جوانانی که برای آبادانی کشور بدون هیچ مزد و مواجبی راهی مناطق محروم می‌شوند تا در حد توان خود دردی را دوا کنند. امروز علاوه بر محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف کشور برخی از جوانان دور هم جمع شدند تا چرخ اقتصاد کشور را به صورت جهادی بچرخانند.

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه سیدالشهدا استان تهران از طرحی به نام” شیفت خدمت” با هدف حمایت از تولید داخل خبر داد.

محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار  شبکه خبری تهران نیوز، در خصوص طرح “شیفت خدمت” با اشاره به کاهش تولید داخل گفت: امروزه دشمن به دنبال ضربه زدن به تولید داخل و درکل اقتصاد کشور است که باید به طور جدی وارد عرصه عمل شویم. به منظور حمایت از تولید داخل طرحی را به عنوان شیفت خدمت در دستور کار قرار دادیم.

سلیمانی ادامه داد: طرح “شیفت ایثار کارگری” امروز در استان تهران و همزمان با سراسر کشور با همت کارگران بسیجی در کارخانجات  برگزار می‌شود

وی در تشریح این برنامه گفت:  کارگران بسیجی مدت زمانی را قبل یا بعد از ساعت کاری موظف هستند در کار خواسته شده بنا بر تشخیص کارفرما بدون دستمزد انجام وظیفه کند. این تلاش می‌تواند به صورت یک شیفت کامل کاری یا چندین ساعت مداومت کاری باشد.

سلیمانی اضافه کرد: اقدامات جهادی کارگران بسیجی به صورت گروهی برای بازیافت مواد، جمع‌آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت و سایر عرصه‌ها تعریف می‌شود.

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه سیدالشهدا استان تهران افزود: این طرح به صورت متمرکز در ۳۰ کارخانه و بیش از ۱۲ شهرستان استان تهران برگزار می‌شود که بالغ بر ۵ هزار بسیجی که احتمال افزایش آن تا پیش از شروع این اقدام ایثارگرانه وجود دارد بدون دستمزد برای کارفرما در کارخانه‌ها کار می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: تمرکز رزمایش بر خدمات‌رسانی بسیج کارگری در کارخانجات و مراکز تولیدی می‌باشد. این خدمات به شیوه‌ای برنامه‌ریزی شده تا کارگران در راستای شغل و تخصصی که دارند بسیج شده و تلاش خود را برای پیشرفت تولیدات و کمک به بهره‌وری واحدهای تولیدی به کار گیرند.

سلیمانی همچنین تصریح کرد: طبق اعلام بسیجیان در شهرستان‌های شهریار، رباط کریم، اسلامشهر، ورامین، ری، باقرشهر، پیشوا، دماوند، فیروزکوه، پردیس، شهرقدس و قرچک به اجرا گذاشته می‌شود و به طور میانگین در هر شهرستان ۳ کارخانه به طور کامل این برنامه را انجام می‌دهد و بسیاری دیگر از تولیدی‌ها نیز ما را در این راستا همراهی می‌کنند.

 

زنجان

بسیجیان زنجانی اقدام به پاکسازی محیط زیست کردند

یحیی احمدی امروز در گفت و گو با موج رسا; ، اظهار داشت:رزمایش ” شیفت ایثار” در واحدهای کارگری استان زنجان برگزار شد.

وی با بیان اینکه رزمایش خدمات رسانی بسیج کارگری با نام شیفت ایثار همزمان با سراسر کشور در سطح استان زنجان برگزار شد، خاطرنشان کرد: ۷۰ نفر از کارگران بسیجی در این رزمایش کشوری بدون هیچ چشم‌داشت و دستمزدی فعالیت کردند.

این مسئول ادامه داد: این رزمایش از ساعت ۹ صبح در زنجان آغاز شد و کارگران بسیجی با حضور در شرکت سرب و روی زنجان اقدام به پاک سازی محیط زیست کردند.

مسئول سازمان بسیج کارگری استان زنجان خاطرنشان کرد: این برنامه پاکسازی تا پلیس راه زنجان ادامه یافت.

وی گفت: این رزمایش یک روزه بوده و امروز سه شنبه ۲۰ شهریور ماه،کارگران بسیجی با هدف خدمت بی منت و کمک به اقتصاد اقدام به پاک سازی محیط زیست کردند.

 

اردبیل

مسئول سازمان بسیج رسانه اردبیل:

کارگران بسیجی از امروز با رزمایش شیفت ایثار به کمک چرخه تولید کشور می‌شتابند

سرهنگ پاسدار علی لطفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت: کارگران بسیجی امروز با حضور گسترده خود در رزمایش شیفت ایثار به کمک چرخه تولید کشور می شتابند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک جنگ تمام عیار اقتصادی را برعلیه ملت ایران بکار گرفته اند افزود: رزمایش شیفت ایثار بسیج کارگری یک حرکت انقلابی برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.

لطفی با بیان اینکه در حال حاضر کارگران همانند سایر اقشار مردم برای خنثی‌سازی توطئه های دشمنان اسلام در عرصه اقتصادی وارد میدان شده‌اند، خاطرنشان کرد: نقش و تاثیرگذاری این قشر تلاشگر و زحمتکش در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

وی مقابله با حربه دشمنان که در حال حاضر یک شرایط سخت اقتصادی در کشور را پیش آورده است نیازمند حمایت و تلاش همگانی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور دانست و افزود: تلاش بر این است که با تبیین و فرهنگ‌سازی برنامه‌ها وسیاست‌های اقتصاد مقاومتی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را بار دیگر برملا و خنثی سازیم.

مسئول بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) ۲ در قالب شیفت ایثار در اردبیل خبر داد و گفت: این رزمایش به منظور خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان با هدف انجام فعالیت‌های اقتصادی مبنای کار قرار گرفته و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

لطفی تصریح کرد: تبیین اندیشه اقتصاد مقاومتی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری مهم‌ترین اولویت ما است که طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده این رزمایش ۲۰ شهریور ماه در کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی استان برگزار می‌شود که هدف ما تبیین فعالیت‌های عملی کارگران است که باید مورد توجه واقع شود.

وی اظهار کرد: در سالی که مزین به نام حمایت از تولیدات داخلی است باید به عنوان یک زیرساخت مهم حمایت از تولیدات داخلی را برای خنثی‌سازی جنگ اقتصادی مبنایی کار قرار دهیم و خواسته‌ها و اهداف شوم دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل کنیم که این مسئله بسیار حائز اهمیت و مهم است.

رزمایش شیفت ایثار از امروز صبح به مدت یک روز کاری در شش کارخانه بزرگ تولیدی خاورمیانه و کشور در اردبیل و با حضور بیش از ۳۰۰ کارگر بسیجی بصورت گسترده و باشکوه اجرا می شود.

 

گلستان

 

فرمانده سپاه نینوا:
جوانان ما بیکار هستند ولی کارگران چینی در ایران کار می‎کنند/ شیفت ایثار حرکت بسیار عظیمی است/ کارگران جامعه به خوبی دشمن را شناخته‎اند

به گزارش گلستان ما، سردار حسین معروفی صبح امروز در جمع کارکنان شرکت سوله استرآباد با بیان اینکه شیفت ایثار حرکت بسیار ارزشمندی است، اظهار کرد: شیفت ایثار که توسط این قشر عزیز در حال انجام است بسیار حرکت عظیمی است.

فرمانده سپاه نینوا با بیان مطالبی در خصوص ایثار و گذشت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: شیفت ایثار بسیار اسم مبارکی است که نامگذاری شده است بنده را به یاد دلیری های رزمندگان جنگ تحمیلی انداخته است.

سردار معروفی با بیان اینکه امروز جنگ ما جنگ معیشتی، رفاهی و اقتصادی است، خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال ما خود باوری ماست. امروز سرمایه های ما فکرهای جوانانی است که در اختیار داریم ولی متأسفانه در حال فراموشی است.

این مقام مسئول با ابراز تاسف از تعطیلی برخی از کارخانه های مطرح، افزود: امروز برخی از کارخانه ها در حال تعطیل شدن هستند و برخی ها در حال ورشکستگی و تعطیلی هستند.

معروفی بیان کرد: این مایه تأسف است که جوانان ما بیکار باشند ولی جوانان چینی در ایران مشغول فعالیت هستند.

فرمانده سپاه نینوا وجود روحیه جهادی و انقلابی را لازم و حیاتی دانست و خاطرنشان کرد: کارگران و زحمتکشان جامعه امروز در بد ترین شرایط و با مشقّت در حال زندگی هستند ولی شیفتی را به وجود آورده اند به نام شیفت ایثار .

وی گفت: قشر کارگری سالم ترین و پاکترین زندگی را دارند همه ما این زلالی، پاکی و اخلاص را در زندگی کارگری مشاهده می کنیم. شاید این چند ساعت ایثارگری به چشم نیایید ولی حرکت، حرکت مقدسی است .

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه کارگران به خوبی دشمن را شناخته اند، افزود: کارگران سلاحی در دست ندارند ولی با ابزاری که در دست دارند با دشمن در حال مبارزه هستند شاید برخی افراد بالادست دشمن را نشناخته باشند ولی اینها دشمن را به خوبی شناخته اند.

فرمانده سپاه نینوا خطاب به برخی از مسئولین بیان کرد: اگر قشر کارگری امروز نباشد هیچ مدیری مدیر نیست قشر کارگری یک قشر بسیار حائز اهمیت و حضورشان چشم گیر است در همین قشر کارگری چقدر شهید داریم؟! فوق العاده صداقت و اخلاص دارند.

سردار معروفی در پایان با اشار به این که تمام افراد در جامعه کارگری نمونه هستند اگر آنها را رها کنیم قطع به یقین عرصه تولید را خواهیم باخت، متذکر شد: کارگر همیشه دلش برای مردم و کشور می سوزد و هیچ گاه گرمای هوا و مشقّت باعث این نمی شود تا حواسش پرت شود و کیفیت کار پایین بیاید.

 

سرهنگ پاسدار امیر علی یعقوبی فر مسئول سازمان بسیج کارگری استان گلستان در گفت و گو گلستان ما اظهار کرد: در راستای اجرای اردوهای جهادی در قشر بزرگ کارگری گلستان ، رزمایشی به همین منظور با نام شیفت ایثار بسیج کارگری در واحدهای تولیدی و صنعتی کلیه پایگاه های بسیج شهرستانهای استان گلستان برگزار می‌گردد.

یعقوبی فر افزود : این رزمایش در روز ۲۰ شهریور از ساعت ۸ الی پایان روز کاری توسط کارگران بسیجی در واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور کمک به بهره وری افزایش تولید و کاهش هزینه های تولید ، کمک به چرخیدن چرخ اقتصاد در استان به عنوان تکاور و رزمندگان اردوهای جهادی اقتصادی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بالاخص استکبار جهانی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا خواهند کوبید .

وی تاکید کرد: در این حماسه و رزمایش بزرگ اردوهای جهادی شیفت ایثار بیش از ۱۰۰۰ کارگر بسیجی در سراسر استان در پایگاههای منتخب در واحدهای تولیدی و صنعتی حضوری فعال خواهند داشت .

مسئول سازمان بسیج کارگری استان گلستان خاطرنشان کرد : هیئتی متشکل از فرماندهان نواحی سپاه شهرستانها ، ائمه جمعه ، مسئولین ادارات شهرستانی و شورای هماهنگی کار استان گلستان به منظور خسته نباشید و تایید این حرکت انقلابی در میان کارگران بسیجی و ایثار گر حضور خواهند یافت .

یعقوبی فر اظافه کرد : این رزمایش همزمان با سایر استانهای کشور از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۲۰ شهریور ماه با حضور سردار معروفی ، مدیران کل استانی ، شهرستان گرگان و کارفرمایان منتخب و مدیران عامل شهرک های صنعتی در یکی از پایگاه های منتخب و الگوی شهرستان گرگان آغاز خواهد شد .

وی افزود : رمز این عملیات توسط سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان یادگار هشت سال دفاع مقدس به سراسر استان ابلاغ خواهد شد .

به گزارش گلستان ما، سید علی موسوی صبح امروز در حضور فرمانده سپاه نینوا و جمع کارکنان شرکت سوله استرآباد اظهار کرد: مجموعه سوله استرآباد از سال ۸۸ فعالیتش را آغاز کرده و محصولات تولیدی این شرکت به شش کشور همسایه صادر می شود.

مدیر عامل شرکت سوله استر آباد با بیان این مطلب که این شرکت در سال های گذشته عنوان واحد نمونه و برتر را به خودش اختصاص داده است، افزود: با توجه به بحران اقتصادی که در چند سال اخیر با آن مواجه شده ایم، فرهنگی در این مجموعه به وجود آمده که بسیار مقدس است.

وی ادامه داد: کارگران ما ساعتی از فعالیت خود را (از نیم ساعت تا چند ساعت) به صورت رایگان برای شرکت کار میکنند و این شیفت را به اسم شیفت ایثار گذاشته اند و این عمل برای شرکت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

موسوی با اشاره به خدمات مقدس و ارزنده کارگران عنوان کرد: کارگران ما پیامی به همراه خود دارند به نام شیفت ایثار. این شعار باید در شرکت های بزرگ در سراسر کشور مخابره شود تا قدر و منزلت کارگر را همه بدانند.

وی در پایان گفت: این قشر مظلوم و این کارگران عزیز در حالی به شکل شیف ایثار کار می کنند که در سخت ترین برهه زمانی و با حقوق ناچیز در حال زندگی کردن هستند.

گزارش تصویری شیفت ایثار در گلستان را اینجا مشاهده کنید.

 

البرز

رئیس بسیج رسانه استان البرز:

رویارویی ۲ هزار کارگر بسیجی با جنگ اقتصادی با اجرای طرح “شیفت ایثار” در البرز/خدمت‌رسانی رایگان علی رغم فشار اقتصادی، توسط جهادگران عرصه کارگری برگزار می شود

رئیس بسیج رسانه استان البرز درباره اجرای طرح “شیفت ایثار” توسط ۲ هزار کارگر بسیجی به خبرنگار تیتریک گفت: امروز رزمایش خدمات رسانی همزمان با سراسر کشور امروز سه شنبه ۲۰ شهریور در کرج و دیگر شهرستان های استان برگزار می شود.

ابراهیم نوروزی فر افزود: امروز به واسطه مقابله با تحریم های ظالمانه علیه کشور، آمادگی برای رویارویی برای جنگ اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مهمترین هدف اجرای طرح “شیفت ایثار” توسط کارگران بسیجی البرز است.

وی اظهار داشت: در ۳۰ مرکز تولیدی اعم از پالایشگاه ها و کارخانه های استان، شاهد برگزاری رزمایش خواهیم بود چرا که کارگران در توسعه و پیشرفت کشور نقش بسزایی دارند و از زمان پیروزی انقلاب تا کنون در عرصه های کارگری حضور بی بدیلی خود را نشان داده اند.

نوروزی فر تقدیم شهدا از جامعه کارگری در زمان دفاع مقدس را جلوه ای از ایثار کارگران دانست و تصریح کرد: امروز کارگران سهم ویژه ای در اعتلای کشور دارند لذا با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی به سر می بریم برای کمک به اقتصاد کشور، همراهی کارگران بسیجی در قالب رزمایش به نمایش در خواهد آمد.

وی کمک برای تعمیر و نگهداری دستگاه ها در واحدهای تولیدی و صنعتی و … را از جمبه برنامه های رزمایش ایثار دانست و با تاکید بر اینکه کارگران کاملا رایگان به انجام این طرح می پردازند گفت: کمک به جمع آوری ضایعات کارخانه جات، ایمنی و بهداشت و … از جمله دیگر اقداماتی است که توسط کارگران انجام خواهد شد.

رئیس بسیج رسانه در خاتمه خاطرنشان داشت: امروز کارگران بخش اعظمی از فشار اقتصادی موجود در جامعه را به دوش می کشند که به معیشت آنها ضربه خواهد زد لذا ایثارکارگران برای انجام خدمت بدون مزد در حمایت از تولید داخلی با توجه به شرایط سخت امرار معاش اقدامی مثال زدنی در راستای توسعه اقتصادی خواهد بود.

 

سیستان و بلوچستان

کارگری داوطلبانه در شیفت ایثار/چرخش چرخ تولید داخلی با تکاپوی بسیجیان
به گزارش عصرهامون، اغلب چنین است که تا نام گروه‌های جهادی به میان می‌آید فعالیت‌های عمرانی، پزشکی یا پروژه‌های محرومیت‌زدایی به ذهن می‌آید اما این بار روایتی متفاوت در استان پهناور سیستان وبلوچستان رخ داده است.
روایت امروز ما از خدمتی بی منت از کارگران بسیجی در قالب رزمایش خدمت است. رزمایشی با عنوان شیفت ایثار که در آن گروهی از کارگران بسیجی به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن در مراکز کار و تولید استان و در راستای حمایت از کالای ایرانی با ایثار و از خود گذشتگی، کار رایگان انجام می دهند و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور گام بر می دارند.
در همین راستا صبح امروز ۸۳۳ نفر از کارگران بسیجی سیستان وبلوچستان به صورت داوطلبانه در قالب رزمایش خدمت تحت عنوان “شیفت ایثار” در ۲۷ واحد تولیدی و کارخانه در سراسر استان با چند ساعت اضافه کاری در دو شیفت صبح و بعدازظهر به تولید ملی کمک کرده و در راستای حمایت از کالای ایرانی بدون هیچ گونه چشم داشتی گام برداشتند.
کیخا یکی از بانوان کارگر بسیجی در کارخانه ناجی پوشش که به صورت داوطلبانه در رزمایش خدمت تحت عنوان “شیفت ایثار” شرکت کرده بود در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: ما بانوان امروز در این واحد تولیدی حضور یافته ایم تا با چندساعت اضافه کاری به پایدار بودن صنعت واحد تولید بپردازیم به گونه ای که در این ساعات بدون هیچ گونه دستمزدی در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی گام برمی داریم.
وی بیان کرد: جنگ اقتصادی امروز یکی از نقشه های شوم دشمنان است که در این راستا جامعه کارگری اقدام به انجام چنین اقدام بزرگی کرد تا علاوه بر کمکی که در راستای تولید ملی صورت می گیرد با حضور خویش در خط مقدم جبهه اقتصادی از انقلاب دفاع کنیم همان گونه که در جوانان زیادی در زمان جنگ در عرصه های مختلف ورود پیدا کردند و انقلاب را به وجود آوردند ما هم امروز سنگرهای نبرد را ترک نخواهیم کرد و به پیشرفت اقتصاد کشور کمک خواهیم کرد.
خالق زاده یکی دیگر از بانوان حاضر در این طرح در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: امروز قشر کارگر جامعه با یک ساعت اضافه کاری در صبح و بعدازظهر بدون هیچ گونه چشم داشتی برای توسعه کشور و حمایت از تولید کالای ایرانی اقدام به ارائه خدمات اریگان می کنند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی با توجه به وضعیتی اقتصادی این اقدام کارگران بسیجی که به صورت داوطلبانه انجام می شود موجب تقویت روحیه ایثار شده و به تولید ملی کمک می کند.
محمودی یکی از کارگران بسیجی شرکت مینوشرق زاهدان هم در این خصوص به عصرهامون گفت: امروز در قالب شیفت ایثار حضور پیدا کرده ام تا از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کنم زیرا معتقد هستم با همت و تلاش مضاعف است که چرخ تولید کارخانجات ایرانی می چرخد.
منصور راشکی دیگر کارگر بسیجی واحد بلوک زنی زاهدان هم به خبرنگار عصرهامون گفت: امروز ثابت می کنیم چرخ واحدهای تولیدی کشور با وجود کارگران ایرانی بدون هیچ گونه دستمزد و چشم داشتی برای همیشه خواهد چرخید و اجازه نخواهیم داد کشور در زمینه اقتصادی عقب ماندگی داشته باشد.
موسوی مدیر تولید شرکت مینو شرق هم در ادامه به اقدام موثر کارگران بسیجی در قالب رزمایش خدمت با عنوان “شیفت ایثار” اشاره کرد و گفت: در طول سال کارگران با چندین ساعت اضافه کاری بعد از پایان شیفت کاری خود اقدام به حمایت از تولید ملی بدون هیچ چشم داشتی می کنند که این حرکت بزرگ کمک شایانی به افزایش تولید و حمایت از تولید ملی کرده است.

نادر شهرکی مدیرسازمان بسیج کارگری استان هم در ادامه بیان کرد: امروز در قالب رزمایش خدمت با عنوان” شیفت ایثار” ۸۳۳ نفر از کارگران بسیجی به منظور خدمات رسانی، کمک به تولید، بهره وری و کمک به واحدهای تولیدی خارج از شیفت کاری بدون هیچ چشم داشت و دستمزدی در محیط کار خودشان حضور یافته و در عرصه های مختلف فعالیت کردند.
وی ادامه داد: این رزمایش به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن در مراکز کار و تولید استان برگزار شد و کارگران ثابت کردند علی رغم فشار های اقتصادی هرگز سنگرهای دفاعی کشور را ترک نخواهند کرد.

برای مشاهده شیفت خدمت در سیستان و بلوچستان اینجا کلیک کنید.

 

مازندران

رئیس سازمان بسیج کارگری مازندران اعلام کرد؛
فعالیت ۱۵۰۰ نفر در رزمایش بزرگ شیفت ایثار در مازندران

اصغر قلیان در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، گفت: رزمایش شیفت ایثار فردا همزمان با سراسر کشور در کارخانجات و واحدهای تولیدی استان مازندران برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال همزمان با رزمایش اقتدار عاشورایی، بسیج کارگری نیز اقدام به برگزاری مانور شیفت ایثار در روز ۲۰ شهریور در سراسر استان می‌کند که در این مانور کارگران بسیجی در کارخانجات و واحدهای تولیدی اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج کارگری مازندران گفت: رزمایش شیفت ایثار فردا در ۱۸ شهرستان در کارخانه و واحد تولیدی استان برگزار می‌شود و کارگران عضو بسیج در کارخانه‌ها علاوه بر وظایف معمولی و محوله خود در اوقات فراغت بدون چشم‌داشت، اضافه کاری و یا دستمزد در مراکز تولیدی خود خدماتی انجام می‌دهند که در جهت تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه در این رزمایش یک هزار و ۵۰۰ نفر کارگر بسیجی به جای شرکت در رزمایش میدان رزمی در خود کارخانجات اقدام به برگزاری شیفت ایثار می‌کنند، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مانور احیای فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت است.

قلیان ادامه داد: شاید خدمات کارگران بسیجی در شیفت ایثار ناچیز باشد، اما چون به صورت داوطلبانه و برای رضای خدا و در راستای احیای فرهنگ اسلامی ایثار و از خودگذشتگی است، قطعاً موثر خواهد بود.

وی گفت: با توجه به جنگ اقتصادی همه جانبه‌ای که دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تدارک دیدند، کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی خط مقدم مقابله با این جنگ اقتصادی هستند و کارگران بسیجی نیز وظیفه خود را در کمک به این جهاد اقتصادی انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج کارگری مازندران افزود: با وجود اینکه کارگران از اقشار آسیب‌پذیر هستند و هجمه زیادی به تولید و کارگری در جنگ اقتصادی وارد می‌شود اما این کارگران بسیجی دل در گرو انقلاب دارند و در شیفت ایثار اقدام به کار و تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌کنند تا روحیه ایثارگری در کارخانه که به عنوان سنگر تولید در جنگ اقتصادی قلمداد می‌شود، احیا شوند.

این مسئول با اشاره به اینکه اجرای رزمایش شیفت ایثار روحیه کمک جمعی را در کارخانجات احیا می‌کند، ادامه داد: کارگران بسیجی با ایثار و از خود گذشتگی، کار رایگان انجام می‌دهند تا به دشمنان ثابت کنند با وجود فشارهای اقتصادی هرگز سنگرهای نبرد را ترک نمی‌کنند.

قلیان در پایان گفت: رزمایش بسیج کارگری صبح فردا همزمان با سراسر کشور به صورت پایلوت در مرکز مازندران در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با حضور استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابل اعلام کرد؛
حضور ۲۷ گروه جهادی در رزمایش اقتدار عاشورایی بابل

به گزارش بلاغ، مرتضی رمضانی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بابل اظهار کرد: حسین(ع) و فرهنگ حسینی زنده است و زنده بودن امروز انقلاب در جهان ریشه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها راه امام‌خمینی(ره) است.

وی افزود: روح حماسی، آزادگی و استکبارستیزی را با درس‌گیری از امام‌حسین(ع) به ملت ایران معرفی کرده و مردم ایران اسلامی به رهبری معظم‌له مطالبات انقلابی را پیگیری کرد.

این مسئول ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی در حال تلاش برای کم‌رنگ کردن موفقیت‌های انقلاب در طول این مدت و ایجاد خدشه به آن هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بابل تصریح کرد: ایستادگی و مقاومت باعث عزت نظام مقدس جمهوری اسلام شد امروز امید همه مستضعفان عالم به انقلاب اسلامی است و با درس‌گیری از عاشورای حسینی درس ایستادگی و عزت در مقابل ظالمین داد.

رمضانی گفت: الگو‌برداری امروز جبهه مقاومت از روحیه حماسی و ظلم‌ستیزی ملت ما درس گرفته شد، دشمن هم دست‌بردار انقلاب اسلامی نیست و به دنبال جداسازی بین حاکمیت اسلامی و ولایت با مردم است.

وی تاکید کرد: تا دیروز در جنگ نظامی، فرهنگی و امروز جنگ اقتصادی ورود پیدا می‌کند و ضربه می‌زند، خدا را شاکریم به‌واسطه مقام معظم رهبری، بیداری و بصیرت این بزرگ مرد و مردم دشمن نتوانست موفق شود.

این مسئول افزود: سپاه پاسداران برنامه‌های رزمی خود را در آستانه چهل سالگی انقلاب با نام رزمایش اقتدار محمدرسول الله(ص) ۲ برگزار خواهد کرد و از ساعت هفت صبح جمعه هفته جاری آغاز و تا روز شنبه ادامه خواهد داشت و با سازماندهی بسیجیان در قالب چهار گردان بیت‌المقدس انجام خواهد شد.

رمضانی ادامه داد: اولین اقدام با رویکرد فرهنگی حضور در نمازجمعه خواهد بود و در همین راستا برگزاری راهپیمایی، کلاس‌های متعدد رزمی و فرهنگی از دیگر برنامه‌ها است، حضور ۴۵۷ گروه جهادی در مازندران و ۲۷ گروه از بابل در این رزمایش حاضر هستند و البته از ورود به تابستان این گروه‌ها فعال بودند که در این رزمایش به اوج فعالیت‌های خود خواهند رسید.

این مسئول بیان کرد: رزمایش دوم اقتدار بزرگ بسیجیان مازندران در اوایل مهرماه با حضور اقشار مختلف بسیج با حضور همه شهرها حضور پیدا خواهند کرد تا با مایوس کردن دشمنان اسلام با هدف حمایت جبهه مردمی بسیج از انقلاب اسلامی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بابل افزود: ملت پویا و اندیشه امام(ره) زنده است، فرهنگ عاشورایی همچنان در جان مردم نهادینه شد که باید آن را به سمت ظهور امام‌عصر(عج) سوق داد.

رمضانی اظهار کرد: در هفته دفاع‌مقدس رژه اقتدار نیروهای مسلح را خواهیم داشت که با حضور نیروهای شهرستانی برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی مانند تجلیل از رزمندگان دوران دفاع‌ مقدس، مراسم و یادواره شهدا، عطرافشانی گلزار شهدا، برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه و ادارات داریم.

این مسئول یادآور شد: از آنجا که مازندران میزبان ۱۵ شهید گمنام خواهد بود شهرستان بابل ۲۶ شهریور مصادف با هفتم محرم مراسم وداع استانی را در این زمینه میزبانی خواهد کرد که از عموم مردم دعوت به عمل می‌آید ضمنا پیکر سردار شهید سیدجلال حبیب‌الله‌پور شهید مدافع حرم و پاسدارشهید سیدسجاد خلیلی عصر امروز ساعت ۱۸ در امام‌زاده قاسم تشییع و وداع می‌شود.

وی افزود: برنامه رزمایش محمدرسول‌الله(ص) حول محور مباحث امنیتی و با توجه به تهدیدات دشمن به‌صورت سراسری طرح‌ریزی‌و زمان‌بندی مسئولان در تاریخ‌های گفته شده در این شهرستان انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بابل با اشاره به ریشه برخی از مشکلات اخیر کشور اظهار کرد: همچنان سپاه آمادگی دارد تا به دولت در ابعاد مختلف کمک کند اما چراغی از سوی دولتی‌ها روشن نشد و این مساله بارها و بارها توسط فرماندهی سپاه و بسیج به صورت شفاف بیان شد.

رمضانی ادامه داد: بعد از فشار اقتصادی دشمن ما به احتکارکنندگان هشدار دادیم و احتکار را بازی در زمین دشمن و همراهی دشمن می‌‌دانیم، اگر دست از احتکار برندارند نیروهای بسیجی با احتکارکنندگان برخورد انقلابی خواهد کرد، شناسایی، کشف، پلمب و دستگیری‌های اخیر در همین راستا اتفاق افتاد.

وی در پایان گفت: سپاه در کنار مردم است و از منافعشان دفاع خواهد کرد، اقدامات اخیر سپاه شهرستان بابل از بعد تخلفات برخی مسئولان در همین مسیر بوده و خواهد بود و از اهالی رسانه می‌خواهیم به وظیفه انقلابی خود در کنار سپاه عمل کنند.

 

فارس

خدمت رسانی کارگران بسیجی شهرک صنعتی شیراز با عنوان «شیفت ایثار»

صبح امروز رزمایش خدمت جهادگران بسیجی در شهرک صنعتی شیراز با عنوان «شیفت ایثار» برگزار و کارگران بسیجی در راستای خدمت بدون مزد اقدامات جهادی در شهرک انجام دادند.

حمیدی مسئول بسیج کارگری استان فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازه گفت: در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت به مردم عزیز  و از آنجایی که خدمت به جامعه صنعت وکارگران عزیز از نظر بسیج کارگری در اولویت می باشد از ۹  تا۲۹ اردیبهشت در پایگاههای کارگری سراسر استان برنامه هایی برای خدمت رسانی در دستور کار بسیج قرار گرفته است.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش خدمت و «شیفت ایثار» صبح امروز برخی از اقداماتی که در این مدت انجام شده است را برشمرد و گفت: کمک در اورهال کارخانجات، زیباسازی و رنگ آمیزی بلوار ومحوطه، تعویض چراغهای معابر، لاروبی جداول، نصب تابلوهای راهنمایان، سیمانکاری محوطه، بازسازی دیوار تخریب شده و  اعزام اکیپ پزشکی، مشاوره روانشناسی، حقوقی، تغذیه ای.ایمنی، مشاوره کاهش انرژی به صنعتگران از جمله اقداماتی است که به صورت رایگان انجام شد.
حمیدی با بیان اینکه در طول سال بسیج آمادگی دارد هرگونه کمکی که کارگران وصنعتگران عزیز داشته باشند را در دست پیگیری قرار دهد افزود: یکی ازخدمات بسیج کارگری طرح کوثر است که ارایه بیش از ۴۰ مورد تخفیف از ۱۰ تا ۶۰ درصد می باشد.
وی افزود: ظرف دوسال گذشته به ۴۳ کارخانه کمک کرده ایم که مشکلات آنها برطرف شده است و در جشنواره صالحین نیز ما بسیجیانی که بتوانند با  طرحهای نو خدماتی به تولید ارائه دهند را مورد تشویق و تجلیل قرار می دهیم.
اردوی جهادی در شهرک صنعتی
مسئول بسیج کارگری استان فارس بیان داشت: در صادرات توانسته ایم به تولید کنندگان کمک کنیم. سال گذشته از طریق بانک انصار ۵۰۰ میلیارد تسهیلات به تولیدکنندگان پرداخت شده است.
به گزارش شیرازه، فتوحی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز گفت: این رزمایش برای نخستین بار در سومین شهرک صنعتی بزرگ کشور برگزار شد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ادامه با تاکید برلزوم حمایت از برنامه های بسیج کارگری در شهرک های صنعتی استان گفت:در زمینه هایی نظیر امور راهبری شهرک های صنعتی ،کمک به راه اندازی واحد های راکد و فعال کردن ظرفیت واحد های صنعتی و نیز امور امنیتی و فرهنگی با بسیج کارگری همکاری و از حضور بسیج در این عرصه ها استقبال می کنیم.

در حاشیه برنامه امروز شیفت ایثار نیز پزشکان بسیجی به خدمت رسانی به جامعه کارگری و صنعتگران پرداختند.
برای مشاهده گزارش تصویری این خبر اینجا کلیک کنید.

 

ایلام
با حضور ۱۰۰ کارگر بسیجی؛

رزمایش “شیفت ایثار” در ایلام اجرا شد

سردار سید “صادق حسینی”، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در گفتگو با ایلام بیدار در تشریح این خبر گفت: همزمان با سراسر کشور و در راستای اجرای رزمایش شیفت ایثار، ۱۰۰ نفر از کارگران ایلامی این طرح را اجرا می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه امروز هدف اصلی دشمن جنگ اقتصادی است، بسیج به عنوان نیروی توانمند مردمی برای ایستادگی در برابر این هجمه‌ها برنامه‌ریزی کرده که برگزاری رزمایش شیفت ایثار یکی از این طرح‌ها به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه استان ایلام عنوان کرد: این طرح با مشارکت کارگران بسیجی و در ساعت غیر شیفت اداری آن‌ها برگزار می‌شود که شامل جمع‌آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری و نیز ایمنی و بهداشت محیط کار می‌شود.

وی، ادامه داد: کارگران مشارکت کننده در این طرح دستمزد و اضافه کار دریافت نمی‌کنند و به در ساعات مشخصی زمان خود را برای نشان دادن همت کارگران ایرانی برای آبادانی جامعه صرف می‌کنند.

حسینی تصریح کرد: حضور کارگران در میدان عمل در راستای پیشرفت تولیدات و نیز حمایت از منویات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از کالای ایرانی ضرورتی است که کارگران بسیجی پیروان این میدان به حساب می‌آیند و امروز تنها گوشه ای از این همت و توان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی، در خصوص محل برگزاری رزمایش شیفت ایثار نیز گفت: بخش اصلی این طرح شرکت پالایشگاه گاز ایلام و شرکت پتروشیمی ایلام انجام می‌شود.

فرمانده سپاه استان ایلام خاطرنشان کرد: در شرکت پالایشگاه گاز ایلام با محوریت پایگاه بسیج شهید جهان آرا، اقدامات جهادی کارگران بسیجی به صورت گروهی برای بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، ایمنی و بهداشت انجام شد.

حسینی اضافه کرد: همچنین در شرکت پتروشیمی ایلام نیز با محوریت پایگاه مقاومت بسیج اقدامات جهادی کارگران بسیجی بصورت گروهی نظافت و پاکسازی محیط کاری شرکت را انجام می دهند.

وی ادامه داد: همچنین گروه جهادی بسیجیان کارگری به مناطق محروم دهلران جهت توزیع لوازم التحریریه دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت اعزام شد.

لازم به ذکر است؛ رزمایش شیفت ایثار به عنوان یکی از بخش های رزمایش خدمت انجام می شود.

 

کردستان

دستان پینه بسته‌ای که «شیفت ایثار» را تمام قد معنا کردند/کارگران در سنگر تولید مقتدرانه برای دفاع از جنگ اقتصادی ایستاده‌اند

به گزارش کُردتودی، امروز همزمان با سراسر کشور رزمایش خدمات رسانی کارگران بسیجی در کارخانجات و واحدهای تولیدی استان کردستان برگزار شد که در آن کارگران اقدام به برگزاری ” شیفت ایثار ” کردند.

کارگران عضو بسیج در کارخانه‌ها علاوه بر وظایف معمولی و محوله خود در اوقات فراغت بدون چشم‌داشت، اضافه کاری و یا دستمزد در مراکز تولیدی خود خدماتی انجام می‌دهند که در جهت تقویت تولید و کمک به کارخانه و رونق تولید خواهد بود.

کارگران در سنگر تولید مقتدرانه برای دفاع از جنگ اقتصادی ایستاده اند

یوسف دادگر مدیر عامل کارخانه تراکتورسازی استان کردستان صبح امروز در همایش شیفت ایثار که با حضور کارگران برگزار شد اظهار کرد: در شرایط کنونی جنگ اقتصادی تمام قد در حال اجرا شدن است و تنها واحدهای صنعتی می توانند سرپا بمانند که فرهنگ ایثار در آنها نهادینه شود و خوشبختانه این چنین ایثاری در کارخانه ی تراکتورسازی سنندج وجود دارد و اگر غیر از این باشد در اسرع وقت تعطیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارگران در سنگر تولید مقتدرانه برای دفاع از جنگ اقتصادی ایستاده اند گفت: با توجه به اینکه اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم، در واقع مراکز تولیدی و صنعتی خط مقدم و سنگر مقابله با تهاجم دشمن هستند و کارگران با لباس خاکی در حکم همان رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.

دادگر گفت: در شرایط فعلی کارخانه داری نوعی جنگ است چرا که با افزایش نرخ ارز متاسفانه بهای تمام شده ی محصولات بالا رفته و در نتیجه مشتریان نیز بالطبع کم خواهند شد اما چون اکثر مشتریان کارخانه تراکتورسازی قشر کشاورز هستند ما سعی کرده ایم که از مزایاها کاسته شود تا بخشی از هزینه ها را کم کنیم و به مشتریان فشار وارد نشود.

به گفته ی دادگر، سعی بر این است که کارخانه ها سرپا بماند تا شغل های جدید ایجاد و حق کارگران ضایع نشود.

کاهش هزینه های تولیدی کارفرما، تبلیغ کالاهای تولید داخل هدف از اجرای این رزمایش است

در ادامه، حبیب الله کاووسی رئیس بسیج کارگری استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی عنوان کرد: این ” شیفت ایثار ” به صورت سالانه در واحدهای تولیدی استان کردستان برگزار می شود که هدف از اجرای آن کاهش هزینه های تولیدی کارفرما، تبلیغ کالاهای تولید داخل و ایجاد روحیه وحدت،  همدلی و اخوت در کارگاه های تولیدی است.

وی گفت: با وجود اینکه کارگران از اقشار آسیب‌پذیر هستند و هجمه زیادی به تولید و کارگری در جنگ اقتصادی وارد می‌شود اما این کارگران بسیجی دل در گرو انقلاب دارند و در شیفت ایثار اقدام به کار و تولید و کمک به اقتصاد کشور می‌کنند تا روحیه ایثارگری در کارخانه که به عنوان سنگر تولید در جنگ اقتصادی قلمداد می‌شود، احیا شوند.

کاووسی افزود: در این برنامه کلیه بسیجیان پایگاه‌های مستقر در واحدهای تولیدی صنعتی به صورت یک شیفت کاری بدون حقوق و دستمزد و اضافه کاری در راستای کمک به مدیران و مسؤولین واحدهای تولیدی اقدام به برگزاری این رزمایش می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: این رزمایش در سه واحد تولیدی؛ کشتارگاه صنعتی سنندج، شرکت پاک‌ آرا سنندج و کارخانه تراکتورسازی کردستان اجرا می‌شود.

رئیس بسیج کارگری کردستان تصریح کرد: در شرایط کنونی و باتوجه به وضعیت اقتصاد، این اقدام موجب تقویت روحیه ایثار در بین کارگران شده و نوعی کمک به کارفرمایان نیز است.

قشر کارگری قشر جهادی و ایثارگر است

حسام خدایی مدیرعامل شرکت پاک آرا سنندج  نیز در” رزمایش شیفت ایثار ” که در این واحد صنعتی برگزار شد اظهار کرد: قشر کارگری قشر جهادی و ایثارگر است، امروز دشمن جنگ اقتصادی، معیشتی و روانی را به ملت ایران تحمیل کرده و در این مسیر قشر کارگری در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی جهادی بالاتر از تولید نیست، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی  اولویت توجه به تولید داخلی و اعتماد به توان و بازوی جوانان است

خدامی با بیان اینکه توسعه فعالیت های تولیدی شرکت پاک در سنندج نیازمند حمایت دولت و متولیان اقتصادی استان است گفت: تولیدات شرکت لبنیات پاک آرا سنندج بالغ بر ۳۰ نوع محصول مختلف است که ماده ی اصلی آن شیر است و نحوه ی تامین شیر، جمع آوری از مراکز دامپروری صنعتی در استان و خارج از استان است که به دلیل عدم سلامت و کیفیت پایین آن حدود ۴ سال است که قطع شده و با حضور دامپزشکان  و کارشناسان این حوزه سلامت این مواد لبنی کنترل می شود.

وی یادآور شد: این شرکت از سال ۶۷ شروع به کار کرده است و پنیر آن تولید اختصاصی پاک آرای استان کردستان است که این محصولات لبنی با برندهای بزرگ کشور رقابت می کند.

خدایی تصریح کرد: میزان عرصه ی این محصولات دو برابر شده است و صادرات آن نیز به اقلیم کردستان عراق می باشد و بر آنیم که ظرفیت تولید عملی این مواد لبنی که در روز ۸۵ تن است را به ۳۰۰ تن در روز برسانیم.

وی به تعاملات مناسب با دامداران کردستانی در خصوص خرید شیر اشاره کرد و افزود: توسعه فازهای تولیدی کارخانه و رونق بازار فروش می تواند به توسعه این چرخه کمک کند.

مدیرعامل شرکت تولید محصولات لبنی پاک آرای سنندج اظهار داشت: واحد تولیدی پاک آرا یکی از زیر مجموعه های اصلی لبنیات پاک تهران است که توانسته در زمینه پروژه های سلامت محور با تولید محصولات لبنی غنی شده با پروبیوتیک برای دومین سال متوالی مفتخر به اخذ معتبرترین جایزه حوزه سلامت کشور ( تندیس سیب سلامت ) از وزیر بهداشت گردد.

برای مشاهده تصاویر این خبر اینجا کلیک کنید

 

آذربایجان غربی

مسئول بسیج کارگری آذربایجان غربی:
رزمایش شیفت ایثار با مشارکت ۵۵۰ کارگر در ارومیه برگزار می‌شود

سرهنگ محمد نظری در گفت‌وگو با اروم‌نیوز؛ اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور و در راستای اجرای رزمایش شیفت ایثار، ۵۵۰ نفر از کارگران ارومیه‌ای این طرح را اجرا می‌کنند.

وی، افزود: با توجه به اینکه امروز هدف اصلی دشمن جنگ اقتصادی است، بسیج به عنوان نیروی توانمند مردمی برای ایستادگی در برابر این هجمه‌ها برنامه‌ریزی کرده که برگزاری رزمایش شیفت ایثار یکی از این طرح‌ها به شمار می‌رود.

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه شهدای آذربایجان‌‌غربی، عنوان کرد: این طرح با مشارکت کارگران بسیجی و در ساعت غیر شیفت اداری آن‌ها برگزار می‌شود که شامل جمع‌آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری و نیز ایمنی و بهداشت محیط کار می‌شود.

وی، ادامه داد: کارگران مشارکت کننده در این طرح دستمزد و اضافه کار دریافت نمی‌کنند و به مدت ۲ ساعت زمان خود را برای نشان دادن همت کارگران ایرانی برای آبادانی جامعه صرف می‌کنند.

سرهنگ نظری، تصریح کرد: حضور کارگران در میدان عمل در راستای پیشرفت تولیدات و نیز حمایت از منویات رهبر انقلاب در خصوص حمایت از کالای ایرانی ضرورتی است که کارگران بسیجی پیروان این میدان به حساب می‌آیند و امروز تنها گوشه ای از این همت و توان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی، در خصوص محل برگزاری رزمایش شیفت ایثار نیز گفت: بخش اصلی این طرح در واحدهای تراکتورسازی ارومیه، سیمان ارومیه و فرد آذربایجان انجام می‌شود و واحدهای کارخانه قند و آذرباتری نیز در آن مشارکت خواهند داشت.

لازم به ذکر است؛ رزمایش شیفت ایثار به عنوان یکی از بخش های رزمایش خدمت انجام می شود.

 

مرکزی

مسئول بسیج کارگری سپاه روح‌الله استان مرکزی:
برگزاری رزمایش «شیفت ایثار» در ۲۰ واحد تولیدی استان مرکزی/گام برداشتن کارگران بسیجی در مسیر رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی

به گزارش دیار آفتاب؛ رزمایش خدمات رسانی بسیج کارگری تحت عنوان «شیفت ایثار» روز سه شنبه بیستم شهریور ماه جاری همزمان با سراسر کشور در سطح استان مرکزی برگزار می شود.

محسن ربیعی مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص این رزمایش گفت: همزمان با برگزاری رزمایش خدمت در سراسر کشور، بسیج کارگری نیز با حضور کارگران بسیجی در این رزمایش در قالب ارائه خدمت بصورت رایگان شرکت می کنند.

وی افزود: در این رزمایش در کشور جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر از کارگران بسیجی به منظور خدمات رسانی، کمک به تولید، بهره وری و کمک به واحدهای تولیدی تحت عنوان «شیفت ایثار» خارج از شیفت کاری بدون هیچ چشم‌داشت و دستمزدی در محیط کار خودشان حضور می یابند و در عرصه های مرتبط با شغل خود به فعالیت می‌پردازند.

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه این رزمایش در ۲۰ واحد تولیدی استان برگزار می شود بیان کرد: این رزمایش در کارخانجات شهرستان های اراک، ساوه، زرندیه، شازند، خمین و دلیجان انجام می شود.

وی ادامه داد: در این رزمایش بسیجیان در جهت کمک به تولید و صنعت استان، بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت و … در واحدهای تولیدی به صورت داوطلبانه فعالیت خواهند کرد.

ربیعی با بیان اینکه این رزمایش به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن است، اضافه کرد:این فعالیت‌ها در عرصه های بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت خواهد بود.

وی اهداف برگزاری رزمایش شیف ایثار را در راستای حمایت از کالای ایرانی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است و نیز فرارسیدن ایام محرم سالارشهیدان، کارگران بسیجی با ایثار و از خود گذشتگی، بعد از شیفت کاری خود، بصورت رایگان به ارائه خدمت مشغول می شوند و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور گام بر می دارند.

برگزاری رزمایش «شیفت ایثار» در ۲۰ واحد تولیدی استان مرکزی

محسن ربیعی مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص این رزمایش گفت: همزمان با برگزاری رزمایش خدمت در سراسر کشور، بسیج کارگری نیز با حضور کارگران بسیجی در این رزمایش در قالب ارائه خدمت بصورت رایگان شرکت می کنند.

وی افزود: در این رزمایش در کشور جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر از کارگران بسیجی به منظور خدمات رسانی، کمک به تولید، بهره وری و کمک به واحدهای تولیدی تحت عنوان «شیفت ایثار» خارج از شیفت کاری بدون هیچ چشم‌داشت و دستمزدی در محیط کار خود حضور می یابند و در عرصه های مرتبط شغلی خود به فعالیت می‌پردازند.

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه این رزمایش در ۲۰ واحد تولیدی استان برگزار می شود، بیان کرد: این رزمایش در کارخانجات شهرستان های اراک، ساوه، زرندیه، شازند، خمین و دلیجان انجام می شود.

وی ادامه داد:در این رزمایش بسیجیان در جهت کمک به تولید و صنعت استان، بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت و … در واحدهای تولیدی به صورت داوطلبانه فعالیت خواهند کرد.

ربیعی با بیان اینکه این رزمایش به منظور آمادگی برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن است، اضافه کرد: این فعالیت‌ها در عرصه های بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت خواهد بود.

وی اهداف برگزاری رزمایش شیف ایثار را در راستای حمایت از کالای ایرانی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است و نیز فرارسیدن ایام محرم سالارشهیدان، کارگران بسیجی با ایثار و از خود گذشتگی، بعد از شیفت کاری خود، بصورت رایگان به ارائه خدمت مشغول می شوند و در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور گام بر می دارند.

کارگران بسیجی برای کمک به اقتصاد کشور در صحنه هستند

مهدی رفیعی، یکی از کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم سازی ایران که در رزمایش «شیفت ایثار» حضور داشت با اشاره به اینکه کارگران همواره در عرصه های مختلف حضور گسترده ای داشته اند، گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون کارگران در عرصه‌های مختلف حضوری پرشور و گسترده داشته‌اند که تقدیم شهدای بسیاری از جامعه کارگری در هشت سال دفاع مقدس نمونه بارزی از تلاش این قشر برای اعتلای نظام به شمار می‌رود.

رفیعی اظهار کرد: امروز که در صحنه جنگ اقتصادی دشمن قرار داریم، برای کمک به اقتصاد کشور و همراهی با انقلاب، کارگران بسیجی در قالب رزمایش خدمات‌رسانی، اقدام به جمع‌آوری ضایعات کارخانه‌ کرده‌اند.

این کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم سازی ایران بیان کرد: امیدواریم با این اقدام، قدم کوچکی را در راستای توسعه همه جانبه کشور برداریم.

کارگران بسیجی با تمام توان در تولید کشور مشارکت دارند

سید رضا موچانی، یکی دیگر از کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم سازی ایران گفت: امروز بی‌هیچ چشم‌داشتی آمده ایم تا به تولید و اقتصاد کشور کمک کنیم.

موچانی با اشاره به اینکه کارگران بسیجی با تمام توان در جهت تولید کشور مشارکت دارند، اظهار کرد: کارگران بسیجی با تلاش و کوششی که در جهت تولید انجام می دهند با قدرت در برابر جنگ اقتصادی دشمنان خواهند ایستاد.

وی هدف بسیج را کسب رضای خداوند متعال دانست و ادامه داد: توجه به این هدف باعث می شود در عرصه های مختلف با تمام توان و حتی گذشتن از جان کارها را پیش بُرد.

این کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم‌سازی ایران با اشاره به اینکه بسیج به منظور خدمت رسانی امروز در حوزه صنعت ورود پیدا کرده است، افزود: این رزمایش قدم موثری برای کمک به بخش تولید و تولیدکنندگان است. جمع‌آوری این ضایعات از نظر ریالی کمکی به شرکت خواهد بود.

حضور همیشه در صحنه کارگران بسیجی برای حمایت از تولیدات داخلی 

محسن رودبارانی، یکی از کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم سازی ایران گفت: امروز با عشق و علاقه در قالب شیفت ایثار فی سبیل الله و بدون چشم‌داشت جمع آوری ضایعات را در محوطه شرکت انجام می دهیم.

رودبارانی اضافه کرد: کارگران بسیجی با روحیه، فرهنگ و تفکر بسیجی این اقدامات را انجام می‌دهند.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای بهره وری و کمک به رونق تولید در زمینه بازیافت ضایعات تولیدات قابل بازیافت دانست و ادامه داد: با وجود فشارهای اقتصادی که به قشر کارگر وارد می‌شود اما این قشر با از خودگذشتگی و ایثار در راستای حمایت از تولیدات داخلی همواره در صحنه‌ حضور دارند.

این کارگران بسیجی شرکت آلومینیوم سازی ایران با تاکید بر اینکه دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال ضربه زدن به نظام است، بیان کرد: امروز جهادی بالاتر از تولید داخلی نیست و باید با تمام توان در جهت افزایش تولید گام برداریم.

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید.

 

خراسان جنوبی

مسئول بسیج کارگری خراسان جنوبی:
شیفت ایثار در ۱۹ کارخانه خراسان جنوبی انجام می‌شود/ انجام کارهای برزمین‌مانده بدون چشم‌داشت مالی توسط کارگران

محمد محمدی مسئول بسیج کارگری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، گفت: در راستای رزمایش خدمات‌رسانی بسیج که از ۹ شهریورماه جاری آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد، شیفت ایثار در کارخانه‌های خراسان جنوبی توسط کارگران بسیجی انجام می‌شود.

وی افزود: شیفت ایثار در یک روز و در ۱۹ کارخانه و واحد تولیدی سطح استان خراسان جنوبی انجام می‌شود.

مسئول بسیج کارگری خراسان جنوبی گفت: در شیفت ایثار عده‌ای از کارگران کارخانه به صورت داوطلبانه، کار بر زمین‌مانده‌ای را در کارخانه بدون چشم‌داشت مالی به سرانجام می‌رسانند.

محمدی افزود: هدف از انجام این برنامه، ترویج فرهنگ کار و تلاش و بهبود وضعیت واحدهای تولیدی است.

وی اظهار کرد: شیفت ایثار برای اولین بار در سراسر کشور انجام می‌شود.

مسئول بسیج کارگری خراسان جنوبی گفت: مدیر واحد تولیدی، عرصه‌ی خدمت را پیشنهاد کرده و کارگران، کار بر زمین‌مانده را طی یک روز و در قالب شیفت ایثار انجام می‌دهند.

محمدی افزود: شیفت ایثار توسط حدود ۳۰۰ نفر از کارگران خراسان جنوبی انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: شیفت ایثار ساعت ۸:۳۰ صبح سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه جاری با حضور سردار قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه کویرتایر و همزمان در دیگر واحدهای تولیدی خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

برای مشاهده تصاویر این خبر اینجا کلیک کنید.

 

قم

رزمایش شیفت ایثار امروز در قم برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، استان قم همزمان با سراسر کشور در راستای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی رزمایش شیفت ایثار برگزار می شود. رزمایش شیفت ایثار بسیج کارگری یک حرکت انقلابی برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است.

امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک جنگ تمام عیار اقتصادی را برعلیه ملت ایران بکار گرفته اند از همین رو بسیج به عنوان نیروی توانمند مردمی برای ایستادگی در برابر این هجمه‌ها رزمایش شیفت ایثار برگزار می شود.

این طرح با مشارکت کارگران بسیجی و در ساعت غیر شیفت اداری آن‌ها برگزار می‌شود که شامل جمع‌آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری و نیز ایمنی و بهداشت محیط کار است.

کارگران مشارکت کننده در این طرح دستمزد و اضافه کار دریافت نمی‌کنند و به مدت ۲ ساعت زمان خود را برای نشان دادن همت کارگران ایرانی برای آبادانی جامعه صرف می‌کنند.

برای مشاهده تصاویر شیفت ایثار در قم اینجا کلیک کنید.

 

گیلان

“شیفت ایثار” در واحدهای تولیدی گیلان بر پا می‌شود

به گزارش ۸دی، کارگران بسیجی گیلان فردا سه‌شنبه ۲۰ شهریور همزمان با سراسر کشور به صورت داوطلبانه در کارخانه ها و واحدهای تولیدی به صورت رایگان مشغول به فعالیت و خدمت جهادی خواهند شد.

“شیفت ایثار” در راستای رزمایش اقتدار عاشورایی در هفت کارخانه شهر صنعتی رشت، مجتمع دخانیات و ۱۲ کارخانه واقع در شهرستان‌های مختلف استان گیلان برگزار می‌شود.

این رزمایش در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود.

 

خراسان شمالی

خدمت بدون دستمزد کارگران بسیجی اسفراین ۱۲۰ میلیون تومان سودآوری داشت

به گزارش عصر اترک، در رزمایش شیفت ایثار که به همت ۱۲۰ نفر از بسیجیان جامعه کارگری شهرستان اسفراین برگزار شد بیش از ۴۰ تن قراضه های فولادی به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان در مجتمع صنعتی اسفراین جمع آوری شد.

محمد خوش اخلاق مدیر کارگاه های ذوب مجتمع صنعتی اسفراین در این باره گفت: همزمان با سراسر کشور رزمایش شیفت ایثار با حضور ۱۲۰ نفر از بسیجیان مجتمع صنعتی اسفراین با هدف جمع آوری قراضه های فولادی مانده از سال های قبل برگزار شد.

وی گفت: در این رزمایش به همت بسیجیان بیش از ۴۰ تن انواع قراضه های فولادی به ارزش ۱۲۰دمیلیون تومان جمع آوری شد که به زودی در چرخه تولید قرار خواهد گرفت.

همچنین به طور همزمان رزمایش خدمت رسانی در شرکت آلومینا و کارخانه شمش جاجرم با حضور ۱۰۰ نفر از بسیجیان قشر کارگری برگزار شد.

کارگران بسیجی شرکت آلومینا جاجرم، به منظور خدمات رسانی، کمک به تولید، بهره وری و کمک به واحد تولیدی تحت عنوان “شیفت ایثار” خارج از شیفت کاری، بدون هیچ چشم داشت و دستمزدی در محیط کار خودشان حضور یافتند و در عرصه بازیافت مواد، جمع آوری ضایعات، تعمیر و نگهداری، ایمنی و بهداشت و غیره فعالیت کردند.

 

برای مشاهده تصاویر شیف ایثار در خراسان شمالی اینجا کلیک کنید.

 

اصفهان

جنبشی که برای احیای تولید داخلی آغاز شد؛
چند ساعت کارگری عاشقانه برای خدمت‌رسانی در «شیفت ایثار»

به گزارش صاحب نیوز؛ رزمایش خدمت‌رسانی ویژه سازمان بسیج کارگری تحت عنوان «شیفت ایثار» امروز در شرکت‌های صنعتی و تولیدی استان اصفهان برگزار می‌شود.

محمدعلی محرابی در این زمینه با بیان اینکه عنوان شیفت ایثار یکی از برنامه‌های سازمان بسیج کارگری است که معمولا اعضای بسیج کارگری از چند ساعت تا یک شیفت کاری را در محل کار خود بدون دست­مزد و ایثارگرانه کار می‌کنند، اظهار کرد: این عنوان حدود ۲ سال است که در برنامه‌های بسیج کارگری گنجانده شده است.

وی با اشاره به رزمایش‌های خدمت‌رسانی، رزمی و اردوهای جهادی از ۹ الی ۲۹ شهریور ماه، اذعان کرد: «شیفت ایثار» رزمایش اختصاصی و ویژه خدمت رسانی سازمان بسیج کارگری است.

رئیس بسیج کارگری استان اصفهان با بیان اینکه چند شرکت را به طور مشخص داریم که پایگاه‌های بسیج کارگری آن‌ها پیگیر اجرای «شیفت ایثار» هستند، تصریح کرد: با این وجود از تمامی شرکت‌های تولیدی که پایگاه بسیج دارند خواسته شده این برنامه را اجرا کنند.

وی با بیان اینکه به عنوان مثال از میان حدود ۱۴ هزار کارگر ذوب‌آهن، ۵ هزار نفر عضو بسیج کارگری هستند که بالغ بر هزار نفر آن‌ها در یک روز در برنامه «شیفت ایثار» شرکت می‌کنند، اضافه کرد: همچنین حدود ۶۰۰ نفر از کارگران شرکت پلی‌اکریل ایران و یک هزار و ۵۰۰ نفر از کارگران شرکت فولاد مبارکه نیز در این رزمایش شرکت می کنند.

محرابی خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز و تشخیص مدیریت شرکت‌ها، «شیفت ایثار» در عرصه‌های مختلفی همچون تعمیر و نگهداری، فنی مهندسی، جمع‌آوری ضایعات، ایمنی و بهداشت و حوزه‌های مختلف تخصصی کارگران انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین ارائه ابتکارات و خلاقیت‌های بسیجیان به مجموعه‌ها از دیگر عرصه‌های این رزمایش خواهد بود.

 

قزوین

خدمت‌رسانی کارگران بسیجی قزوین در شیفت ایثار

کارگران بسیجی شهرستان البرز با شرکت در طرحی به نام “شیفت ایثار” به ارائه خدمت رایگان در شرکت لوازم خانگی پارس پرداختند.

 

برای مشاهده گزارش تصویری شیفت ایثار در قزوین اینجا کلیک کنید.

 

کرمان

رزمایش «شیفت ایثار» نمایشی از تحقق شعار «ما می توانیم»

به گزارش راه آرمان ، امروز صبح رزمایش خدمت رسانی کارگران بسیجی تحت عنوان “شیفت ایثار ” همزمان با سراسر کشور دراستان کرمان با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه ثارالله ، مسئول بسیج کارگری و اصحاب رسانه در  کارنجات صنعتی برگزار شد.

این رزمایش با هدف اعلام آمادگی کارگران بسیجی برای مقابله با بحران های اقتصادی و حمایت از کالای ایرانی برگزار می شود.
در این رزمایش کارگران یک روز یا ساعتی از روز را در محل کارخود به صورت رایگان خدمت رسانی می کنند.
“شیفت ایثار” یعنی جمع آوری ضایعات و بهره وری مفید از آن

حسین باقری مسئول بسیج کارگری استان کرمان در این رابطه  گفت : این رزمایش همزمان در شهرستانهای کوهبنان، زرند، سیرجان، رفسنجان و کرمان در کلیه کارخانجات صنعتی برگزار می شود و کلیه  کارگران بسیجی خارج از شیفت کاری خود اقدام به ساخت و تولید دستگاه هایی می کنند که کاربرد تولید و بهره وری را دارد.

وی گفت: امروز ما شاهد نمایشی از تحقق “ما می توانیم” با ایثار و تلاش هزار کارگر بسیجی در جمع آوری ضایعات و بهره وری مفید از آنان می باشیم.

مسئول بسیج کارگری استان کرمان همچنین از افزایش تولید  زغالسنگ  از ۲۵۰ تن به ۳۵۰ تن در معادن شهرستان کوهبنان در ظهر امروز خبر داد.

بزرگترین سرمایه “تغییر فرهنگ مطالبه کننده به تلاش بدون حاشیه “/با اخلاق بسیجی بهره وری بهتر می شود

امینی مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر  کرمان  با بیان اینکه بسیج یک نماد ارزشی ، ویژه و خاص است، افزود:  یک فرد بسیجی ، یک فرد منضبط و خاص است توقعات او کمتر و تلاشش بیشتر است و می تواند از عام بودن، خود را به خاص بودن برساند.

وی بیان کرد: از زمانی که وارد این مجموعه شدم فرهنگ کم کاری به سمت فرهنگ بسیجی رفته است و با کارگر کمتر، تولید بیشتر را به بازار ارائه می نماییم .

مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر کرمان ابراز داشت: از برخی کارگران برخی تلاشها را می بینم که ممکن است بسبجی نباشند ولی  آنها شاخصه  الگو بودن را دارند و نشان می دهند افرادی هستند که تلاششان بیشتر است و اخلاقشان نسبت به دیگران بهتر است .

وی گفت: سرمایه اصلی انسانها هستند اگر ما اخلاق خوب داشته باشیم بهره وریمان بهتر می شود.
امینی بیان کرد: حدود ۲۵ کمیته تصمیم گیری و عملیاتی داریم که این خود نماد بسیج است و امروز بزرگترین سرمایه “تغییر فرهنگ مطالبه کننده به تلاش بدون حاشیه “برای مجموعه تولیدی است.

با روحیه بسیجی و جهادی می توان بهره وری را زیاد کرد

پاداش رئیس بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد:  با توجه به جنگ‌ اقتصادی در نظام و  با شیطنتی که امریکا و کشورهای عربی راه انداخته اند رزمایشی تحت عنوان رزمایش اقتدار و خدمات رسانی عاشورایی سپاهیان محمدرسوال الله (۲) در سراسر کشور برگزار شده است.

وی عنوان کرد : در زمان جنگ تحمیلی  بالغ بر یکصد هزار نفر به جبهه ها اعزام شدند و در حال حاضر هم همین وضع وجود دارد و خدمات ۷۰۱۴ گروه جهادی از ۹ تا ۲۹ شهریور  خدمت رسانی به مناطق محروم با محوریت  حاشیه شهر  در حال برگزاری است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تصریح کرد: در سیستم اقشاری سهمیه استان کرمان ۳۵۰ گروه جهادی  که خاص برای بسیج اقشار خصوص برای امروز مرتبت با “شیفت ایثار” است یعنی با روحیه جهادی و در راستای روحیه بسیجی با وقت کمتر بتوان بهره وری را بسیار کرد.

پاداش افزود: در همین راستا اعزام ۴۰ گردان بیت المقدس به صورت نمادین در ۲۴ شهر استان  برگزار خواهد شد .

وی اذعان داشت: این رزمایش در هفته دفاع مقدس با حضور ۱۰۰ هزار بسیجی در تهران با محوریت مقام معظم رهبری  برگزار که سهم استان کرمان ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر همراه با گروه جهادی با لباس مشخص برگزار می شود.

با تلاش و روحیه جهادی استان کرمان یک استان صنعتی خواهد شد

مهدی حسینی نژاد مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز بیان داشت: سالهاست که مقام معظم رهبری مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی را بیان می کند و در حال حاضر نیز با شرایطی که به وجود آمده با یک جنگ اقتصادی روبرو هستیم.

وی گفت: ظرفیت های خدادادی که در استان کرمان داریم بالای ۳۵ هزار میلیارد تومان رقم زده شده است و امید که در این جنگ اقتصادی بتوانیم از تمامی ظرفیت هایی که داریم به نحو احسن استفاده نماییم.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن وتجارت اذعان داشت: سپاه یک نهاد است و بسیج سازمانی است که با همه اقشار ارتباط مستقیم دارد و در همه دستگاه ها رخنه کرده است که ظرفیت بسیار بزرگی است و این پروژه عظیم تحت عنوان شیفت ایثار یا همان تکنولوژی بدون وابستگی خود را نشان داده است و هر کار نشدنی را شدنی کرده است.

حسینی نژاد بیان کرد: این تلاش استان کرمان را یک استان صنعتی خواهد کرد و با این روحیه جهادی به راحتی می توان از بحران اقتصادی عبور کرد.

سپس از دستاوردهای بسیجیان در “شیفت ایثار” بازدید به عمل آمد  “رباط چند منظوره بارز ” که از ضایعات دور ریخته کارخانه لاستیک بارز توسط بسیجی خلاق و توانا علی عربپور ساخته شده بود.

این رباط می تواند هنگام جنگ و یا حادثه آتش سوزی  ۵ نفر مصدوم یا زنده را حمل نموده و تا ۷۰۰ درجه حرارت را نیز تحمل نماید، ابعاد اصلی آن ۸۰ در یک متر و در ارتفاع ۶۰ متر می باشد و حاوی دو کپسول آتشنشانی است.

وی عنوان کرد: این رباط منشاء آتش را آنالیز می کند و اگر شخصی دچار حادثه شده باشد او را به محل امن انتقال می دهد.

علی عربپور سازنده این رباط می گوید: شرکت لاستیک بارز از محدود کارخانجاتی است که هر موادی از رده خارج می شود برای تکنولوژی استفاده می شود.

“دستگاه قالب برگردان تایر” یکی دیگر از دستاوردهای بسیجیان کارخانه لاستیک بارز به شمار می رود، این دستگاه توسط مهندس “احمد محمودی” به مدت دو ماه ونیم ساخته شده و کلیه تجهیزات ساخت آن از مواد داخل کارخانه تهیه شده و هدف از ساخت این دستگاه کار بدون حضور نیروی انسانی انجام و هیچگونه خطری در برندارد.

وی بیان کرد:متاسفانه سال گذشته براثر سقوط قالب برگردان یکی از کارگران جان خود را از دست داد واین امر باعث شد تا ما این دستگاه را بسازیم تا بدون کمک نیروی انسانی باشد.

** گفته می شود نمونه این دستگاه هیچ جای کشور نیست.

در انتها از سیستم نیروگاهی شرکت مس شهید باهنر بازدید به عمل آمد، ذبیح الله ابراهیمی می گوید این سیستم منسوخ و از رده خارج شده بود و می بایست هر چند سال یک بار بروز رسانی شود که این خود ده ها میلیون دلار ارز آوری داشت که با صرفه جویی و استفاده از قطعات داخلی توانسته ایم آن را به روز رسانی نموده و وارد خط فعالیت نماییم.

راه آرمان؛ با توجه وضعیت اقتصادی امروز و تحریم ها امید آن داریم که جهادگران ما با تلاش و خلاقیت بتوانند در این جنگ اقتصادی سربلند بیرون آمده و شعار “ما می توانیم” را محقق سازند.

 

در حال به روزرسانی…

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.